Prieš kelias savaites futbolo pasaulis buvo sudrebintas grandioziniais planais. Pajėgiausi Anglijos, Ispanijos ir Italijos futbolo klubai pranešė, jog steigia Superlygos turnyrą, kuris jau netolimoje ateityje turėtų pakeisti UEFA Čempionų lygą.

Tokia idėja labai greitai subliuško, kadangi klubams buvo pagrasinta rimtomis sankcijomis – piniginėmis nuobaudomis, šalinimu iš turnyrų, taškų atėmimu. Be to, protestus pradėjo rengti ir komandų aistruoliai. Kol kas Superlygos projektas yra padėtas į stalčių, tačiau realu, kad ateityje ši idėja dar atgims.

Šiame straipsnyje pamėginsime aptarti priežastis, kodėl pajėgiems klubams taip reikėjo Superlygos. Juk dabar futbolas Europoje nenuspėjamas tarytum kazinozaidimai24.com/azartiniai-zaidimai/, todėl pokyčiams reikia būti nuolat pasiruošus.


Kur kas didesnės lėšos

Kaip vienas esminių momentų, kodėl komandoms apsimokėtų žaisti Superlygoje, buvo įvardinti finansai. Didieji klubai nėra patenkinti dabartine situacija, kai pinigai yra išdalinami visai UEFA sistemai. Jie norėtų susižerti praktiškai viską ir iš tų klubų asmeninės perspektyvos tokį norą galima suprasti.

Reikia turėti omenyje, kad futbolo organizacijos yra ne tik įmonės, tai kartu ir didžiulis verslas, kuris taip pat patyrė rimtų sunkumų per koronavirusą. Kiekvienas verslininkas visuomet ieško būdų, kaip savo turimą verslą optimizuoti. Ilgainiui Superlyga veikiausiai susižertų tiesiog kosmines sumas už televizijos transliacijas, o galimybė šiuos pinigus pasidalinti būtent klubams visus tikrai viliojo.

Pirminiais paskaičiavimais, komandos tikėjosi kasmet uždirbti bent jau keturis kartus daugiau nei gaudavo iš UEFA.

Garantijos žaisti aukščiausiame lygyje


Dar vienas klubų siekis yra garantijos. Jeigu Madrido „Real“, „Barcelona“ ar Turino „Juventus“ metai iš metų patenka į Čempionų lygą, tai Anglijos komandoms tą padaryti nėra taip lengva. Tarp Superlygos steigėjų buvo šešios Anglijos komandos, o šalis Čempionų lygoje turi tik keturias vietas. Pavyzdžiui, Londono „Arsenal“, dabartinėje situacijoje, praktiškai neturi galimybių patekti į Čempionų lygą.

Natūralu, kad pagal tai, ar komanda žaidžia aukščiausio lygio turnyre, ją renkasi ir nauji žaidėjai. Todėl klubams reikia garantijų, kad jie kasmet bus tarp stipriausių. Tai klubo viduje garantuotų stabilumą, o tai tikrai labai svarbu kiekvienam verslui. Pagal lygos steigėjų lūkesčius, ateityje visi žaidėjai norėtų žaisti būti Superlygoje, todėl šiems klubams būtų lengviau pasirašyti kontraktus su ryškiausiomis pasaulio žvaigždėmis.

Pardavimai šoktų į dar didesnes aukštumas

Reikia suprasti, kad pasaulis darosi vis labiau globalus. Į tai atsižvelgia ir Europos futbolas. Turbūt visi pamenate idėja, kai Ispanijos TOP klubai ketino bent keletą rungtynių per metus žaisti Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šis planas taip ir nebuvo įgyvendintas, tačiau klubai dirba ne tik vietiniams, bet ir viso pasaulio fanams. Jų ypač daug Azijos rinkoje.

Pasak skaičiavimų, jeigu visi TOP klubai pastoviai žaistų tarpusavyje ir turėtume dar daugiau derbių ir priešpriešų, tokiu atveju dar labiau kiltų klubų atributikos pardavimai, automatiškai gerokai didėtų ir komandų vertė. Natūralu, kad Superlygos steigėjus tokia perspektyva labai domino.

Kol kas Superlygos dar nepamatysime, tačiau visi turime suprasti, kad pasaulis keičiasi, o didieji žaidėjai visuomet nori kuo didesnių kąsnių. Nors projektas ir yra sustabdytas, nereikėtų per daug stebėtis, jei jau netolimoje ateityje jį bandoma pristatyti dar ir dar kartą.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...