"Kaunas" nepagailėjo "Atlanto" © Eurofootball.lt
Trečiadienį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione Lietuvos čempionai FBK "Kaunas" ketvirtojo A Lygos turo rungtynėse net 4-0 sutriuškino Klaipėdos "Atlanto" futbolininkus, o dvikovos herojumi tapo Ričardas Beniušis, pelnęs "hat-tricką".

Kauno Dariaus ir Girėno sporto centro stadionas
"%c00030" 4 - 0 Klaipėdos "%c00124"
34' [1 - 0] Ričardas Beniušis
57' [2 - 0] Ričardas Beniušis
65' [3 - 0] Ričardas Beniušis
68' [4 - 0] Rafael Ledesma

"Kaunas": Mindaugas Malinauskas; Nerijus Radžius, Adrian Mrowiec, Mindaugas Bagužis, Dainius Kunevičius; Aleh Strakhanovich, Andrius Bartkus, Givi Kvaratskhelia, Edin Pehlic (63' Pascal Mendy); Ričardas Beniušis (73' Artūras Rimkevičius), Rafael Ledesma

"Atlantas": Arnas Lekevičius; Povilas Šarūnas, Darius Ramonas, Kazimieras Gnedojus, Bogdans Nesterenko (61' Evaldas Užkuraitis); Andrius Petreikis (46' Justas Noreika), Donatas Navikas, Mateo Silič (77' Andrius Pancerovas), Jelen Pokorn; Rimantas Žvingilas, Luka Aničič

Rungtynės prasidėjo gan atviru žaidimu iš abiejų pusių. Tiek “Atlantas”, tiek “Kaunas” rezgė atakas, smūgiavo į vartus, vis tik aikštėje jautėsi šeimininkų kauniečių teritorinė persvara. “Atlantui” pirmajam pavyko surengti tikrai pavojingą puolimą: 8 minutę kroatas Luka Aničičius smūgiavo visiškai greta vartų, o tuoj pat po “Kauno” gynėjų klaidos kairiajame gynybos krašte gavo dar vieną progą pelnyti įvartį, kai šie prarado kamuolį visai netoli savo vartų, bet L.Aničičiui puikia proga pasinaudoti nepavyko.

Po šio incidento savo aikštės pusėje “Kaunas”, vadovaujamas antradienį paskirto naujojo trenerio iš Bulgarijos Angelo Červenkovo, pradėjo dar tvirčiau kontroliuoti kamuolį ir pats kūrė progas įvarčiui įmušti. Jiems tai galėjo pavykti po Olego Strachanovičiaus prasiveržimo dešiniuoju kraštu, kai vartininkas, sustabdęs prasiveržimą, toliau žaidė neužtikrintai, bei po Adriano Mrowieco į baudos aikštelę pakelto kamuolio, prie kurio nesuskubo niekas iš geltonai žalia apranga dėvinčių futbolininkų, taip pat po epizodo, kai Ričardas Beniušis po perdavimo iš vieno saugų atsidūrė vienas prieš vartininką.

28 minutę aktyviai rungtynėse žaidęs L.Aničičius pavojingai smūgiavo į vartus iš baudos aikštelės prieigų, bet Mindaugas Malinauskas sugebėjo numušti kamuolį pirštų galais. Paaiškėjo, kad tai buvo paskutinis pavojingesnis “Atlanto” išpuolis tą dieną. Sužaidus pusvalandį po puikaus R.Beniušio perdavimo Rafaelis Ledesma atsidūrė vienas prieš vartininką, bet smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinį.

“Kaunas” pasiekė tikslą visai netrukus. 33 minutę, po puikios kombinacijos, kurią prasiveržimu kraštu pradėjo Edinas Pehličius ir atidavė kamuolį O.Strachanovičiui, o šis parideno kamuolį R.Beniušiui, kuris, atsidūręs vienas prieš vartininką, negalėjo nepelnyti penktojo savo įvarčio čempionate. Po praleisto įvarčio abi komandos dar apsikeitė keliomis ne itin pavojingomis atakomis ir, teisėjui nepridėjus nė minutės, nuėjo ilsėtis rezultatui esant 1-0.

Antrajame kėlinyje visiškai dominavo Kauno komanda. Aktyviai žaidė Andrius Bartkus, kelis kartus grasinęs “Atlanto” vartams, o “Atlanto” vartininkas Arnas Lekevičius, visų rungtynių metu žaidęs neužtikrintai, galėjo praleisti įvartį dėl savo neapdairumo. 60 rungtynių minutę po dar vieno Olego Strachanovičiaus perdavimo R.Beniušis įmušė antrąjį savo įvartį rungtynėse. 68 minutę, po Ediną Pehličių pakeitusio Pascalio Mendy perdavimo iš dešinės, “hat-trick'ą” atliko tas pats Ričardas Beniušis.

71 minutę rezultatyviausias rungtynių žaidėjas sudalyvavo kuriant dar vieną įvartį. Jis kairiajame krašte suklaidino gynėją, prasiveržė iki vartų ir atidavė kamuolį Rafaeliui Ledesmai, kuris galingu smūgiu iš eigos ore įmušė ketvirtąjį įvartį į A.Lekevičiaus ginamus vartus. Iki rungtynių pabaigos nebeįvyko nieko, kas būtų galėję pakeisti rezultatą, bet aikštėje aiškai karaliavo “Kaunas”, tą dieną savo aikštėje daręs ką nori.

Tai buvo trečia kauniečių pergalė šiame sezone, tačiau pirmoji tokiu dideliu rezultatu. Po jos „Kaunas“ savo sąskaitoje turėdamas dešimt taškų tapo vienvaldžiu A Lygos lyderiu.