Prieš pasaulio čempionato A ir B grupių finišą – N. Kesmino prognozės © Stop kadras

Futbolo komentatorius Nerijus Kesminas socialiniame tinkle pateikė prognozes, kurios komandos iš pasaulio čempionato A ir B grupių žengs į aštuntfinalio etapą.

„Viskas - laikas, kai buvo galima suklysti ir paskui pasitaisyti, pasaulio futbolo čempionate baigėsi.

Paskutiniajame grupių turnyro ture visiškai ramūs gali būti tik prancūzai, brazilai, portugalai ir - dėl ne tokių malonių priežasčių - Kataro futbolininkai.

Bandant prognozuoti, kiekvienoje grupėje yra dėl ko pasukti galvą. Kai kuriose epilogas sunkiai nuspėjamas net pasitarus su krištolo rutuliu, Taro kortų kalade ir kavos tirščiais. Bet pabandykime. Šiandien finišo tiesiojoje - A ir B ketvertai.

A grupė

Rikiuotė: 1-2 vietos. Ekvadoras ir Nyderlandai - po 4 taškus, 3. Senegalas - 3, 4. Kataras - 0.

Viena komanda jau krito nelygioje kovoje. Kitos trys lieka karo take.

Teoriškai Kataras gali parblokšti Nyderlandus ir, aplinkybėms nuvylus „oranžinius“ paralelinėse Ekvadoro - Senegalo rungtynėse, nusitempti juos paskui save į čempionato užribį. Bet tai - labai jau teoriškai. Palikime fantastinius scenarijus fantastinės literatūros kūrėjams ir likime tikrovėje, grįstoje banalia, bet sunkiai paneigiama logika.

Olandai laimės. Ir laimės tokiu skirtumu, kokio jiems reikės kovojant dėl pirmos vietos, nors prabangos pasirinkti aštuntfinalio varžovo komanda neturės: B grupės finišas - keliomis valandomis vėliau.

Visas įdomumas koncentruosis Ekvadoro ir Senegalo rinktinių kirstynėse. O čia daugiau pranašumų turi Pietų Amerikos futbolininkai: jiems užtenka lygiųjų, aikštės viduryje jie suvaldė olandus, tad kodėl negalėtų padaryti to paties žaisdami su Senegalu?

Juolab kad afrikiečiai rungtynėse su Kataru atskleidė savo silpnybę - įmušę antrąjį įvartį, jie tiesiog nustojo žaisti. Taip, dvikovoje su Kataru Ekvadoras darė tą patį. Tačiau jie - racionaliąja prasme: patys nežaidė, bet ir varžovams to daryti neleido.

Senegalas - kitaip. Ši komanda tiesiog plačiai atvėrė savo tvirtovės vartus: eikit, kas norit, imkit, ką norit. Tik tada, kai Kataras vieną iš bent trijų auksinių progų pavertė įvarčiu, Afrikos komanda iš karto vėl susivarstė batus ir iniciatyvą atsiėmė, bet tai buvo tik Kataras. Žaidžiant prieš stipresnį oponentą - kad ir tą patį Ekvadorą - tokie pasažai gali brangiai kainuoti.

Ekvadoras rungtyniaus be kortelių prisirinkusio svarbaus vidurio saugo Jhegsono Mendezo. Komandai, turinčiai gana nedidelį lygiaverčių žaidėjų pasirinkimą, tai yra problema, bet Ekvadoras jau parodė, kad Katare gali maloniai stebinti net tada, kai jiems sunku.

Prognozė. 1. Nyderlandai, 2. Ekvadoras, 3. Senegalas, 4. Na, čia viskas aišku.

B grupė

Rikiuotė. 1. Anglija - 4, 2. Iranas - 3, 3. JAV - 2, 4. Velsas - 1.

Tas nedažnas atvejis, kai visos keturios komandos prieš paskutinį turą kontroliuoja situaciją ir neturi poreikio dairytis į kitus. Pergalė visiems jiems, o Anglijai - net lygiosios garantuos dar bent vienerias rungtynes šiame čempionate.

Sunkiausia, aišku, Velso komandos padėtis. Juolab kad šįsyk nežais per rungtynes su Iranu iš aikštės išvytas pagrindinis jų vartininkas Wayne'as Hennessy.

Čempionato pradžia parodė, kad muštis dėl kamuolio valams sekasi pusėtinai, žaisti su juo - sunkiau. Anglai individualiai stipresni, bet tai bus britiškas derbis, o bet kuris derbis - sava specifika.

Specifinės bus ir Irano - JAV rungtynės - čia jau ideologinė kova. Nors žaidėjai ir treneriai iš abiejų barikadų pusių tvirtina, kad politinis momentas jų nedomina, kažin ar tikrai yra taip. Iliustracija gali būti incidentas, kai prieš pat čempionatą amerikiečių rinktinės interneto puslapyje, palaikant Irano kovotojus už žmogaus teises, buvo publikuota Persų įlankos šalies vėliava be joje esančio islamo simbolio.

Aikštėje ir vieni, ir kiti turi savų pliusų bei minusų. Iranas gali naudotis labai įvairia lygiaverčių žaidėjų palete.

Po katastrofos akistatoje su Anglija, treneris Carlosas Queirozas prieš dvikovą su Velsu pagrindinėje sudėtyje pakeitė penkis žaidėjus ir, panašu, suplakė visai neprastą futbolo kokteilį.

Amerikiečiai savo aikštės trečdalyje visus gaisrus malšina kaip visko matę ugniagesiai - per dvejas rungtynes praleido tik vieną įvartį iš 11 metrų baudinio. Bėda ta, kad kokybiškai šaudyti į varžovų vartus jiems sekasi kur kas prasčiau.

Jei Anglija nepralaimės, Iranui mūšyje su amerikiečiais užteks lygiųjų. Bet JAV futbolininkai šio varžovų pranašumo nedramatizuoja. „Šiame ture visiems kažko reikia - kam pergalės, kam lygiųjų. Mums - pergalės, bet tai reiškia tik tiek, kad savo atkrintamąsias varžybas pradedame kiek anksčiau nei planavome", - reziumavo komandos gynėjas Walkeris Zimmermannas.

Anglija prieš Velsą vis dėlto turbūt laimės. O JAV... Juk turi kažkada į vartus, o ne į jų konstrukciją, pataikyti Christianas Pulisicius, Westonas McKennie, arba dar kuris nors jų, ar ne?

Todėl: 1. Anglija, 2. JAV, 3. Iranas, 4. Velsas.

Prognozuojamos aštuntfinalio poros: Nyderlandai - JAV, Anglija - Ekvadoras“, - rašė N. Kesminas.

Straipsnio įvertinimas: 4 1
 • taip

  ir bus

  • -5
 • taip

  ir bus

  • -5
 • taip

  ir bus

  • -5

Kitos naujienos