Rusijoje antrą vietą užėmė "Spartak" © Eurofootball.lt
Savaitgalį 30-ojo turo rungtynėmis baigėsi 2005 metų Rusijos "Premier" lygos sezonas. Kadangi šalies čempionas, kuriuo tapo Maskvos "CSKA", paaiškėjo jau praėjusiame ture, paskutinę pirmenybių dieną visų dėmesys buvo sutelktas į sostinės klubų "Lokomotiv" ir "Spartak" derbį, nes jame paaiškėjo antrosios vietos laimėtojas.

Prieš paskutinį turą "Spartak" ir "Lokomotiv" turėjo vienodai taškų, tačiau spartakiečiai lenkė varžovus pagal iškovotas pergales, taigi joms šioje tarpusavio dvikovoje svečiuose užteko sužaisti lygiosiomis.

Nepaisant to, A.Starkovo treniruojamas "Spartak" visas rungtynes turėjo iniciatyvą ir 63 minutę pelnytai išsiveržė į priekį pasižymėjus komandos kapitonui J.Titovui, tačiau iki mačo pabaigos likus keturioms minutėms M.Asatiani iš toli smūgiuotas kamuolys nuo gynėjo kiek pakeitė trajektoriją ir atsidūrė vartuose.

Rezultatui tapus lygiam "Lokomotiv" viltys atgijo, bet "geležinkeliečiams" nepavyko išplėšti pergalės ir jie turėjo tenkintis trečiąja vieta, tuo tarpu "Spartak" su I.Dedura liko antras ir iškovojo kelialapį į kitų metų Čempionų lygos varžybas.

Visos kitos rungtynės didesnės reikšmės neturėjo. Aukso medalius iškovojęs "CSKA" čempionatą užbaigė rezultatyvia pergale prieš "Alania", "Dinamo" išvykoje laimėjo prieš "Krylja Sovetov" ir pasidalino aštuntą vietą, "Moskva" po pergalės prieš "Saturn" išsaugojo ketvirtą poziciją, "Zenit" nepaisant laimėjimo prieš "Rostov" liko penktas, "Rubin" nieko nelėmusiose rungtynėse nusileido "Shinnik" ir vis tiek užėmė ketvirtą vietą, tuo tarpu "Tom" dar įveikė absoliutų autsaiderį "Terek", o "Torpedo" nugalėjo "Amkar" ekipą.

Galutinė turnyrinė lentelė

19 turo rezultatai

"Lokomotiv" 1 - 1 "Spartak"
63` [0 - 1] Yegor Titov
86` [1 - 1] Malkhaz Asatiani

"CSKA" 4 - 3 "Alania"
24` [1 - 0] Sergey Ignashevich
36` [2 - 0] Alexandr Sagoulin
38` [2 - 1] Spartak Gogniev
66` [3 - 1] Vagner Love
76` [4 - 1] Vagner Love
81` [4 - 2] Spartak Gogniev
87` [4 - 3] Spartak Gogniev

"Krylja Sovetov" 0 - 1 "Dinamo"
75` [0 - 1] Migel Danni

"Zenit" 4 - 2 "Rostov"
4` [1 - 0] Mikhail Kerjakov
42` [1 - 1] Maksim Buznikin
49` [2 - 1] Mikhail Kerjakov (11m.)
54` [2 - 2] Mikhail Osinov
64` [3 - 2] Pavel Maresh
87` [4 - 2] Dragan Chadikovskiy

"Torpedo" 2 - 1 "Amkar"
22` [1 - 0] Aleksandr Panov
38` [2 - 0] Ljubica Alexic (į savo vartus)
56` [2 - 1] Erik Linkar (11m.)

"Shinnik" 3 - 2 "Rubin"
10` [1 - 0] Aleksandr Shirko
15` [2 - 0] Leonid Koshelev
31` [3 - 0] Aleksandr Shirko
70` [3 - 1] Ansar Ayupov
90` [3 - 2] Tomas Cizek

"Saturn" 1 - 2 "Moskva"
36` [1 - 0] Fredy Bareiro
69` [1 - 1] Dmitri Golubov
87` [1 - 2] Dmitri Golubov

"Tom" 2 - 0 "Terek"
64` [1 - 0] Atanas Kurnatuzov
80` [2 - 0] Hrvoe Vejic