Ronaldo patenkintas sportine forma © Eurofootball.lt
Brazilijos rinktinės puolėjas 29-metų Ronaldo (%p00205) pareiškė, kad kantrybė buvo jo sėkmės raktas, leidęs puikiai sužaisti rungtynėse su Japonijos rinktine, kurias pietų amerikiečiai laimėjo rezultatu 4-1. Rungtynėse Ronaldo pasižymėjo du kartus (45 ir 81 minutėmis), ir taip nutildė visus skeptikus, kurie lig šiol kritikavo brazilą dėl jo prasto žaidimo.

Didžiulės kritikos bangos Ronaldo sulaukė po pirmųjų dviejų Brazilijos rinktinės pasirodymų Pasaulio čempionate. Abejose rungtynėse žaidėjas buvo lyg savo paties šešėlyje ir neparodė žaidimo, prie kurio daugelis buvo įpratę.

„Esu labai patenkintas, kad turnyro metu tiek fiziškai, tiek techniškai padariau tokią didžiulė pažangą.“ – neslėpė džiaugsmo Ronaldo. – „Kantrybė yra raktas. Aš sugebėjau išlikti ramiu ir kantriu.“

Rungtynėse su Japonija išvydome seną, puikiai pažįstamą, Ronaldo. Tokį, kokį šį žaidėją matėmė 2002-aisiais vykusiame Pasaulio čempionate. Jau 7 ir 20 minutėmis Ronaldo privertė prakaituoti japonų vartininką ir atmušti pavojingus brazilo smūgius. Puikų žaidėjo pasirodymą vainikavo pirmąją pridėtinio laiko minutę įmuštas įvartis. Po puikaus Juninho perdavimo į baudos aikštelę, Ronaldo smūgis galva nepaliko jokių vilčių Kawaguchi. Tačiau kaip paaiškėjo vėliau, vieno įvarčio puolėjui neužteko. 81-ąją minutę, vadinamąją „sienelę“ su Juanu sužaidusio Ronaldo smūgis į puolėjo sąskaitą įrašė antrąjį įvartį.

Du kartus pasižymėjęs Ronaldo Pasaulio čempionatuose jau įmušė 14 įvarčių ir pasivijo ligšiolinį rekordininką vokietį Gerdą Mullerį. Abiejų žaidėjų sąskaitose jau po 14 įvarčių, tačiau verta pažymėti, kad Ronaldo dar turės progų pasižymėti.

„Ronaldo vis dar nėra geriausios savo formos, tačiau pamažu, žingsnis po žingsnio, jis artėja link jos.“ – sakė Brazilijos rinktinės treneris Carlosas Arberto Perreira. – „Esu įsitikinęs, kad kiekvienose runtynėse jo žaidimas tik gerės.“