22 turas: "Inter" patyrė pirmają nesėkmę © Eurofootball.lt
Šeštadienį Italijos lygoje buvo žaidžiami 22 turo susitikimai, kurie buvo perkelti iš Vasario 3 dienos dėl sirgalių sukeltos policininko mirties po rungtynių tarp „Catania“ ir „Palermo“. Šiose turo rungtynėse pirmajį pralaimėjimą šiame „Serie A“ sezone patyrė „Inter“ ekipa, namuose nusileidusi „Roma“ komandai. „Milan“ dar labiau priartėjo prie „Lazio“ klubo, o „Reggina“ pelnė labai svarbią pergalę kovoje dėl išlikimo.

„Serie A“ lyderių rungtynėse Milane kiek netikėtą pergalę prieš čempionato lyderį „Inter“ iškovojo „Roma“ ekipa, laimėjusi šias rungtynes rezultatu 3-1.

20 minutę svečiai turėjo puikią galimybę išsiveržti į priekį. Julio Cesaras atmušė Francesco Totti smūgiuotą kamuolį, kuris atsidūrė pas Simone Perrotta. Italas smūgiavo į tuščius vartus, tačiau „Inter“ gynėjas Maiconas paskutinę akimirką galva išmušė kamuolį. 37 minutę kitame aikštės gale Dejano Stankovičiaus galingas smūgis iš 20 metrų atsimušė į skersinį. Tačiau prieš pat kėlinio pabaigą „Roma“ sugebėjo išsiveržti į priekį. Daniele De Rossi puikus perdavimas išvedė Christianą Chivu šalia vartų, tuomet rumunas perdavė kamuolį laisvam komandos draugui Simone Perrotta, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

51 minutę šeimininkai sugebėjo išlyginti rezultatą. Zlatanas Ibrahimovičiaus taiklus perdavimas pasiekė Adriano, tačiau jo kelią užblokavo „Roma“ vartininkas Alexanderis Doni ir brazilas pargriuvo. Teisėjas už šį ginčytiną incindentą paskyrė 11 metrų baudinį į „Roma“ vartus. Jo mušti atistojęs Marco Materazzi nenuvylė „Inter“ gerbėjų ir išlygino rezultatą. Už septynių minučių „Inter“ vos neišsiveržė į priekį. Adriano smūgį galva „Roma“ vartininkas pirštų galais nukreipė į vidinę virpsto dalį, pakartotiniu smūgiu įmušti bandęs Estebanas Cambiasso pataikė į varžovų gynėją.

„Inter“ klubas pradėjo vis ryškiau dominuoti aikštėje ir dar vieną pavojingą Dejano Stankovičiaus tolimą smūgį „Roma“ vartininkas dar kartą puikiai atsaugojo. Kiek vėliau pavojingas Maicono smūgis pataikė į virpstą. Visgi šeimininkų tą vakarą sėkmė nelydėjo. 89 minutę „Roma“ kapitonas Francesco Totti atsitojo smūgiuoti baudinio ir jo smūgiuotas kamuolys nuo Luišo Figo peties atšoko į „Inter“ vartus. „Inter“ netrukus bandė išlyginti rezultatą, tačiau Julio Cruzo galva smūgiuotas kamuolys praskriejo virš skersinio. Paskutinį žodį rungtynėse tarė svečiai. Daniele De Rossi pasižymėjo dar vienu sėkmę atnešusiu perdavimu ir kamuolį gavęs Marco Cassetti taikliu smūgiu nuginklavo „Inter“ vartininką.

Kitam Milano klubui sekėsi kur kas geriau – „Milan“ svečiuose sutriuškino autsaiderį „Ascoli“ 5-2 ir dar labiau priartėjo prie varžovų „Lazio“. Po du įvarčius Milano klubui pelnė Alberto Gilardino ir Kaka, tačiau labai naudingai klubo gretose taip pat rungtyniavo Ronaldo, pasižymėjęs rezultatyviu perdavimu, taip pat uždirbęs 11 metrų baudinį. Teisėjas taip pat net du kartus neįskaitė brazilo įvarčių dėl nuošalės.

