Lietuvą pasiekė VAR sistemos simuliatoriai, tad mūsų šalyje sistemos diegimo procesas žengė dar vieną žingsnį.
Į Lietuvą atvyko „Hawk-eye“ kompanijos, kurios įranga ir bus naudojama VAR sistemoje Lietuvoje, instruktorius Berkas Ceylanas, su kurio pagalba Kaune įvyko vaizdo medžiagos peržiūros operatorių apmokymai.
Vaizdo reportažą iš mokymų pamatyti galite paspaudę čia.
Šią poziciją pirmieji išbandė trys Lietuvos teisėjai – Dovydas Švėgžda, Deividas Klimas bei Irmantas Kaprašovas.
„Tai yra pirmoji VAR mokymų fazė, mokomės būti medžiagos operatoriais, turėjome šiek tiek teorijos, susipažinome su VAR protokolu ir simuliatoriuose pabandėme susipažinti, kaip veikia pati sistema.
VAR kambaryje sėdi pagrindinis teisėjas, taip pat jo asistentas ir video medžiagos operatorius. Tokiais mes dabar ir mokomės tapti, o vėliau teisėjų komandoms jau vyks konkretūs mokymai“, – įspūdžiais iš mokymų dalinosi Optibet A lygoje aikštės teisėju dirbantis D. Švėgžda.
Tuo tarpu B. Ceylanas taip pat pridėjo, jog kiekvienam procesui reikia laiko, tačiau darbas vyko sklandžiai.
„Su VAR projektu dirbu jau pusšeštų metų, esu čia tam, kad apmokyčiau VAR medžiagos peržiūros operatorius, išmokyčiau naudotis sistema ir ją paruošti, iš šių apmokymų teisėjai įgaus patirties. Per sekundę viso to neišmoksi, tam reikia laiko, bet progresas vyksta gerai
Simuliaciniuose užsiėmimuose viskas vyksta taip pat, tik vienintelis skirtumas – analizuojamos ne tiesioginės, o jau įvykusios rungtynės. Teisėjai iš to gauna patirties, o kitame žingsnyje jie jau dirbs su tiesiogiai vykstančiomis rungtynėmis“, – dėstė svečias iš Turkijos.
Plačiau apie darbo specifiką papasakojo ir D. Švėgžda.
„Mes, kaip operatoriai, paruošiame tikrą ir gerą vaizdą VAR teisėjui, kuris analizuoja, ar konkrečiame epizode buvo padaryta klaida, ar ne.
Turėsime ryšio priemones, racijas, kurios bus sujungtos su VAR kambariu, visa sistema. Mes visų rungtynių metu girdėsime, ką teisėjai kalba tarpusavyje, su žaidėjais, o jie mus girdės tik paspaudus tam tikrą mygtuką.
Gal net keista, jog teisėjaujant futbolą matai vienaip, o dabar, sėdėdamas prie ekrano, prie futbolo jau prisilieti kitaip“, – svarstė arbitras.
Savo ruožtu B. Ceylanas tikino, jog darbą palengvina tai, kad darbas vyksta su tikrais teisėjais, todėl jų nereikia mokyti papildomų dalykų.
„Džiaugiuosi galėdamas dirbti su jais, nes jie yra teisėjai. Dažniausiai žmones dar turiu išmokyti teisėjo mentaliteto, tačiau šiuo atveju jie jį jau turi, todėl dirbti yra labai paprasta“, – dėstė jis.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentuoti
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą