"Espanyol" ir "Sevilla" žengė į UEFA taurės finalą © Eurofootball.lt
UEFA taurės finale Škotijos mieste Glazge kovos dvi Ispanijos komandos. Tai paaiškėjo po to, kai ketvirtadienio vakarą Barselonos „Espanyol“ svečiuose dar kartą pranoko Bremeno „Werder“, o pernykštė laureatė „Sevilla“ reikiamu santykiu atsirevanšavo Pamplonos „Osasuna“ ekipai.

Rungtynių pradžia Bremene aikštės šeimininkams suteikė daug vilčių. Jau 4 min. nesėkmingai sužaidus „Espanyol“ gynėjams ir vartininkui Gorkai Iraizozui išbėgus per toli, Hugo Almeida netrukdomas permetė kamuolį į tuščius vartus.

Įkvėpti ankstyvos sėkmės, „Werder“ futbolininkai atakavo toliau, stengdamiesi atsigriebti už svečiuose patirtą nesėkmę rezultatu 0-3. Tačiau 20 min. vokiečius ištiko rimtas smūgis – imituodamas pražangą, antrą geltoną kortelę gavo ir aikštę privalėjo palikti puolimo lyderis Miroslavas Klose.

Nepaisant to, Bremeno futbolininkai toliau spaudė varžovus ir nuolatos atakavo.

Vis tik jų ambicijoms buvo lemta sužlugti antrojo kėlinio pradžioje. 50 min. po žemo Alberto Reiros perdavimo iš krašto „Werder“ vartininkas Andreasas Reinke grubiai suklydo, nevykusiai atmušęs kamuolį priešais save ir tuo pasinaudojęs Ferranas Coro pasiuntė jį į tuščius vartus.

Dar po dešimties minučių viskas tapo galutinai aišku. Pakėlus kampinį, „Espanyol“ gynėjas Jose Maria Lacruzas beveik nekliudomas galva įmušė antrąjį įvartį. Likusį rungtynių laiką aikštėje vyko ramus žaidimas, kadangi abi komandos jau buvo susitaikiusios su galutiniu rezultatu.

Sevilijoje nugalėtojos titulą ginanti „Sevilla“ sugebėjo reikiamu rezultatu atsirevanšuoti Pamplonos „Osasuna“ komandai. 37 min. pirmąjį įvartį pelnė Luisas Fabiano, baudos aikštelės krašte suklaidinęs du gynėjus ir tiksliai smūgiavęs į vartus. Po pertraukos lemiamą įvartį įmušė Renato, pasižymėjęs po Danielio Alveso aukšto perdavimo iš krašto.

Svečiai, visą pirmą kėlinį skyrę gynybai ir pabandę išsaugoti pirmose rungtynėse įgytą kuklią persvarą, po antrojo įvarčio bandė pakeisti rungtynių eigą, tačiau šeimininkų dominavimas buvo akivaizdus.

Šiose rungtynėse geltoną kortelę gavo ir finalines rungtynes gegužės 16 dieną Glazgo „Hampden Park“ stadione prieš „Espanyol“ privalės praleisti „Sevilla“ gynėjas Julienas Escude.