"Premier" lygoje - svarbios "Arsenal" ir "Sheffield" pergalės © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos "Premier" lygoje vyko šešerios 34-ojo turo rungtynės.

Svarbią pergalę, praktiškai užtikrinusią vietą tarp keturių stipriausių lygos komandų, o kartu ir teisę kitą sezoną žaisti UEFA Čempionų lygoje, iškovojo Londono "Arsenal", namie 2-1 įveikęs "Bolton".

Svečiams, kurie "Kanonierių" stadione nelaimėjo nei karto per pastaruosius 45 metus, rungtynės prasidėjo labai sėkmingai - jau 10-ąją minutę Nicolasas Anelka smūgiu iš eigos pasiuntė kamuolį į Jenso Lehmano ginamų vartų tinklą.

Tačiau tai Arseno Wengero auklėtinių iš vėžių neišmušė - jie greitai perėmė iniciatyvą ir primetė savą žaidimo stilių varžovams, vieną po kitos kurdami progas prie "Bolton" vartų. Iš pradžių Boltono ekipa sėkmingai gynėsi, tačiau galiausiai palūžo - 31-ąją minutę, pasinaudojęs gynėjo Nicky Hunto klaida, pusiausvyrą iš arti atstatė Tomašas Rosicky. Verta pažymėti, jog tai buvo tik antrasis "Arsenal" įvartis per pastaruosius penkis mačus.

Antrajame kėlinyje psichologinio spaudimo atsikratę šeimininkai ir toliau dominavo aikštėje, o netrukus ir įsiveržė į priekį - 46-ąją minutę saugas Cescas Fabregasas sulaukė Gilberto Silvos perdavimo ir suktu šūviu nepaliko vilčių vartų sargui Jussi Jaaskelainenui.

Atsidūrę nokdaune "Bolton" žaidėjai stengėsi nepalūžti, bet užmegzti lygią kovą prieš pakiliai žaidusius šeimininkus jiems sekėsi sunkiai. Galutinai viltis iškovoti bent tašką Samo Allardyce'o auklėtiniams teko palaidoti 82-ąją minutę, kuomet už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Ivanas Campo.

Tiesa, prieš pat finalinį teisėjo švilpuką aistros vėl netikėtai sukilo - "Arsenal" baudos aikštelėje kamuolys atsimušė į gynėjo Emmanuelio Eboue's, tačiau teisėjas nesiryžo skirti 11 metrų baudinio, taip sukeldamas "Bolton" atstovų nepasitenkinimą.

Nepaisant viso to, "Kanonieriai" iškovojo pelnytą pergalę ir, pasinaudoję "Liverpool" kluptelėjimu, sumažino atsilikimą nuo trečiosios vietos iki 2 taškų. Tuo tarpu penktoje vietoje žengiantis "Bolton" nuo šiandieninių savo varžovų atsilieka jau 5 taškais ir dar yra sužaidęs vienu maču daugiau.

Puikią sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantys Rafaelio Benitezo vadovaujami liverpuliečiai šeštadienį nesugebėjo iškovoti pergalės Mančesteryje - blanki ir niūri dvikova baigėsi be įvarčių 0-0.

Abi komandos per šias rungtynes sukūrė vos kelias pavojingas progas, o žiūrovų uždegančia kova ar pasiaukojamu žaidimu sužavėti toli gražu nesugebėjo. Nulinis rezultatas visiškai atspindi tai, kas vyko aikštėje.

Nei vienai ekipai toks rezultatas nebuvo itin geras - "Liverpool" pats to nenorėdamas išlaikė intrigą kovoje dėl 'bronzinės' pozicijos, o "Man City" po truputį praranda galimybę baigti sezoną pirmoje turnyrinės lentelės pusėje.

Itin svarbią pergalę kovoje dėl išlikimo tarp stipriausiųjų šeštadienį išplėšė "Sheffield Utd" - lygos naujokai namie net 3-0 įveikė vieną pagrindinių konkurentų "West Ham".

Šeimininkai po vangaus starto į priekį įsiveržė 39-ąją minutę, kuomet Michaelas Tonge'as nepaliko jokių vilčių vartininkui Robertui Greenui puikiu baudos smūgiu iš 22 metrų.

Atsidūrę nepavydėtinoje padėtyje "West Ham" futbolininkai nesutriko ir antrajame kėlinyje, vedami kaip visada atsidavusio Carloso Tevezo, puolė lyginti rezultato. Deja, nei jam pačiam, nei Markui Noble'ui, nei Lucasui Neillui savo progų išnaudoti nepavyko ir "Sheffield" tuo kuo puikiausiai pasinaudojo - 68-ąją minutę Philas Jagielka stipriu smūgiu galva po kampinio antrą kartą pasiuntė kamuolį į svečių vartų tinklą, itin svarbiu momentu padvigubindamas persvarą.

Tai buvo nokautas "West Ham" ekipai ir 78-ąją minutę tuo dar kartą pasinaudojo Jonas Steadas, individualiu reidu sudraskęs varžovų gynybą ir pelnęs trečiąjį įvartį.

Po šios pergalės "Sheffield" su 34 taškais pakilo į saugią 17 poziciją ir dviem laipteliais žemiau žengiantį Londono klubą lenkia 5 taškais.

"%c00041" 2 - 1 "%c00050"
10' [0 - 1] N. Anelka
31' [1 - 1] T. Rosicky
46' [2 - 1] C. Fabregas

82' iš aikštės pašalintas I.Campo ("Bolton")

"%c00054" 0 - 0 "%c00045"

"%c00053" 1 - 3 "%c00049"
13' [1 - 0] F. Rochemback
45' [1 - 1] C. Gardner
70' [1 - 2] L. Moore
77' [1 - 3] S. Petrov

"%c00057" 2 - 1 "%c00046"
7' [1 - 0] B. Mwaruwari
59' [2 - 0] M. Taylor
69' [2 - 1] Emre (11 m.)

"%c00315" 1 - 0 "%c00044"
15' [1 - 0] S. Hunt

"%c00316" 3 - 0 "%c00248"
39' [1 - 0] M. Tonge
68' [2 - 0] P. Jagielka
78' [3 - 0] J. Stead