"Vėtra" turėjo pripažinti "Kauno" pranašumą © Eurofootball.lt
Lietuvos A lygos 7-ojo turo rungtynėse Vilniuje „Vėtra“ susitiko su Lietuvos čempionu „Kauno“ klubu ir rezultatu 0-1 patyrė pirmą šio sezono nesėkmę namuose. Vienintelį įvartį susitikimo pradžioje įmušė „Kauno“ snaiperis Ričardas Beniušis.

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 1250 žiūrovų
Teisėjas - Deivis Kančelskis
Vilniaus "%c00123" 0 - 1 FBK "%c00030"
5` [0 - 1] Ričardas Beniušis

„Vėtra“: Žutautas; Sasnauskas, A.Jankauskas, Skerla, Raliukonis, Pedro; Panka, Butrimavičius, Juška (46' Sulejmanovič), Severino (77' Celiuk), V.Stankevičius (24' R.Karčemarskas)

„Kaunas“: Malinauskas; Kunevičius, Bagužis, Radžius, Mrowiec; Kšanavičius (86' Rimkevičius), Kvaratskhelia, Strakhanovic (90' Bartkus), Mendy (90' Činikas); Ledesma, Beniušis

„Vėtros“ startinėje sudėtyje lyginant su praėjusiomis rungtynėmis įvyko pasikeitimų – traumuotą Marijaną Budimirą gynyboje pakeitė Julius Raliukonis, į saugų liniją atsitraukė Egidijus Juška, o puolime vėl nuo mačo pradžios rungtyniavo Vitalis Stankevičius. „Kaunas“ pradėjo susitikimą tokios pačios sudėties kaip ir 6-ojo turo varžybose prieš „Žalgirį“.

Svečiai „Kauno“ futbolininkai jau po pirmos pavojingos savo atakos išsiveržė į priekį. 5 minutę po Rafaelio Ledesma perdavimo vienas prieš vieną baudos aikštelėje išbėgęs rezultatyviausias lygos žaidėjas Ričardas Beniušis tiksliu smūgiu nuginklavo Vaidą Žutautą ir pelnė 10-ąjį savo įvartį.

„Vėtra“ atsakė netiksliu Nerijaus Sasnausko baudos smūgiu ir bandė išlyginti rezultatą, tačiau nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos ir pavojingesnių progų įmušti nesukūrė. „Kaunas“ kartą grasino Olego Strachanovičiaus tolimu smūgiu, o vėliau po perdavimo iš krašto kamuolio į vartus nepavyko nukreipti R.Beniušiui.

Komandoms darant daug žaidybinio broko aikštės viduryje pirmasis kėlinys be rimtesnių įvykių taip ir baigėsi rezultatu 0:1 svečių naudai.

Po pertraukos „Vėtra“ pradėjo žaisti kiek sėkmingiau ir pirmasis tolimu smūgiu „Kauno“ vartininką Mindaugą Malinauską išbandė Gediminas Butrimavičius, tuo tarpu Pedro bandymas iš toli buvo nesėkmingas. Netrukus „Kaunas“ surengė greitą išpuolį ir susitvarkęs kamuolį į vartus mušė R.Beniušis, tačiau V.Žutautas buvo savo vietoje.

63 minutę „Vėtra“ turėjo puikią progą išlyginti rezultatą – po baudos smūgio pakėlus kamuolį į baudos aikštelę Andrius Skerla laimėjo kovą „antrajame aukšte“ ir atliko perdavimą galva, tačiau laisvas stovėjęs Algis Jankauskas iš arti į vartus nepataikė.

Paskutinį pusvalandį žaidimas pasidarė atviresnis ir komandos apsikeitinėjo greitomis atakomis, bet tikslesniais smūgiais į vartus jų pasibaigti nesugebėdavo. Pora kartų laimę iš toli bandė „Kauno“ saugas Givi Kvaratskhelia, iš baudos aikštelės prieigų į vartus nepataikė R.Ledesma.

Pačioje rungtynių pabaigoje „Vėtra“ metė visas pajėgas į puolimą, tačiau tai rezultatų nedavė, o svečiai vos nepadvigubino persvaros, kai po greitos kontratakos vienas prieš vieną išbėgęs Artūras Rimkevičius smūgiavo šalia V.Žutauto ginamų vartų virpsto. Mačas baigėsi „Kauno“ pergale rezultatu 0-1.