Antradienį "Žalgirio" stadiono savininkė bendrovė "Hanner"pradėjo jo griovimo darbus. Tam nepritarianti grupelė aistruoliu protestuoja ir nežada trauktis, rašo sportas.info
„Pradėti griauti stadioną prieš pat valstybinę šventę, kai vyksta Europos futbolo čempionatas ir visų akys nukreiptos į futbolą, yra virš visko... Ne, aš tokių žmonių nesuprantu...“, - apie legendinio "Žalgirio" stadiono savininkės bendrovės „Hanner“ antradienį pradėtus legendinės arenos griovimo darbus kalbėjo Vilniaus "Žalgirio", Lietuvos rinktinės ir bendrai viso šalies futbolo aistruolė Drąsuolė Bielevičiūtė.
Buvusiai Vilniaus valdžiai pakeitus sklypo, kuriame yra stadionas, paskirtį iš sportinės į komercinę, čia vietos futbolui nebus. Stadionas bus griaunamas palaipsniui – iš pradžių vieta bus atlaisvinta tik viešbučiui, vėliau čia turėtų išdygti ir verslo centras.
„Nelabai kas pavyko, bet tai ką darysi... Buvo labai mažai žmonių – vos aštuoni“, - apie savo suorganizuotus antradienio žygius kalbėjo futbolo gerbėja.
Daugiau nei keturis dešimtmečius ne tik Lietuvos, bet ir užsienio stadionuose besilankanti D. Bielevičiūtė su keliais bendraminčiais šiandien rengė net tris piketus: prie Vilniaus savivaldybės, prie „Žalgirio“ stadiono ir prie Vyriausybės, nesutikdama su legendinės Vilniaus sporto arenos naikinimu.
„Mums suorganizavo susitikimą su vyriausiuoju Vilniaus architektu Mindaugu Pakalniu. Iš jo sužinojome, kad griauti stadioną leidimas „Hanner“ yra duotas, bet statyti viešbutį leidimo bendrovė bent jau dabar neturi“, - kalbėjo D. Bielevičiūtė.
Po to piketuotojai patraukė į griaunamą stadioną.
„Buvo priėję keli darbininkai, pasakė, kad turėtume stadiono teritoriją palikti, nes vykstant darbams mes ten nelabai galime būti. Tada ėjome senuoju „Žalgirio“ fanų keliu Vyriausybės link“, - pasakojo piketuotoja.
Dar SSRS vadovaujant Leonidui Brežnevui daugiatūkstantinė „Žalgirio“ gerbėjų minia, neretai skanduodama patriotines ir antisovietines skanduotes, po „Žalgirio“ rungtynių traukdavo į miestą nuo stadiono per Žaliąjį tiltą ir pro tuometinę Ministrų tarybos (dabar Vyriausybės) pastatą. Prie jo dažnai kildavo eitynių dalyvių ir milicininkų susirėmimai.
Ilgai piketuotojai prie Vyriausybės neišbuvo. „Tik atsistojome, iškart iš pastato išėjo apsaugininkas ir pasakė, kad čia piketuoti negalima. Liepė pasitraukti toliau, prie Vinco Kudirkos paminklo.“
Nors griovimo darbai jau prasidėjo ir vargu ar kas gali paskeisti stadiono savininkų sprendimą, D. Bielevičiūtė žada ir toliau protestuoti prieš „Lietuvos futbolo mekos sunaikinimą“.
Rytoj ji žada su plakatais pasirodyti per žymiausios Lietuvos hiphopo grupės „G & G Sindikatas“ koncertą.
Šiandien „G & G Sindikatas“ pakvietė savo gerbėjus į nemokamą koncertą griaunamame stadione.
Lietuvos Valstybės dieną savo įsikūrimo metines švenčianti grupė prisipažino, kad sugroti „Žalgirio“ stadione yra viena jos svajonių.
Šiemet „G & G Sindikato“ jubiliejus – 20-metis.
“Kiekvienais metais liepos 6 diena mūsų grupei ypatinga. Tai mūsų gimimo diena! Ją visuomet minime kartu su grupės nariais, be pompastikos. Plaukiame baidarėmis, rengiame pikniką ir žaidžiame futbolą su mūsų vaikais gamtoje, susitinkame bare išgerti bokalo alaus. Šventė suplanuota jau šį trečiadienį, bet šį kartą mes grosime koncerte „Žalgirio“ stadione! Šia avantiūra sunkiai tikėjome, tačiau dabar tai oficialu! Kviečiame Jus visus švęsti kartu”, - rašo grupė renginio paskyroje.
Renginį žadama baigti “Tautiškos giemės” giedojimu.
“Ypatingai norime padekot kompanijai “Hanner”, kad atidėjo stadiono griovimo darbus ir suteikė galimybę įgyvendinti svajonę. Ačiū!”- rašo „G & G Sindikatas“ savo "Facebook" paskyroje.
“Aš nežinau, kaip vertinti šį koncertą. Man tai labiau – proga protesto prieš stadiono nugriovimą piketui” – apie būsimą renginą sako D. Bielevičiūtė.
Vilniaus “Žalgirio” aistruolių grupė “Pietų IV”, pasivadinusi pagal savo atsiradimo vietą – dabar griaunamo stadiono tribūną, savo narius paragino apsilankyti raperių koncerte ir nepamiršti klubo spalvų.
„G & G Sindikato“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras save irgi kildina iš šios tribūnos.
“Visi mes buvome Vilniaus „Žalgirio“ sirgaliai. Sovietiniais laikais buvau vienas komandos „ultrų“ Pietų IV tribūnoje”, - žiniasklaidai teigė Svaras.
sportas.info