"Atlantas" išvykoje įveikė "Šiaulius" © Eurofootball.lt
Šiauliuose trečiadienį susitiko turnyrinės lentelės apatinėje dalyje besikapstantys "Šiaulių" ir Klaipėdos "Atlanto" klubai. Pergalę įtikinama persvara šventė svečiuose žaidusi uostamiesčio ekipa.

Šiaulių miesto savivaldybės stadionas, 1600 žiūrovų
Teisėjas – Viktoras Chileckis
"%c00222" 1 - 3 Klaipėdos "%c00124"
5' [0 - 1] Donatas Navikas
21' [0 - 2] Mateo Silič
50' [0 - 3] Andrius Petreikis
77' [1 - 3] Viktor Raskov

"Šiauliai": Giedrius Arlauskis, Gintaras Juodeikis, Deivydas Lunskis, Egidijus Žukauskas, Intras Kirhners, Andrejus Oriol (79‘ Aleksandr Zabara), Vaidas Šilėnas, Gediminas Butavičius (23‘ Davidas Arlauskis), Mindaugas Lukoševičius, Viktor Raskov, Valery Tshyhanenko (46‘ Vaidas Viktoravičius)

"Atlantas": Arnas Lekevičius, Povilas Šarūnas (53‘ Romualdas Maciulevičius), Zigmantas Butkus, Kazimieras Gnedojus, Ivo Begič, Andrius Petreikis, Donatas Navikas, Mateo Silič, Jelen Pokorn, Rimantas Žvingilas (90‘ Donatas Surblys), Mindaugas Daunoravičius (73‘ Andrius Pancerovas)

Rungtynių pradžioje kamuolį stengėsi kontroliuoti "Šiaulių" futbolininkai. Tačiau pirmoji proga, per kurią buvo įmuštas įvartis, jau 5-ąją minutę buvo sukurta prie šeimininkų vartų. Rimatas Žvingilas, prasiveržęs dešinuoju kraštu, skersavo kamuolį į baudos aikštelę ir ten be priežiūros paliktas Donatas Navikas vienu lietimu įveikė varžovų vartininką Giedrių Arlauskį.

Dar vieną progą kontratakuodami sukurė klaipėdiečiai. Andrius Petreikis perdavė kamuolį į baudos aikštelę, ten R. Žvingilas nelietė kamuolio, o paliko D. Navikui, tačiau jam dar kartą pasižymėti nepavyko.

21-ąją rungtynių minutę labai gražią ataką surengė "Atlantas". Buvo atlikti keli perdavimai baudos aikštelės prieigose, Zigmantas Butkus perdavė kamuolį prie vartų buvusiam Mateo Siličui, šiauliečiams nepavyko padaryti dirbtinę nuošalę, ir kroatas "sušaudė" varžovų vartininką - 2-0.

Po praleisto antrojo įvarčio šiauliečių treneris, turbūt supratęs savo taktikos klaidą, atliko keitimą. Davidas Arlauskis pasirodė aikštėje pakeisdamas Gediminą Butavičių. Pralaiminėdami 0-2 aikštės šeimininkai šiek tiek perėmė iniciatyvą ir siekė sušvelninti rezultatą.

Vienoje iš šeimininkų atakų rungtynių teisėjas Viktoras Chileckis užfiksavo pražangą netoli baudos aikštelės ir iš pradžių už šią pražangą jis parodė raudoną kortelę Ivo Begičiui, tačiau po to pripažinęs savo klaidą, ją pakeitė geltona.

Baudos smūgį bandė realizuoti "Šiaulių" puolėjas Viktoras Raskovas ir R.Žvingilas sustabdė kamuolį ranka, už ką žaidžiančiajam klaipėdiečių treneriui buvo parodyta geltona kortelė. V.Raskovas bandė pakartoti smūgį ir jo muštą kamuolį ne itin sėkmingai atmušė "Atlanto" vartininkas Arnas Lekevičius, tačiau prie kamuolio nesuskubo nė vienas šiaulietis.

Likus porai minučių iki pirmojo kėlinio pabaigos buvo skirtas kampinis prie "Šiaulių" vartų, po jo smūgiavo šeimininkų gynėjas Deivydas Lunskis, bet jo kamuolį virš vartų atmušė "Atlanto" vartų sargas A. Lekevičius.

Po pirmojo kėlinio "Šiaulių" treneris atliko antrąjį keitimą – legionierių V.Ciganenką pakeitė lietuvis Vaidas Viktoravičius.
Praėjus kelioms minutėms nuo antrojo kėlinio pradžios įvyko dar vienas R.Žvingilo reidas kraštu, tačiau vėl kamuolį gavusiam D.Navikui sutrukdė "Šiaulių" gynėjai.

Antrąjame kėlinyje šiauliečiai bandė kontroliuoti žaidimą, tačiau kaip ir visas rungtynes žaidė netiksliai, klydo perdavinėdami kamuolį.

Visgi "Šiauliams" pavyko sušvelninti rezultatą – po gražios kombinacijos, 77-ąją minutę, jau penktąjį įvartį čempionate muša V.Raskovas.

Teisėjas paskelbus rungtynių pabaigą užfiksuota klaipėdiečių pergalė rezultatu 3-1.

Po rungtynių svečių treneris Vacys Lekevičius sakė: "Prieš rungtynes vyrams sakiau: 'Kovosim. Reikalingas teigiamas rezultatas'. Kėlėm sau tokius pačius tikslus, kaip ir kiekvienose varžybose. Esu patenkintas pergale, juolab, kad "Šiauliai" yra vieni iš mūsų pagrindinių varžovų, kovojant dėl aukštesnės vietos turnyrinėje lentelėje.

"Žaidėme neblogai, geriau nei prieš tai vykusiose keliose rungtynėse. Gerai sužaidė vartininkas. Po greito įvarčio ir džiaugiausi, ir nerimavau. Pirmi įmušėme ir rungtynėse su "Žalgiriu", bei su "Ekranu". Bijojau, kad situacija nepasikartotų, tačiau tikėjau, kad nepasikartos", - teigė V.Lekevičius.

Šiauliečių treneris Darius Magdišauskas pripažino, kad tai buvo nesėkmingiausias jo auklėtinių mačas šį sezoną: "Prieš rungtynes tikėjomes pergalės. Prieš sezoną sau kėlėme tikslus kovoti dėl aukščiausiųjų vietų, tačiau visos lygos komandos yra lygios, ir negali žinoti, kaip kuri komanda sužais vienas ar kitas rungtynes. Sužaidėme prasčiausias sezono rungtynes."

Paklaustas ar praleistas ankstyvas įvartis nulėmė rungtynių baigtį, treneris atsakė: "Futbolas – toks sportas. Jei neįmušėme mes, įmuš jie. Stengsimės, bandysime ištaisyti padarytas klaidas ir kitose rungtynėse nenuvilti savo gerbėjų, kuriuos nuvylėme per šias rungtynes."