"Real" pralaimėjo lygos vidutiniokams © Eurofootball.lt
Šiandien sužaistose Ispanijos čempionato ("La Liga") 28-o turo rungtynėse įspūdingas pergales namie iškovojo Valensijos "Levante", Santandero "Racing" bei "Villarreal", o "Real" svečiuose pralaimėjo lygos vidutiniokams.

Apatinėje turnyrinės lentelės pusėje esanti "Valensijos" ekipa jau po dviejų Juanmos ir bulgaro Mančevo įmuštų įvarčių pirmajame kelinyje pirmavo 3-0, tad Garcios Sergio įvartis antrajame kėlinyje beveik neturėjo jokios reikšmės. Deja ši įspūdinga Valensijos ekipos pergalė teleido jiems pakilti vienu laipteliu į 13-a turnyrinės lentelės vietą.

Santandero "Racing" vienuolikė jau per pirmąsias penkias minutes pareiškė aiškias ambicijas šiose rungtynėse: jau pačią pirmąją rungtynių minutę šeimininkus į priekį išvedė Andersonas Silva, o po kelių minučių rezultatą padvigubino iš "Real" paskolintas Davidas Aganzo. Nemenko Europos galingųjų klubų dėmesio susilaukiantis Izraelio rinktinės atakuojantis saugas Yossi Benayounas antrojo kėlinio pradžioje tik įtvirtino aiškią "Racing" persvarą prieš Hectoro Cupero vadovaujamą "Mallorca" ekipą. Ispanijos spaudoje sklando pareiškimai, kad Balearų salų ekipos vadovybė yra nepatenkinta neseniai paskirto trenerio darbu, tad šis pralaimejimas taps tik dar viena priežastimi "Mallorca" vadovybei atleisti argentinietį.

Labai daug dėmesio sulaukė rungtynės Villarrealyje, kur vietos ekipa, šiemet realiai pretenduojanti į Čempionų Lygos kelialapį garantuojančią turnyrinę vietą, sutriuškino trečioje vietoje prieš šį tura buvusį Barselonos "Espanyol". Šeimininkus 25-ą minutę į priekį išvedė šiemet įspūdingai žaidžiantis ir neseniai vietą šalies rinktinėje atgavęs urugvajietis Diego Forlanas. Nors svečiai po penkių minučių sugebėjo išlyginti rezultatą, "Villarreal" antrajame kėlinyje įrode savo pranašumą, o įvarčius mušė šio sezono pirkiniai Juanas Pablas Sorinas ir Luciano Figueroa bei iš "Barcelona" išnuomotas argentinietis Juanas Romanas Riquelme, paskutiniais duomenimis siejamas su perėjimu į "Deportivo". Ši pergale "Villarreal" leido tapti vienvalde trečiosios vietos turnyrinėje lentelėje savininke.

Sunkią pergalę namie iškovojo San Sebastiano "Real Sociedad" tik Jose Barkero 86-ą minutę įmušto įvarčio dėka išplešęs pergalę dvikovoje su turnyro autsaidere "Numancia" ekipa.

Svarbią pergalę iškovojo La Korunijos "Deportivo" svečiuose minimaliu rezultatu įveikęs "Albacete" vienuolike. Vienintelį rungtynių įvartį pirmajame kelinyje įmušė šios vasaros "Deportivo" pirkinys Fabrizio Coloccini.

Tuo tarpu dar vieną pralaimėjimą patyrė nedidelę krizę išgyvenanti "Sevilla", namie turejusi pripažinti "Zaragoza" pranašumą. Vienintelį rungtynių įvartį įmušė gynėjas Gabrielis Milito.

Sensacingą pralaimėjimą Getafeje patyrė iki šiol pretenzijų į lygos titulą neprarandantis Madrido "Real". Daugiau atakavę "Getafe" futbolininkai į priekį išsiveržė po Raulio Albiolio įvarčio iš baudos aikštelės vidurio. Vėliau rezultatą padvigubino Rikis, o "Real" vienintelį įvartį pačioje rungtynių pabaigoje smūgiu iš už baudos aikštelės ribų įmušė po keitimo aikštėje pasirodęs Solaris. Šis pralaimėjimas Karališkajam klubui reiškia, kad iki sezono pabaigos likus dešimčiai rungtynių atstumas iki pirmoje vietoje esančios "Barcelona" padidėjo iki 11-os taškų. Tuo tarpu ši pergalė "Getafe" vienuolikei beveik garantuoja išlikimą lygoje, kadangi dabar juos nuo 18-os vietos skiria 10 taškų, be to, jie turi vienerių rungtynių rezervą - atidėtos rungtynės tarp "Getafe" ir "Bilbao" bus žaidžiamos šį treciadienį.

Madride vietos "Atletico" minimaliu rezultatu įveikė daugiau ir pavojingiau atakavusią, tačiau šios persvaros realizuoti nesugebėjusią be lyderių Vicentės ir Barajos žaidusią "Valencia" ekipą. Vienintelį rungtynių įvartį pirmajame kėlinyje galva iš labai arti po Antonio Lopezo perdavimo įmušė jaunasis Fernando Torresas. Madrido ekipai, daugiausiai kietos gynybos ir nepriekaištingo vartininko Leo Franco žaidimo pavyko išsaugoti jiems palankų rezultatą ir tušcius vartus.

Sekmadienio rezultatai

"%c00095" 0 - 1 La Korunijos "%c00089"
37' [0 - 1] Fabrizio Coloccini

"%c00107" 0 - 1 "%c00108"
33' [0 - 1] Gabriel Milito

Valensijos "%c00197" 4 - 0 Pamplonos "%c00018"
7' [1 - 0] Juanma
22' [2 - 0] Juanma
36' [3 - 0] Vladimir Manchev
64' [4 - 0] Sergio Garcia

"%c00005" 3 - 0 "%c00021"
1' [1 - 0] Silva Anderson
4' [2 - 0] David Aganzo
52' [3 - 0] Yossi Benayoun

San Sebastiano "%c00091" 2 - 1 Sorijos "%c00205"
8' [1 - 0] Darko Kovacevic
49' [1 - 1] Luis Tevenet
86' [2 - 1] Jose Barkero

"%c00086" 4 - 1 Barselonos "%c00102"
25' [1 - 0] Diego Forlan
31' [1 - 1] Alberto Lopo
49' [2 - 1] Juan Pablo Sorin
57' [3 - 1] Juan Riquelme
83' [4 - 1] Luciano Figueroa

"%c00212" 2 - 1 Madrido "%c00003"
37' [1 - 0] Raul Albiol
48' [2 - 0] Riki
90' [2 - 1] Santiago Solari

Madrido "%c00017" 1 - 0 "%c00004"
13' [1 - 0] Fernando Torres