Sausakimšame Sevilijos stadione Frankfurto „Eintracht“ tapo Europos lygos čempionais © JumpStory nuotr.

Trečiadienio vakarą sausakimšame Ramono Sanchezo Pizjuano stadione Sevilijoje įvyko šio sezono Europos lygos kulminacija – finalas, kuriame susikovė Glazgo „Rangers“ ir Frankfurto „Eintracht“ ekipos.

Finalui prireikė pratęsimo ir 11 m baudinių serijos, kurią 5:4 laimėjo „Eintracht“ futbolininkai triumfuodami Europos lygoje.

Svarbaus baudinio per seriją Glazgo ekipoje nerealizavo Aaronas Ramsey, o Frankfurto komandos herojumi tapo ir rungtynių metu pasižymėjęs R. Santos Borre.

Pagrindinis laikas baigėsi rezultatu 1:1.

57-ąją minutę po varžovų klaidos vienas prieš vartininką išbėgo ir pasižymėjo Joe Aribo, persverdamas rezultatą „Rangers“ komandos naudai.

69-ąją minutę rezultatą išlygino Rafaelis Santosas Borre po Filipo Kostičiaus perdavimo.

„Eintracht“ futbolininkai didžiąją rungtynių dalį laikė iniciatyvą savo rankose, tačiau tos iniciatyvos persvarą nepavertė.

Per pratęsimą įvarčių nebuvo, tačiau papildomų 30 minučių pabaigoje fantastiškai Ryano Kento smūgį atlaikę „Eintracht“ vartų sargas Kevinas Trappas, išplėšęs komandai 11 m baudinių seriją.

Tai buvo antrasis Europos trofėjus per Frankfurto ekipos istoriją.

„Rangers“ patyrė antrąjį pralaimėjimą Europos taurės finale per 14 metų. Prieš 14 metų Glazgo klubas finale nusileido „Zenit“ ekipai, o kitame sezone paliko Čempionų lygos atrankas, kai nusileido FBK Kaunui.

Ši pergalė atvėrė „Eintracht“ ekipai kelią į UEFA Čempionų lygą.