„Empoli“ ekipa šventė pergalę namuose rezultatu 2-0 prieš „Atalanta“ ir taškais pasivijo „Palermo“ klubą, kuris 22 turo rungtynes sužaidė jau ankščiau. Šeimininkų gretose pasižymėjo įprasti žaidėjai, visą šį sezoną tempiantys savo komandą į viršų. Pirmajį įvartį pelnė Luca Saudati, o pergalę užtvirtino Sergio Almironas.

„Lazio“ ekipa patyrė antrasias lygiasias iš eilės, namie sužaidusi 0-0 su „Chievo“ klubu. Tai leido „Milan“ sumažinti atsilikimą nuo sostinės klubo iki 4 taškų. Šias rungtynes „Lazio“ baigė devyniese, kadangi raudonas korteles gavo Valonas Behrami ir Luciano Zauri. Tačiau Veronos ekipoje nuostolių taip pat nebuvo išvengta – iš aikštės buvo išvarytas Paolo Sammarco.

Turnyrinės lentelės kaimynų dvikovoje „Udinese“ iškovojo sunkią pergalę 1-0 prieš „Sampdoria“. Udinės ekipai tris taškus atnešė taiklus Vincenzo Iaquintos smūgis nuo 11 metru atžymos. Tuo tarpu tiesioginėje dvikovoje dėl išlikimo „Serie A“ „Reggina“ pelnė itin svarbią pergalę rezultatu 3-1 prieš „Messina“ ekipą. Tai leido „Reggina“ klubui atitrūkti jau šešiais taškais nuo varžovo iš Sicilijos.

32 turo rungtynių rezultatai:

„%c00037“ 1 – 3 „%c00028“
44` [0 – 1] Simone Perrotta
52` [1 – 1] Marco Materazzi (11m)
89` [1 – 2] Francesco Totti
90` [1 – 3] Marco Cassetti

„%c00262“ 2 – 5 „%c00062“
3` [0 – 1] Alberto Gilardino
25` [0 – 2] Kaka (11m)
27` [0 – 3] Alberto Gilardino
33` [1 – 3] Luigi Di Biagio (11m)
35` [1 – 4] Kaka
41` [2 – 4] Stefano Guberti
75` [2 – 5] Clarence Seedorf

„%c00085“ 2 – 0 „%c00215“
35` [1 – 0] Luca Saudati
54` [2 – 0] Sergio Almiron

45` iš aikštės išvarytas Gianpaolo Bellini („Atalanta“)

„%c00019“ 0 – 0 „%c00068“

44` iš aikštės išvaryti Valon Behrami („Lazio“) ir Paolo Sammarco („Chievo“)
90` iš aikštės išvarytas Luciano Zauri („Lazio“)

„%c00063“ 1 – 0 „%c00070“
53` [1 – 0] Vincenzo Iaquinta (11m)

„%c00081“ 3 – 1 „%c00214“
13` [1 – 0] Rolando Bianchi
27` [1 – 1] Christian Rigano (11m)
54` [2 – 1] Nicola Amoruso
72` [3 – 1] Nicola Amoruso (11m)

69` iš aikštės išvarytas Enrico Morello („Messina“)

„%c00213“ 2 – 1 „%c00216“
5` [1 – 0] Cristiano Lucarelli
61` [1 – 1] David Suazo (11m)
67` [2 – 1] Dario Knezevic

„%c00080“ 1 – 0 „%c00251“
65' [1 - 0] Luca Antonini

„%c00029“ 2 – 0 „%c00143“
27' [1 - 0] Giuseppe Rossi
89' [2 - 0] Giuseppe Rossi (iš 11 m.)

76' Giampaolo Pazzini ("Fiorentina") pašalintas iš aikštės

Luca Saudati („Empoli“) – 11.

Pastaba: dėl korupcijos skandalo iš "Fiorentina" atimta 15, iš "Reggina" - 11, iš "Milan" - 8, iš "Lazio" - 3 taškai. Dėl finansinių priežasčių iš "Siena" atimtas 1 taškas.