R.Koemanas atsistatydino iš "Ajax" trenerio pareigų © Eurofootball.lt
Amsterdamo "%c00138" vyriausiasis treneris Ronaldas Koemanas po ketvirtadienį patirtos nesėkmės UEFA taurės aštuntfinalio rungtynėse prieš "Auxerre" ir iškritimo iš turnyro atsistatydino iš olandų klubo vyr. trenerio pareigų.

41 metų Koemanas pareiškimą dėl atsistatydinimo klubo vadovams įteikė šįryt. Buvusio Olandijos rinktinės žaidėjo kantrybė trūko "Ajax" baigus savo dalyvavimą Europos taurės turnyre. Strategui taip pat nesisekė ir šalies čempionate, kur Amsterdamo ekipa nesugeba išlaikyti lyderių "PSV" ir "AZ" tempo.

"Pareikalavau "Ajax" vadovybės nutraukti mūsų bendradarbiavimą tuojau pat.", - sakė Koemanas - "Turiu būti teisingas ir sau ir "Ajax". Vakar dienos rezultatas mane privertė priimti šį sprendimą. Negaliu pasiūlyti pakankamai jėgų ar energijos, kad galėčiau įveikti šitą nuosmukį, ir komandą vėl paversti gerai žaidžiančia."

Prieš kiek daugiau nei tris metus į "Ajax" iš "Vitesse" persikėlęs Koemanas savo pirmame sezone laimėjo dublį - Olandijos čempionatą ir taurę. Praėjusiais metais treneriui vėl pavyko su "Ajax" triumfuoti šalies pirmenybėse, bet šiemet Čempionų lygoje nepavyko praeiti grupės etapo, o iš UEFA taurės Amsterdamo klubas pasitraukė jau po pirmųjų varžybų.

Laikinai "Ajax" treniruos trenerio asistentais buvę Ruudas Krolas ir Tonny Bruinsas, tačiau kolkas sunku pasakyti, kas kandidatuos į atsilaisvinusią vietą. Tuo tarpu spėjama, jog pats Koemanas persikels treniruoti "Valencia" ekipą, kuri taip pat po pralaimėjimo UEFA taurėje atsisveikino su strategu Claudio Ranieri.