Pristatytos UEFA tvarios infrastruktūros gairės © JumpStory nuotr.

UEFA žengė dar vieną svarbų žingsnį – pagrindinė Europos futbolo organizacija oficialiai pristatė naujas tvarios infrastruktūros gaires.

Infrastruktūros tvarumas – viena iš vienuolikos politikos krypčių, šiuo metu įgyvendinamų remiantis 2030 m. UEFA futbolo tvarumo strategija „Stiprūs kartu“.

Politikos pagrindinis tikslas – tiek stadionų, tiek treniruočių bazių lygmeniu nustatant naujos kartos tvarių futbolo objektų kriterijus ir dalijantis gerąja praktika, toliau kelti Europos futbolo infrastruktūros kartelę.

„Kaip populiariausios pasaulyje sporto šakos sergėtoja, UEFA siekia lyderiauti skatindama teigiamus pokyčius sporte, puoselėdama tvarų vystymąsi ir diegdama tvaresnius futbolo verslo ir veiklos modelius.

Bet kurios sporto šakos vystymuisi būtina infrastruktūra ir ji reikalauja reikšmingų investicijų. Todėl džiaugiuosi matydamas, kaip pastaraisiais metais išsivystė žalioji architektūra, kuria sprendžiamos anksčiau dažnai nepastebėtos problemos, tokios kaip vandens ir energijos naudojimo optimizavimas ar efektyvesnės žiedinės ekonomikos kūrimas.

Rytojui geriausia pasiruošti dedant didžiausias pastangas šiandien“, – apie pristatytą dokumentą kalbėjo UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas.

Beveik 200 puslapių turintį dokumentą sudaro keli skyriai – aplinkosauga, socialinė ir valdymo sritys; futbolo infrastruktūros tvarumas; tvarumo valdymas, sveikata ir sauga; nuorodos bei žodynėlis.

UEFA šiomis tvarumo gairėmis pasidalino ir su savo narėmis asociacijomis, kad šios idėjos galėtų būti pritaikomos visame žemyne.

Dokumente pateikiami ir konkretūs tvarumo pavyzdžiai. Vienas tokių – „Torsvollur“ stadionas Farerų salose, kuriame praėjusiais metais žaidė ir Lietuvos vyrų rinktinė.

Stadione, siekiant optimizuoti energijos, kurios šiose atokiose Šiaurės Atlanto salose trūksta, vartojimą, naudojami LED prožektoriai. Be to, šis stadionas – ir natūralių energijos šaltinių naudojimo pavyzdys, nes didžioji dalis energijos šiose salose gaminama naudojant geoterminę žemės gelmių šilumą.

Išskirtinė prožektorių forma suteikia stadionui simbolinio savitumo, išsiskiriančio jį miesto panoramoje.

„Šis dokumentas – labai svarbus žingsnis tiek Europos, tiek atskirų šalių kontekste. Tai neabejotinai padės tiek mums, kaip federacijai, tiek ir atskiriems mūsų klubams.

Labai svarbu ir tai, kad dokumentas yra paremtas gausiais konkrečiais pavyzdžiais, dėl to klubai gali matyti, kurie variantai yra arčiausiai jų, realiausiai įgyvendinami. Norime, kad tai taptų ne tik rekomendacinio pobūdžio dokumentu – o ir realiai įgyvendinamomis priemonėmis.

Žinome ir kaip tai pasiekti – tam tikri pakeitimai bus įvesti į licencijavimo procesą, infrastruktūros kriterijus. Tai reiškia, kad norint atitikti kriterijus ir gauti licenciją startuoti vienose ar kitose pirmenybėse, komandos bus įpareigotos savo stadionus pritaikyti pagal šias tvarumo gaires“, – teigė LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...