Minimali "Žalgirio" pergalė Šiauliuose © Eurofootball.lt
Aštuntajame A lygos ture vienas čempionato lyderių „Žalgiris“ Šiauliuose iškovojo minimalią pergalę 1-0 ir taip pratęsdamas savo sėkmingų rungtynių seriją išliko vienu čempionato lyderių.

Šiaulių miesto savivaldybės stadionas, 1600 žiūrovų
Teisėjas – Audrius Žuta

"%c00222" 0- 1 Vilniaus „%c00032“
82' [0 - 1] Nikolaj Misiuk

"Šiauliai": Giedrius Arlauskis; Vilius Lapeikis (87‘ Vaidas Viktoravičius); Deivydas Lunskis; Davidas Arlauskis; Egidijus Žukauskas; Vaidas Šilėnas; Mindaugas Lukoševičius (86‘ Aleksandr Zabara); Gintaras Juodeikis; Intras Kirhners; Viktor Raskov; Valery Tshyhanenko (64‘ Gediminas Butavičius)

"Žalgiris": Ernestas Šetkus; Igorius Steško; Bertrand Ngapounou; Edvinas Lukoševičius; Anatoliy Ostap; Raimondas Vilėniškis; Virmantas Lemežis (58' Eimantas Poderis); Igoris Morinas; Iulian Bursuc; Valerijus Mižigurskis (90‘ Arvydas Veikutis); Nikolaj Misiuk

Rungtynes atkakliau pradėjo vieni lygos lyderių „Žalgirio“ futbolininkai. Rungtynių pradžioje, kaip ir dažnai visose rungtynėse, svečiai neretai atsidurdavo nuošalėse.

Jau pačioje rungtynių pradžioje, praėjus vos kelioms minutėms nuo teisėjo švilpuko, skelbiančio rungtynių pradžią, puikią progą turėjo „Žalgirio“ futbolininkas Raimondas Vilėniškis, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Tuo tarpu „Šiaulių“ futbolininkai per pirmąsias 20 minučių retai atsidurdavo prie vilniečių vartų.

Pirmąją šiek tiek geresnę progą „Šiaulių“ komandai sukūrė šios vienuolikės kapitonas Egidijus Žukauskas, netiksliai smūgiavęs iš toli.

Netrukus dar vieną progą sukūrė šeimininkai – legionierius iš Latvijos Intars Kirchners prasiveržęs dešiniuoju kraštu perdavė kamuolį į baudos aikštelę, ten Vaidas Šilėnas smūgiavo į vartus, tačiau rikošetu kamuolys praskriejo šalia vartų.

Sužaidus šiek tiek daugiau, nei pusę kėlinio, svečių žaidėjas Nikolajus Misiukas iš aštraus kampo pažeme smūgiavo į vartus, tačiau šeimininkų vartininkas Giedrius Arlauskis pirštų galais nukreipė kamuolį už šoninės linijos.

Netrukus vilniečių vienuolikė sukūrė gražią standartinę situaciją: iš aikštės krašto Anatolijus Ostapas perdavė kamuolį prieš vartus buvusiam aktyviai žaidusiam Julianui Bursucui ir šis iš dvidešimt metrų smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys praskriejo virš skersinio.

Tik prasidėjus antrajam kėliniui J.Bursucas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau Lietuvos rinktinės saugas Igoris Morinas nepataikė į vartus. Vėliau šiek tiek suklydęs šeimininkų vartininkas G.Arlauskis išbėgęs iš vartų paliko juos tuščius, tačiau po svečių smūgio situaciją išgelbėjo vartininko brolis Davidas Arlauskis, išspyręs kamuolį virš vartų.

Antrojo kėlinio viduryje saugas Vaidas Šilėnas baudos aikštelėje palietė kamuolį ranka ir teisėjas nedvejodamas skyrė vienuolikos metrų baudinį į šeimininkų vartus. Sostinės komados kapitonas I.Morinas stojo jį realizuoti, tačiau puikiai sužaidęs jaunasis „Šiaulių“ vartininkas G.Arlauskis atrėmė veterano smūgį.

Tačiau „Žalgiris“ galiausiai pasiekė tikslą. Likus kelioms minutėms iki antrojo kėlinio pabaigos vilniečiai surengė kontrataką V.Mižigurskis perdavė kamuolį savo puolimo partneriui Nikolajui Misiukui, šis smūgiavo ir įmušė įvartį į „Šiaulių“ vartus. Po įmušto įvarčio, kilo konfliktas tarp „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ komandų aistruolių, kuris tęsėsi ir po rungtynių.

Atsilikinėdami šiauliečiai dviem keitimais sustiprino puolimą, Aleksandras Zabara pasirodė aikštėje vietoje Mindaugo Lukoševičiaus, o gynėją Vilių Lapeikį pakeitė puolėjas Vaidas Viktoravičius.

Užspausti varžovus ir sukurti kelias pavojingas progas šeimininkams pavyko - sekė du pavojingi Viktoro Raskovo smūgiai, pavojingas I.Kircherio smūgis, pavojinga situacija po kampinio, tačiau tai „Šiauliams“ nedavė teigiamo rezultato.

Po pralaimėjimo „Šiaulių“ treneris Darius Magdišauskas ilgai ruošėsi pokalbiui su žurnalistais. Jis teigė, kad komandai pritrūko sėkmės: „Trūko fortūnos, kuri mus lydėjo
praeitose rungtynėse. Neįvykdėme žaidimo plano. Buvo paskirtas labai abejotinas vienuolikos metrų baudinys.“

Treneris sakė, kad varžovas buvo labai stiprus: „Varžovas stiprus, tai įrodo jo vieta turnyrinėje lentelėje. Bet mes turime kovoti su visais varžovais“.

„Žalgirio“ treneris Arminas Narbekovas teigė, kad jo komanda laimėjo pelnytai: „Nervingos rungtynės. Gal pasiekti kitokį rezultatą šiek tiek sutrukdė aikštės kokybė. Kova laimėjo. Susikūrėme tiek daug progų, ir, manau, kad laimėjome pelnytai.“