"Man Utd" laimėjo Anglijos čempionatą © Eurofootball.lt
Sekmadienį paaiškėjo 2006-2007 metų Anglijos „Premier“ lygos nugalėtojas. Juo tapo „Man Utd“ klubas, kuris tapo nebepavejamu po lygiosiomis 1-1 pasibaigusio dramatiško Londono derbio tarp „Arsenal“ ir teorinių vilčių dar turėjusio „Chelsea“.

„Arsenal“ 1 – 1 „Chelsea“
43‘[1 – 0] Gilberto Silva (11m.)
70‘[1 – 1] Michael Essien

43‘ Khalid Boulahrouz („Chelsea“) pašalintas iš aikštės

Rungtynės prasidėjo gana aktyviai. Tiek viena, tiek kita komanda kartais sukurdavo pavojų prie varžovų vartų, tačiau juos lengvai neutralizuodavo tiek Petras Čechas, tiek Jensas Lehmannas. Ttik 35-ąją minutę „Chelsea“ vartų sargas buvo priverstas rimčiau padirbėti, kai kojomis atmušė Emmanuelio Adebayoro smūgį iš už baudos aikštelės prieigų.

43-ioji minutė viską komplikavo „Chelsea“ ekipai. „Arsenal“ puolėjas iš Brazilijos Julio Baptista gavęs perdavimą iš aikštės gilumos prasimetė jį per Khalidą Boulahrouzą ir olandas pargriovė savo oponentą baudos aikštelėje bei už paskutinės vilties pražangą gavo raudoną kortelę. 11 metrų baudinio stojo mušti Gilberto Silva, kuris suklaidinęs P.Čechą pasiuntė kamuolį į dešinįjį apatinį vartų kampą ir išvedė „kanonierius“ į priekį.

Antrame kėlinyje sužaidus dvi minutes kilo pavojus prie „mėlynųjų“ vartų. Po Cesco Fabregaso perdavimo į baudos aikštelę Frankas Lampardas nesugebėjo galva toliau išmušti kamuolio ir šis nukrito tiesiai po E.Adebayoro kojomis, kuris nedelsiant mušė į tolimąjį vartų kampą, bet nepataikė.

55-ąją minutę J.Lehmanno vartams jau grasino F.Lampardas, tačiau jo baudos smūgis lėkė virš skersinio. Po dešimties minučių po C.Fabregaso pakelto kampinio galva labai pavojingai į vartus „šovė“ gynėjas Williamas Gallas, bet tikslo prancūzo smūgis nepasiekė.

70-ą minutę „Chelsea“ atgavo viltis iškovoti taip reikalingą pergalę, nes po Shauno Wrighto-Phillipso perdavimo iš dešinio krašto galva kamuolį į tolimą kampą pasiuntė ir rezultatą išlygino legionierius iš Ganos Michaelas Essienas.

„Arsenal“ ekipa praleidusi įvartį prarado žaidimo kontrolę ir iniciatyva atiteko Jose Mourinho auklėtiniams. Po penkių minučių Joe Cole`as stipriu ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį J.Lehmanno vartų kapą, tačiau šoninis teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė. 80-tą minutę M.Essienas smūgiavo greta vartų. Po keturių minučių po Paulo Ferreiros pakelto baudos smūgio visų aukščiausiai iššoko „mėlynųjų“ kapitonas Johnas Terry, bet galva mušė virš skersinio.

Po akimirkos J.Lehmannas turėjo reaguoti į tolimą ir labai pavojingą F.Lampardo smūgį. Per teisėjo pridėtą laiką „Chelsea“ į priekį vos neišvedė Salomonas Kalou, kurio stiprų smūgį iš baudos aikštelės prieigų atmušė „Arsenal“ vartininkas iš Vokietijos. 93-ią minutę Emmanuelis Eboue galėjo išplėšti šeimininkams pergalę, bet galingu šūviu pataikė į „Chelsea“ vartų skersinį.

Sužaidus keturias teisėjo pridėtas minutes nuaidėjo finalinis švilpukas, po kurio per daug nesidžiaugė nei „Arsenal“, nei „Chelsea“ fanai, o šventė „Man Utd“ sirgaliai, kadangi šios lygiosios jų numylėtiniams po keturių metų pertraukos garantavo Anglijos „Premier“ lygos titulą.