Šią savaitę Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos šeštokai, triumfavę viename iš „4:0 vokiečių kalbos naudai“ projekto turnyrų, išnaudojo savo laimėjimą ir pramogavo Utenoje su „Utenio“ klubu.
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir „Goethe“ instituto ketvirtus metus iš eilės rengiamo konkurso finale balandį geriausias vokiečių kalbas pademonstravę šalčininkiečiai iškovojo prizą „Viena diena su futbolu“ ir dabar sulaukė galimybės tai padaryti.
Moksleiviai Utenoje praleido dvi dienas ir turėjo įvairių pramogų – apsilankė kino teatre,Utenos kraštotyros muziejuje, Laisvės kovų muziejuje, bet svarbiausias kelionės tikslas buvo futbolas.
Nugalėjusią komandą pirmą dieną svetingai priėmė „Utenio“ klubas ir futbolo akademijos techninis vadovas Aurelijus Skarbalius, vaikai sudalyvavo futbolo viktorinoje ir laimėjo įvairių prizų, o kitą dieną jie turėjo treniruotę su pagrindinės „Utenio“ komandos futbolininkais.
Šeštokus lydėjusi užsienio kalbų mokytoja Valentina Svorobovič teigė, kad šis vizitas nudžiugino vaikus: „Tokia išvyka buvo labai įdomi, nes Utena yra visiškai kitas kraštas. Mus labai šiltai priėmė ir apgyvendino šalia stadiono esančiame viešbutyje. Pas mus ne kiekvienas gali išvažiuoti ir pamatyti futbolo varžybas, tad vaikams „Utenio“ klubas buvo kaip susitikimas su žvaigždėmis“.
„Sužinoję, kad susitiks su Aurelijumi Skarbaliumi, vaikai pasidomėjo juo ir dar prieš atvažiuojant išnagrinėjo viską, nuo ūgio ir svorio iki to, ką jis veikė. Vaikai su juo kalbėjosi apie tai, kaip tapti geru futbolininku ir jiems buvo labai smagu. Nors oras buvo prastas, treniruotė įvyko ir visi turėjo puikių įspūdžių.“
Mokytoja pabrėžė, kad tokios šventės yra svarbios vaikams, kurie dažnai neturi galimybės treniruotis ir tikino, jog projekte Šalčininkų gimnazija dalyvaus vėl: „Tai buvo labai gera patirtis. Šalčininkuose neturime daug galimybių žaisti futbolą, kiekvienas kūno kultūros mokytojas turi tik savo programą, o patys vaikai neturi laiko. Šis projektas ne tik sudomino daugiau vaikų dalyvauti konkurse, bet taip pat pakeitė tėvų požiūrį į vokiečių kalbą, vietoj kurios dažniausiai mokiniai renkasi mokytis rusų. Šiais metais žadame toliau dalyvauti projekte“.