Atkaklios antrosios dienos ketvirtfinalių kovos © Eurofootball.lt
Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje buvo sužaistos dar dvejos pirmosios ketvirtfinalio rungtynės, pasižymėjusios atkaklia kova. „Roma“ namuose minimalia persvara įveikė „Man Utd“, o „Chelsea“ ir „Valencia“ dvikovoje užfiksuotos lygiosios.

Romos Olimpiniame stadione Italijos sostinės „Roma“ klubas surėmė ginklus su Anglijos čempionato lyderiais „Man Utd“. Pirmasis pavojus iškilo prie Edwino van der Saro ginamų vartų, kai pavojingai baudos smūgį atliko šeimininkų gynėjas Christianas Chivu ir kamuolys pralėkė greta „devyniukės“. Po dešimties minučių „Roma“ ekipos kapitono Francesco Totti baudos smūgį atlaikė „raudonųjų velnių“ vartininkas iš Olandijos.

Pirmame kėlinyje daugiau atakavo aikštės šeimininkai, o svečiai atsakinėjo retomis kontratakomis. Bet 34-ąją minutę viskas pakrypo aukštyn kojomis, kai antrąją geltoną kortelę už pražangą prieš F.Totti prieš save išvydo „Man Utd“ saugas Paulas Scholesas.

Kiekybinį pranašumą įgavę „Roma“ futbolininkai baigiantis pirmajam kėliniui išsiveržė į priekį, kai Mancini atidavė kamuolį brazilui Taddei, po kurio smūgio kamuolys pataikė į Weso Browno koją ir rikošetu įskriejo į vartus.

Antrajame kėlinyje sužaidus tris minutes „Roma“ galėjo padvigubinti savo persvarą - F.Totti pradėdamas greitą kontrataką perdavė kamuolį į dešinę Simone Perrottai, šis skersavo kamuolį Taddei, bet šį kartą E.van der Saras sugebėjo neutralizuoti iškilusį pavojų. Kiek vėliau F.Totti smūgiuotas kamuolys lėkė virš vartų.

Bet svečiai iš Mančesterio nebuvo linkę taip lengvai pasiduoti ir 60-ąją minutę sugebėjo rezultatą išlyginti. Vartininkas E.van der Saras perdavė kamuolį Cristiano Ronaldo, šis atidavė kamuolį į kraštą Ole Gunnarui Solskjaerui po kurio perdavimo kamuolį krūtine susistabdęs Wayne`as Rooney tiksliai smūgiavo į dešinįjį vartų kampą.

Tačiau rezultatas greitai pasikeitė. Aikštėje po keitimo pasirodęs Mirko Vučiničius praėjus šešioms minutėms vėl atstatė pusiausvyrą savo komandos naudai. Tolimą Mancini smūgį kumščiais atmušė E.van der Saras, bet prie jo pirmasis suskubo legionierius iš Juodkalnijos ir krisdamas pasiuntė kamuolį į tinklą. „Roma“ nesustojo ir rungtynių pabaigoje sukūrė dar keletą pavojingų momentų. 81-ąją minutę S.Perrotta smūgį atlaikė E.van der Saras, o F.Totti bandymas buvo kiek netikslus.

Po šios pergalės Luciano Spalletti treniruojama „Roma“ ekipai po savaitės įvyksiančiose atsakomosiose rungtynėse Mančesteryje reikia nepralaimėti didesniu nei dviejų įvarčių skirtumu, o „Man Utd“ dėl įvarčio pelnyto svečiuose tenkintų minimali pergalė rezultatu 1-0.

Kitose rungtynėse Londone „Stamford Bridge“ stadione vietos „Chelsea“ išmėgino jėgas su Ispanijos „Valencia“ vienuolike. Pirmasis puikios progos neišnaudojo „mėlynųjų“ puolėjas Salomonas Kalou, kurio jo galingas smūgis sudrebino „šikšnosparnių“ vartų skersinį.

Anglijos sostinėje žiūrovams įvarčio prireikė laukti pusvalandį. Davidas Villa gražiai susižaidė su komandos draugu Davidu Silva ir pastarasis pasiųsdamas kamuolį į viršutinį vartų kampą nepaliko jokių šansų „Chelsea“ vartininkui Petrui Čechui.

Antrame kėlinyje pasipylė „Chelsea“ progos. Lassana Diarra perdavė kamuolį Salomonui Kalou, bet jo smūgiuotas kamuolys lėkė pro šalį. Po to netikslus buvo ir Michaelis Ballackas. Tačiau 53-iąją minutę gynėjas Ashley Cole`as atidavė tolimą perdavimą Didier Drogba ir šis galva permetė kamuolį per Santiago Canizaresą. Artėjant rungtynėms prie pabaigos „Chelsea“ vis labiau spaudė varžovus, bet pergalingo įvarčio taip ir neįmušė.

Statistika:

”%c00042” 1 – 1 “%c00004”
30’ [0 – 1] David Silva
53’ [1 – 1] Didier Drogba

“%c00028” 2 – 1 “%c00040”
44’ [1 – 0] Rodrigo Taddei
60’ [1 – 1] Wayne Rooney
68’ [2 – 1] Mirko Vučinič