31 turas: kaista kova dėl titulo © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijos "La Ligos" 31-ojo turo rungtynėse pergales iškovojo "Sevilla" ir "Zaragoza" vienuolikės, o pralaimėjimą patyrus lyderiams "Barcelona" dar labiau įkaito kova dėl čempionų titulo.

Atvirose rungtynėse "El Madrigal" stadione abu rungtynių įvarčiai buvo įmušti antrajame kėlinyje, kai pasižymėjo saugai Robertas Piresas ir Marcosas. Tuo tarpu "Barcelona" futbolininkams niekaip nepavyko pralaužti įspūdingai žaidusio vartininko Sebastiano Vieros.

Prieš tai pirmajame kėlinyje geras progas šeimininkų gretose turėjo Diego Forlanas ir Josico, tačiau daugiausia pagyrų nusipelnė S.Viera, dar pirmajame kėlinyje atrėmęs tris Samuelio Eto`o smūgius bei apsigynė nuo vieno prieš vartininką išbėgusio Ronaldinho išpuolio. Be to, pirmajame kėlinyje S.Eto`o galva nepataikė į vartus būdamas laisvas.

Antrajame kėlinyje sužaidus dešimt minučių po puikios kombinacinės atakos šeimininkus į priekį išvedė R.Piresas. Po įvarčio "Barcelona" puolė atakuoti, taip palikdami daugiau erdvės savo aikštės pusėje. Likus žaisti šešias minutes tuo puikiai pasinaudojo šeimininkai, kai po Cani perdavimo rezultatą padvigubino Marcosas.

Nors rungtynių pabaigoje Ronaldinho įveikė S.Vieirą baudos smūgiu, tačiau kamuolys pataikė į skersinį.

"Aiškaus favorito iškovoti titulą nėra, - po rungtynių kalbėjo "Barcelona" treneris Frankas Rijkaardas. - Rungtynes pradėjome gerai, turėjome progų, tačiau jų neišnaudojus visada atsiranda problemų."

Po šių rungtynių "Barcelona" išliko čempionato lyderiais, nuo jų tašku atsilieka "Sevilla", dviem - Madrido "Real", šeštadienį 2-1 įveikę "Valencia" futbolininkus. Iki čempionato pabaigos liko septyni turai.

Nors Sevilijoje vykusiose rungtynėse jau devintą minutę brazilas Luisas Fabiano nerealizavo vienuolikos metrų baudinio, antrajame kėlinyje jis išpirko savo "kaltę" su kaupu - iš pradžių jis atliko rezultatyvų perdavimą Aleksandrui Kerzhakovui, vėliau pasižymėjo gynėjas Antonio Puerta. Brazilas rezultatyviu perdavimu prisidėjo ir prie trečiojo įvarčio, kurį įmušė Ernesto Chevantonas, o rungtynėms artėjant į pabaigą L.Fabiano pasižymėjo pats, atstatęs trijų įvarčių persvarą po to, kai rezultatą sušvelnino Francisco Yeste.

Du brazilo Ewerthono įvarčiai į Vigo "Celta" vartus leido "Zaragoza" susilyginti taškais su ketvirtoje vietoje esančia "Valencia". Puolėjas aikštėje pasirodė tik po keitimo, tačiau per keturias antrojo kėlinio minutes sugebėjo pasižymėti du kartus.

Labai svarbią pergalę kovoje dėl kelialapių į UEFA Taurę namuose iškovojo Huelvos "Recreativo", 4-2 įveikę prieš tai laipteliu aukščiau buvusius Santandero "Racing" futbolininkus.

Itin audringai vyko rungtynės Barselonoje, kur dvikovoje tarp "Espanyol" ir Sevilijos "Betis" buvo pašalinti net keturi žaidėjai, o išlyginamąjį įvartį šeimininkai įmušė penktą pridėtinio laiko minutę, kai buvo realizuotas 11 metrų baudinys.

Statistika

"Villarreal" 2 - 0 "Barcelona"
56` [1 - 0] Robert Pires
85` [2 - 0] Marcos

"Sevilla" 4 - 1 "Athletic Bilbao"
49` [1 - 0] Alexander Kerhzakov
54` [2 - 0] Antonio Puerta
69` [3 - 0] Ernesto Chevanton
77` [3 - 1] Francisco Yeste
82` [4 - 1] Luis Fabiano

La Korunijos "Deportivo" 1 - 0 Pamplonos "Osasuna"
90` [1 - 0] Alberto Lopo

Valensijos "Levante" 1 - 1 Madrido "Getafe"
4` [1 - 0] Riga Mustapha
57` [1 - 1] David Belenguer

90` iš aikštės pašalintas Pablo Cavallero ("Levante")

Barselonos "Espanyol" 2 - 2 Sevilijos "Betis"
9` [1 - 0] Albert Riera
45` [1 - 1] Edu
77` [1 - 2] Edu
90+5` [2 - 2] Raul Tamudo (11 m.)

45` iš aikštės pašalintas Walter Pandiani ("Espanyol")
90+2` iš aikštės pašalinti Pedro Contreras ir Miguel Angel (abu "Betis")
90+4` iš aikštės pašalintas Edu ("Betis")

"Mallorca" 1 - 0 Taragonos "Gimnastic"
21` [1 - 0] Victor

"Zaragoza" 2 - 0 Vigo "Celta"
72` [1 - 0] Ewerthon
76` [2 - 0] Ewerthon

Huelvos "Recreativo" 4 - 2 Santandero "Racing"
2` [1 - 0] Ichechukwu Uche
8` [1 - 1] Gonzalo Colsa
32` [2 - 1] Pablo Amo
39` [3 - 1] Santi Cazorla
65` [4 - 1] Laurentiu Rosu
66` [4 - 2] Nikola Zigic

77` iš aikštės pašalintas Ruben ("Racing")