„Riteriai“ ir „Banga“ sužaidė kontrolines rungtynes © JumpStory nuotr.

Besiruošdami UEFA Europos lygos antrajam atrankos etapui, sostinės „Riteriai“ kontrolinėse rungtynėse su Gargždų „Banga“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Įvartį sostinės komandai pelnė Angelis Lezama.

Į Gargždus „Riteriai“ išvyko be poilsio gavusio Donato Kazlausko, traumą jaunimo rinktinėje patyrusio Justino Marazo ir jau anksčiau dėl traumų iškritusių Aleksandro Levšino ir Michaelo Thuique'o.

Tommi Pikkaraineno sprendimu, komanda žaidė dviem puolėjais – šalia Gyčio Paulausko savo šansą gavo Rokas Filipavičius, krašto gynėjo pozicija buvo patikėta Akseliui Kalermo.

Nuo pat pirmos minutės „Riteriai“ naudojo labai aukštą spaudimą, o pirmąjį smūgį A. Lezama atliko sužaidus vos dvi minutes. „Riteriai“ įsitaisė „Bangos“ aikštės pusėje, tačiau praleido labai ankstyvą įvartį. Aikštės šeimininkai uždirbo pražangą, po baudos smūgio neužtikrintai atmuštą kamuolį pataisė gargždiškiai ir 5 minutę jau buvo priekyje 1:0.

„Riteriai“ nesutriko. Prie ekipos prisijungus T. Pikkarainenui, jo auklėtiniai ne pirmą kartą atsidūrė atsiliekančių vaidmenyje, tačiau, užuot panikavę, jie toliau žaidė ir labai greitai buvo apdovanoti.

Aukštas presingas garantavo „Bangos“ klaidą gynyboje, kuria kuo puikiausiai pasinaudojo A. Lezama. 10-ąją minutę jis iš maždaug metro pasiuntė kamuolį į tinklą.

Vėliau per septynias minutes „Riteriai“ galėjo pasižymėti dar tris kartus. G. Paulauskas, atsidūręs vienas prieš vieną, smūgiavo tiesiai į vartininką, A. Lezamos ir R. Filipavičiaus galimybių šimtaprocentinėmis vadinti negalima, tačiau jų smūgiai irgi buvo pakankamai pavojingi.

Vėliau „Riteriai“ išsaugojo žaidybinę persvarą, tačiau ji jau nebuvo tokia ryški. Dažniausiai atakos nutrūkdavo dar iki baudos aikštelės, be to, kartais žaidimas persikeldavo ir į pačių „Riterių“ pusę.

Už žaidimą ranka paskutinę pirmo kėlinio minutę į „Bangos“ vartus buvo skirtas metrų baudinys, tačiau A. Lezama smūgiavo gerokai virš vartų bei nesugebėjo „Riterių“ išvesti į priekį. Pirmasis kėlinys baigėsi 1:1.

Per pertrauką T. Pikkarainenas atliko net dešimt keitimų. Vienintelis iš starto sudėties aikštėje liko Dominykas Barauskas.

Prieš pasikeitusią „Riterių“ sudėtį „Bangos“ ekipa tapo aktyvesnė ir drąsesnė, o pats žaidimas buvo itin permainingas. Kamuolys ne po kartą pabuvojo ir vienoje, ir kitoje baudos aikštelėje, tačiau įvarčių įmušta nebuvo.

„Riterių“ starto sudėtis: T. Simaitis, A. Kalermo, R. Šveikauskas, D. Barauskas, D. Malžinskas, T. Dombrauskis, L. Traore, A. Lezama, M. Grigaravičius, G. Paulauskas, R. Filipavičius.