31 turas: "Real" įveikė "Valencia" © Eurofootball.lt
Madrido "Real" šeštadienį namuose vienose svarbiausių šio sezono rungtynių 2-1 įveikė "Valencia" futbolininkus ir smarkiai pagerino savo galimybes pakovoti dėl Ispanijos čempionų titulo su "Barcelona" vienuolike.

"Real" išsiveržė į priekį 18-ą minutę, kai labai įspūdingu įvarčiu po Miguelio Torreso perdavimo pasižymėjo Ruudas van Nistelrooy`us. Nors antrojo kėlinio pradžioje po Joaquino perdavimo buvęs "Real" puolėjas Fernando Morientesas išlygino rezultatą, po šešių savaičių pertraukos į aikštę grįžęs Davidas Beckhamas atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, kur galva pergalingą įvartį įmušė gynėjas Sergio Ramosas.

Nors "Santiago Bernabeu" stadione rungtynės prasidėjo abiejų komandų žvalgyba, "Valencia" pirmieji sukūrė pavojingą progą sužaidus daugiau nei 15 minučių, kai Davidas Villa atliko įspūdingą reidą kairiuoju kraštu, įveikdamas du gynėjus, ir, nors jo smūgis nebuvo tikslus, jis vos neįskriejo į vartus nuo komandos draugo Davido Silvos.

Tačiau "Real" į šį išpuolį atsakė įspūdingu įvarčiu - po staigios kontratakos kamuolys kairiajame krašte atsidūrė pas gynėją Miguelį Torresą, kuris atliko puikų perdavimą tolimajame baudos aikštelės krašte buvusiam olandui R.van Nistelrooy`ui, o puolėjas įspūdingu smūgiu iš maždaug 15 metrų pasiuntė kamuolį į tolimąjį viršutinį vartų kampą.

Po šio įvarčio "Real" neatsipalaidavo ir dar labiau užgulė svečių vartus, tačiau atlaikę penkių minučių apgultį "Valencia" kelis kartus pavojingai grasino šeimininkų vartams - kelias geras progas turėjo buvusi "Real" žvaigždė F.Morientesas.

Antrojo kėlinio pradžioje F.Morientesas galiausiai išnaudojo savo trečiąją rungtynių progą, kai Joaquinas nesunkiai prasiveržė M.Torreso ginamu kraštu ir atliko puikų perdavimą į baudos aikštelės centrą, kur nedengiamas rezultatą išlygino puolėjas.

Netrukus progą vėl atstatyti persvarą turėjo "Real", tačiau Gonzalo Higuaino smūgis tikslo nepasiekė. Tuo tarpu "Valencia" neretai grasino "Real" gynėjams, kurie puikiai atliko savo darbą.

Įpusėjus antrajam kėliniui "Real" vyriausiasis treneris Fabio Capello nusprendė atlikti keitimus, kurie, kaip paaiškėjo vėliau, buvo lemiami: vietoje atraminio saugo Fernando Gago į aikštę įleido atakuojantį saugą Guti, o po kelių minučių vietoje G.Higuaino aikštėje pasirodė po traumos atsigavęs D.Beckhamas.

Likus žaisti kiek daugiau nei 15 minučių pastarasis dešiniajame atakos krašte uždirbo baudos smūgį, kurį pats preciziškai pakėlė į baudos aikštelę, taip padėdamas Sergio Ramosui įmušti pergalingą įvartį.

Netrukus anglas puikų perdavimą atidavė ir brazilui Robinho, tačiau pastarasis smūgiavo virš vartų. Nors iki rungtynių pabaigos Madrido ekipa dominavo aikštėje, "Valencia" nebuvo linkusi pasiduoti ir rezultato vos vėl neišlygino gynėjas Asieras del Horno, privertęs paplušėti Ikerą Casillasą.

Po šios pergalės "Real" bent laikinai pakilo į antrą turnyrinės lentelės vietą, dviem taškais atsilikdami nuo lyderio "Barcelona". Tiesa, Barselonos ekipa yra sužaidusi rungtynėmis mažiau. Tuo tarpu "Valencia" liko ketvirtoje vietoje ir Katalonijos superklubo pergalės atveju jų atsilikimas padidėtų iki 9 taškų.

Tuo tarpu pirmosiose šeštadienį 31-ojo "La Ligos" turo rungtynėse netikėtai pergalę namuose iškovojo dėl išlikimo lygoje besikaunantis San Sebastiano "Real Sociedad", 2-0 įveikęs šeštą vietą užimantį Madrido "Atletico" klubą.

Įnirtingose rungtynėse šeimininkai į priekį išsiveržė šeštą rungtynių minutę, kai po Savio perdavimo iš krašto pasižymėjo serbas Darko Kovačevičius. Negana to, po to "Real Sociedad" ne tik sudrebino "Atletico" vartų skersinį, tačiau ir buvo padvigubinę rezultatą, tačiau D.Kovačevičiaus įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės.

Su tokia rungtynių eiga susitaikyti negalėję "Atletico" futbolininkai rungtynes baigė devyniese: 70-ą minutę už itin aktyvius ginčus su teisėju iš aikštės išvarytas buvo Peteris Luccinas, o likus žaisti dešimt minučių dėl neaiškios priežasties antrą geltoną kortelę prieš save išvydo ir Fabiano Elleris.

Netrukus "Real Sociedad" įtvirtino savo pergalę, kai po Germano Herreros perdavimo pasižymėjo Savio.

Statistika

San Sebastiano "Real Sociedad" 2 - 0 Madrido "Atletico"
6` [1 - 0] Darko Kovacevic
84` [2 - 0] Savio

70` iš aikštės pašalintas Peter Luccin ("Atletico")
80` iš aikštės pašalintas Fabiano Eller ("Atletico")

Madrido "Real" 2 - 1 "Valencia"
18` [1 - 0] Ruud van Nistelrooy
52` [1 - 1] Fernando Morientes
73` [2 - 1] Sergio Ramos