Priežastys, lėmusios Anglijos rinktinės lygiąsias prieš Rusiją

Šeštadienį vakare B grupėje buvo sužaistos dvejos rungtynės. Daugiausiai dėmesio sulaukė dvikova Marselyje, kur susigrūmė Anglijos ir Rusijos rinktinės. Po atkaklios kovos ir dramatiškos rungtynių pabaigos rusai išplėšė lygiąsias.

Iš jauniausios visų laikų Anglijos rinktinė prieš čempionatą buvo tikimasi daug. Anglams, savo komandoje turintiems tokias žvaigždes kaip Harry Kane‘ą, Delle Alli, Jamie Vardy iė Raheemą Sterlingą, nepavyko savo žygio Europoje pradėti pergalingai. Pateikiame pagrindines priežastis, kodėl Anglijos rinktinė nesugebėjo pasiekti pergalės.

Progų realizacija

Mažai kas galėtų nesutikti, kad Anglijos rinktinė šiame susitikome žaidė gerą futbolą.  Anglai savo žaidimą tempą buvo sumažinę tik antrojo kėlinio pradžioje, kai ilgiau su kamuoliu žaisti pabandė rusai. Per daugiau nei 90 minučių iš Anglijos „Premier“ lygos žvaigždžių sudaryta komanda atliko 16 smūgių – iš kurių 6 –skriejo į vartų plotą. Anglų žaidime buvo galima pamatyti kokybiškai kuriamas atakas, kurių pagrindinis organizatorius buvo Londono „Tottenham“ perlas Delle Alli. Vis dėlto anglams nepavyko užbaigti nei vienos kūrybiškos atakos.

Dešiniajame krašte dominavęs Kyle‘as Walkeris puolime buvo aktyvesnis net už Adamą Lallaną, tačiau nei vienas „Tottenham“ gynėjo skersuotas kamuolys nebuvo realizuotas smūgiu į vartų tinklą. Anglijos rinktinė kūrė pavojingų progų daugiau nei bet kada. Iš savo į varžovų aikštės pusę greitomis atakomis pereiti bandę anglai demonstruojamu žaidimu neturėjo nuvilti savo sirgalių, tačiau didžiausia jų problema tapo prasta progų realizcija.

Anglai tikriausiai turi vieną pajėgiausių priekinių linijų visame Europos čempionate. Be Harry Kane‘o ant suolo futbolo pradininkai turi Jamie Vardy, Danielį Sturridge‘ą ir Marcusą Rashfordą, todėl prieš pirmenybes buvo sunkiai įsivaizduojama, kad anglų problema gali tapti nerealizuojamos progos.

Roy‘us Hodgsonas

68-erių metų futbolo specialistas šiame susitikime buvo blogiausias Anglijos rinktinės veikėjas. Pirmąjį keitimą Hodgsonas ryžosi atlikti tik 78-ąją minutę, kai iš aikštės vidurio išėmė Wayne‘ą Rooney ir pagal poziciją į jį leido šį sezoną mažai žaidybinės praktikos turėjusį Jacką Wilshere‘ą. Londono „Arsenal“ žvaigždės pasirodymas aikštėje nebuvo prastas, jis aktyviai jungėsi į atakas ir kūrė progas komandos draugams. Klausimas yra tas, ar J. Wilshere‘ą buvo būtina keisti būtent vietoj komandos kapitono W. Rooney, kai kraštuose ir toliau buvo palikti visiškai naudos komandai šiame susitikime nenešę Adamas Lallana su Raheemu Sterlingu.

Antrajį keitimą strategas pasiryžo atlikti tik 87-ąją minutę, tikėdamasis, kad Jamesas Milneris duos daugiau naudos gynyboje nei tai darė daug kilometrų be tikslo šiame susitikime bėgęs R. Sterlingas. Keitimas taip pat nebuvo prastas, tačiau tikrai per vėlus.

Didžiausia Hodgsono padaryta klaida šiame susitikime buvo nenoras stiprinti puolamąjį arsenalą. Harry  Kane‘as pirmajame kėlinyje buvo pastebimas ir turėjo ne vieną gerą progą pasižymėti, tačiau antrajame kėlinyje jo darbas aikštėje nebuvo panašus į tą, kurį atlikdavo sezono metu Londono „Tottenham“ klube. Kaip jau ir buvo minėta, ant suolo buvo trys tikri ir aukštos klasės snaiperiai, bet Hodgsonas nusprendė visas 90 minučių naudotis H. Kane‘o paslaugomis.Anglams antrajame kėlinyje puolime trūko ne tik išnaudoti progas galinčio, bet ir šviežių jėgų turinčio puolėjo.

Nenaudingai rungtyniavę puolimo kraštai

Hodgsonas į dešinįjį kraštą leisti nusprendė Adamą Lallaną, o į kairįjį – Raheemą Sterlingą. Pastarasis susitikime tikrai buvo matomas, o ypač pirmajame kėlinyje, tačiau visiems turėjo įsiminti nereikšmingi jauno anglo bėgiojimai kairiajame krašte. Kamuolį nuo aikštės vidurio pasitikti ateidavęs Sterlingas ataką pradėdavo greitu sprintu link varžovų aikštelės, bet dažniausiai jo reidai nepasibaigdavo net perdavimo į baudos aikštelę.

Dar blankesnis dešiniajame krašte buvo A. Lallana. „Liverpool“ klube rungtyniaujantis futbolininkas buvo beveik nepastebimas, neatliko daug perdavimo į baudos aikštelę, tačiau vis tiek užsitarnavo Hodgsono pasitikėjimą bei žaidė visas 90 minučių. Už A. Lallaną dešiniajame krašte kur kas aktyvesnis buvo gynėjas K. Walkeris, sugebėjęs atlikti gerų perdavimų tam pačiam „Liverpool“ nariui.

R. Hodgsono sprendimas žaisti 4-3-3 taktika paremtą futbolą nebuvo pats sėkmingiausias. Turinti komandoje tokį vidurio puolėjų pasirinkimą bet kuriam treneriui turėtų kilti pagunda žaisti 4-4-2 schema, kuria sėkmingai buvo žaidžiama ir draugiškų rungtynių cikle.

Drausminga rusų gynyba

 Žinoma, prie lygiųjų labiausiai prisidėjo puiki Rusijos rinktinės gynyba. Su patyrusiais Ignashevičiumi ir Berezutskiu žaidę rusai „sugėrė“ ne vieną pavojingą anglų bandymą prie jų ginamų vartų. Nemažai kamuolių buvo blokuota, o taip pat prie sėkmingo žaidimo gynyboje prisidėjo Rusijos rinktinės krašto gynėjai, kurie „užlipdė“ dažnai pažeidžiamą rusų centro gynėjų skylę. Pakankamai jauno amžiaus esantys Smolnikovas ir Schennikovas rusams suteikė taip reikiamo greičio ir mobilumo gynyboje.

Prie sėkmingo žaidimo gynyboje, žinoma, bene daugiausiai prisidėjo vartininkas Igoris Akinfėjavas. Maskvos CSKA vartų sargui teko ne kartą gelbėti savo komandą nuo galimų įvarčių ir itin galingų anglų smūgių. Praleistas įvartis tikrai nebuvo vartininko klaida – Ericui Dieriui pavyko taip „užkabinti“ kamuolį, kad greičiausiai tokio smūgių geriausiais savo laikas nebūtų atrėmęs ir Oliveris Kahnas.


Rinktinių sudėtys

Anglija: J. Hartas, K. Walkeris, G. Cahillas, C. Smallingas, R. Sterlingas (87’ J. Milneris), A. Lallana, H. Kane’as, W. Rooney (77’ J. Wilshere’as), E. Dieris, D. Alli.

Rusija: I. Akinfeevas, S. Ignaševičius, I. Smolnikovas, V. Berezutski, G. Ščenikovas, F. Smolovas (85’ P. Mamaevas), R. Neustadteris (80’ D. Glušakovas), A. Kokorinas, A. Golovinas (77’ R. Shirokovas), O. Šatovas, A. Dzyuba.

Aivaras Katutis

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...