R.Džiaukštas: "Pamatysime, kas gali sukandęs dantis įveikti save"

Turkijoje stovyklaujantis FK „Žalgiris“ dar vieną pasirengimo sezonui savaitę šeštadienį užbaigs kontrolinėmis rungtynėmis su Prahos „Bohemians 1905“ ekipa iš Čekijos. Pasak komandos trenerio Rolando Džiaukšto, futbolininkų laukia labai sunkus išbandymas.

„Tai mums jau ketvirtoji pasirengimo sezonui savaitė. Jei pirma buvo įvadinė, tai po to fiziniai krūviai nuosekliai didėjo link maksimalių ir ši savaitė futbolininkams yra bene sunkiausia. Turkijoje jau turėjome kelias labai intensyvių treniruočių dienas, tad suprantame, jog po didelių fizinių krūvių kovoti su varžovai bus sudėtinga, – teigė trečią sezoną su „Žalgiriu“ pradedantis R.Džiaukštas. – Tačiau tokiomis sąlygomis geriausiai atsiskleidžia futbolininkų charakteris, valia. Pamatysime, kas gali sukandęs dantis įveikti save, peržengti skausmo barjerą. Juk ir rungtynėse būna sunkių momentų, bet negali paprasčiausiai numoti ranka ir išeiti iš aikštės. Reikia grumtis iki pabaigos. Tiesą sakant, šioms rungtynėms specialiai nesiruošiame, varžovų neanalizuojame ir į juos nesidairome. Turime laikytis savo žaidimo plano, žaidėjams bus paskirstytos konkrečios užduotys ir jie privalės jas įgyvendinti. Žinoma, norėsime ir laimėti, rezultatas tikrai nėra paskutinėje vietoje. Bet svarbiausia, matyti, kad futbolininkai vykdo trenerio nurodymus ir laikosi mūsų žaidimo plano.“
 
Antradienį iš Vilniaus į netoli Antalijos esantį Laros miestelį atvykę žalgiriečiai treniruojasi po du kartus per dieną, o laisvu laiku dar apsilanko ir atletinės gimnastikos salėje, atlieka jėgos ir stabilizavimo pratimus. Pasak R.Džiaukšto, nuo kitos savaitės fiziniai krūviai mažės, treneriai daugiau dėmesio skirs žaidime pasitaikančių situacijų tobulinimui. „Be abejo, ir dabar žaidėjai daug laiko praleidžia su kamuoliu, bet pratimai labai intensyvūs, reikalaujantys daug jėgų. Vis dėlto, nors treniruotės tikrai sunkios, bet visi be išimties žaidėjai darbuojasi netaupydami jėgų. Gal prie to prisideda ir treniruotėse naudojama „Catapult“ sistema, įtakos turi ir naujo trenerio buvimas. Aurelijus Skarbalius iš futbolininkų daug reikalauja, o žaidėjai nori parodyti geriausias savo savybes. Tad dėl atsidavimo pretenzijų neturime nei vienam. Aišku, yra daug taisytinų niuansų, žaidėjams tenka susidurti su naujovėmis, nes naujas treneris turi savus sumanymus, savitą komandinio žaidimo viziją, dėl to neišvengiamai būna klaidų. Bet tam mes ir treniruojamės, kad tas klaidas taisytume. Juo labiau, kad Turkijoje galime daug laiko skirti treniruotėms, čia nuolat šviečia saulė, geros oro sąlygos, pakankamai kokybiškos aikštės, tad galime kantriai tobulinti taktinius žaidimo niuansus, „šlifuoti“ standartines padėtis ir pan.“, – teigė R.Džiaukštas.
 
„Žalgirio“ vyriausiojo trenerio asistentas pabrėžė, kad Turkijoje svarbus darbas vyksta ne tik treniruotėse ar rungtynėse. „Tokiose stovyklose labai svarbu, kad futbolininkai ir treneriai gali visą laiką būti drauge. Po praėjusio sezono iš „Žalgirio“ išėjo keli senbuviai, pripažinti lyderiai, jų vietas užėmė nauji žaidėjai, šansą pasirodyti gavo ir jaunimas. Kol kas vyksta savotiška pažintis, naujų lyderių paieškos. Mane asmeniškai labai džiugina, kad jaunimas stengiasi nenusileisti vyresniems. Anksčiau skirtumas tarp vyresnių ir jaunų futbolininkų buvo labai ryškus, bet per praėjusius metus jaunimas ženkliai patobulėjo ir Turkijoje įrodinėja treneriams, kad gali būti svarbūs „Žalgirio“ komandos nariai“, – kalbėjo R.Džiaukštas.
 
Neakivaizdinėje kovoje „Žalgirio“ jaunimas jau pasiekė vieną pergalę. Ketvirtadienį po vakarienės komandos treneriai parengė futbolininkams specialią sportinių, psichologinių ir intelektinių iššūkių programą. Į „Jaunus“ ir „Patyrusius“ pasidalinę futbolininkai turėjo atlikti tam tikras užduotis – įveikti kliūčių ruožą, atsakinėti į ypatingų žinių nereikalaujančius klausimus, įveikti varžovus neįprastame stalo teniso žaidime. „Buvo daug juoko, smagių emocijų, o komandinę pergalę iškovojo jaunimas. Manau, kad tai geras ženklas, nes tokie simboliniai laimėjimai prideda pasitikėjimo jauniems futbolininkams, o vyresniems turėtų šiek tiek sužadinti ambicijas, manau, kad jie norės įrodyti, jog ši nesėkmė buvo tik atsitiktinumas, nes bent jau teoriškai jie turėtų būti ir geresni, ir protingesni. Bet šį kartą laimėjo jaunystė, o ne patirtis“, – teigė R.Džiaukštas. 

„Žalgirio" ir Prahos „Bohemians 1905" rungtynės šeštadienį prasidės 18.45 val. (Lietuvos laiku).

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos