"Schalke" futbolininkai - vėl vienvaldžiai lyderiai © Eurofootball.lt
Pasibaigus žiemos pertraukai toliau tęsiasi Vokietijos Bundesligos pirmenybės. Atkaklioje kovoje dėl čempionų titulo į vienvaldžio lyderio poziciją pakilo "Schalke" ekipa, tuo tarpu šiame sezone nuo lyderių neatsilikti bandantis "Stuttgart" klubas metus pradėjo triuškinančiu pralaimėjimu.

Po pirmojo čempionato rato "Werder" bei "Schalke" buvo surinkę po lygiai taškų bei pirmavo lygoje, tačiau po šio šeštadienio susitikimų bent jau laikinai pirmoje vietoje įsitaisė Gelsenkircheno futbolininkai, svečiuose antrojoje mačo pusėje palaužę "Eintracht" komandą.

Pirmojo įvarčio ilgai laukti neteko ir jau 16-ąją minutę, po sėkmingo G. Valeros smūgio kairia koja maždaug iš 20 metrų, Frankfurto "Eintracht" vartininkas buvo priverstas išimti kamuolį iš savo vartų tinklo. Šeimininkai išlygino rezultatą netrukus po pertraukos, o po įdomaus "perdavimo" pasižymėjo N.Takahara – po dviejų futbolininkų susidūrimo kamuolys kažkokiu būdu atšoko N.Takaharai ir pastarasis iš dešimties metrų nuginklavo "Schalke" vartų sargą Manuelį Neuerą.

Visus "Schalke" ekipos reikalus išsprendė puolėjas K.Kuranyi - iki mačo pabaigos likus žaisti dvidešimt minučių vokietis smūgiu galva vėl išvedė svečius į priekį, o pačioje susitikimo pabaigoje, atsidūręs kontratakos smaigalyje, apsivarė "Eintracht" vartininką ir tiksliu smūgiu į tuščius vartus užtvirtino savo klubo pergalę.

Įgytą trijų taškų persvara prieš "Werder" klubą gali ištirpti jau sekmadienį, jeigu Brėmeno ekipai pavyks pasiekti pergalę prieš kitus šiaurės Vokietijos atstovus "Hannover".

Kiek prastesnėje padėtyje atsidūrė "Stuttgart" klubas – po šeštadienio mačų juos nuo lyderio skiria jau septyni taškai. "Stuttgart" futbolininkai svečiuose net 1-4 nusileido "Nurnberg" ekipai. Po pirmojo kėlinio situacija svečiams iš Štutgarto nebuvo labai prasta – 25-ąją minutę I.Saenko buvo išvedęs "Nurnberg" į priekį, tačiau "Stuttgart" jau po kelių minučių atsakė įvarčiu po to, kai šeimininkų vartininkas nesugavo M.Gomezo smūgio pažeme, o tuo pasinaudojęs J.Cacau pasiuntė kamuolį į tinklą.

Antrojo kėlinio pradžioje "Nurnberg" vėl įgijo pranašumą – Robertas Vittekas sugebėjo perimti kamuolį varžovų baudos aikštelėje, perdavė jį dešinėje buvusiam gynėjui V.Gresko, o pastarasis žemu smūgiu į tolimąjį vartų kampą nuginklavo Timo Hildebrandą.

Netrukus "Stuttgart" liko dešimtyje ir tai galutinai palaužė komandą – per likusį laiką T.Hildebrandas dar du kartus turėjo ištraukti kamuolį iš tinklo. Beje, pranešama, jog po šio sezono pastarasis vartininkas gali atsidurti "Valencia" ekipos gretose.

Lygos autsaiderių dvikovoje svarbius tris taškus iškovojo "Mainz" klubas, svečiuose minimaliu rezultatu įveikęs "Bochum". Vienintelį ir pergalingą mačo įvartį, po tikslaus Imre Szabičiaus perdavimo, smūgiu galva pelnė M.Rose`as, kuriam tai buvo antrasis įvartis šiame sezone.

Po pergalės "Mainz" toliau liko lentelės dugne, tačiau jau susilygino taškais su "Hamburger" ekipa, kuri ir po žiemos pertraukos, atrodo, dar neatsigavusi iš krizės – pirmąvę prieš "Arminia" beveik nuo pačios mačo pradžios, uostamiesčio futbolininkai 89-ąją minutę praleido įvartį ir apmaudžiai išleido pergalę. "Arminia" nuo pralaimėjimo išgelbėjo be priežiūros baudos aikštelėje paliktas M.Borgesas, kuris galva į vartus nukreipė komandos draugo perduotą kamuolį.

Pergalingai metus pradėjo lygos naujokai "Cottbus", namuose 3-1 įveikę svečiuose tragiškai nesėkmingai rungtyniaujančius "Gladbach" futbolininkus. Beveik visus klausimus "Cottbus" išsprendė pirmojo kėlinio pabaigoje sužaidę puikią atkarpą ir įgiję dviejų įvarčių persvarą – abu kartus pasižymėjo S.Radu.

Mačo pabaigoje D.Degeno įvartis galva iš arti dar buvo atgaivinę svečių viltis pakovoti bent dėl taško, tačiau kiek vėliau šeimininkų pergalę užtvirtino V.Munteanu įvartis. Po pralaimėjimo "Gladbach" liko iškritimo zonoje, o "Cottbus" įsitaisė lentelės viduryje.

Visi rezultatai

"%c00010" - "%c00209"
38' [0 - 1] Marco Rose

"%c00309" 3 - 1 "%c00103"
33' [1 - 0] Sergiu Radu
39' [2 - 0] Sergiu Radu
79' [2 - 1] David Degen
90' [3 - 1] Vlad Munteanu

"%c00257" 1 - 3 "%c00015"
16' [0 - 1] Gustavo Varela
48' [1 - 1] Naohiro Takahara
70' [1 - 2] Kevin Kuranyi
90' [1 - 3] Kevin Kuranyi

"%c00208" 4 - 1 "%c00027"
25' [1 - 0] Ivan Saenko
33' [1 - 1] Jeronimo Cacau
50' [2 - 1] Vratislav Gresko
70' [3 - 1] Markus Schroth
77' [4 - 1] Ludovic Magnin (i savo vartus)

58' Serdar Tasci ("Stuttgart") pašalintas iš aikštes

"%c00210" 1 - 1 "%c00024"
10' [0 - 1] Daniel Ljuboja
89' [1 - 1] Marcio Borges

"%c00105" 2 - 1 "%c00011"
18' [0 - 1] Alexander Madlung
27' [1 - 1] Christian Gimenez
86' [2 - 1] Marco Pantelic (11 m.)