Nervingame mače "Vilnius" įveikė "Vėtrą" © Eurofootball.lt
Šeštadienio vidurdienį Vilniaus "Sportimos" manieže kontrolinėse rungtynėse sostinės derbyje susitiko "Vilniaus" ir "Vėtros" klubai. Pergalę nervingame mače po vienintelio įvarčio antrojo kėlinio pradžioje iškovojo "Vilnius", tačiau susitikimą aptemdė masinis komandų susirėmimas prieš pertrauką.

"Vilnius" 1 - 0 "Vėtra"
50' [1 - 0] Paulinho

35' Nerijus Sasnauskas, Vitalis Stankevičius ("Vėtra"), Andreson, Rodnei ("Vilnius") pašalinti iš aikštės

"Vilnius": Valius; Radavičius, Rodnei (Marcio), Artiomovas, Sokolovas; Paulinho (Buinickij), Erasmo, Andreson (Everton), Lukša; Muller, Kleyr (Rodolfo)

"Vėtra": Žutautas; Sasnauskas (Šernas), Budimir, Raliukonis, Jankauskas, Pedro; Panka (J.Tarkhanov), Božinovski, Butrimavičius (Usachiov); Severino (Celyuk), Stankevičius (Juška)

Prieš rungtynes naujojo "Vilniaus" trenerio Antanio Vingilio asistentas Kęstutis Latoža pripažino, kad susitikimas nebus draugiškas, ir kaip paaiškėjo vėliau, prognozės visiškai pasiteisino. "Vilnius" eilinį kartą turėjo verstis be traumuoto komandos kapitono Aivaro Laurišo, o "Vėtrai" dėl kojos traumos negalėjo padėti saugas Dejanas Milošeskis ir Lietuvos rinktinei atstovaujantis gynėjas Andrius Skerla.

Mačą aktyviau pradėjo "Vilniaus" futbolininkai, bet pirmą rimtesnę galimybę turėjo "Vėtros" brazilas Severino Lima, kuris gavęs kamuolį baudos aikštelę suklaidino varžovų vartininką Liudviką Valių, tačiau iš aštraus kampo nesugebėjo pasiųsti kamuolio į tinklą. Vėliau iš toli atakuoti bandė tiek Bobis Božinovskis, tiek Mulleris, o po Ramūno Radavičiaus perdavimo galva į vartus nepataikė Kleyras.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį aikštėje kilo muštynės. Vitalis Stankevičius prasižengė prieš "Vilniaus" brazilą Rodnei ir pastarajam aktyviai sureagavus į susirėmimą baudos aikštelėje po truputį įsitraukė visi abiejų komandų stovyklų nariai. Buvo apsikeista smūgiais kumščiais, o iš kitos aikštės pusės atbėgęs Kleyras netgi įspyrė Nerijui Sasnauskui.

Po keletos minučių aistroms šiek tiek nurimus mačo arbitras Aurimas Budraitis raudonas korteles parodė "Vilniaus" brazilams Andresonui ir Rodnei bei "Vėtros" žaidėjams N.Sasnauskui ir V.Stankevičiui. Kurį laiką abi komandos rungtyniavo 9 prieš 9, tačiau netrukus buvo atlikti keitimai ir rungtynės buvo tęsiamois pilnų sudėčių. Vis dėlto pirmajame kėlinyje įtampa sutrukdė žaidimui, ir vienintelę galimybę įmušti po Egidijaus Juškos perdavimo turėjo Severino, bet jo smūgis buvo netikslus.

Po pertraukos "Vilnius" vėl pradėjo žaisti kiek aktyviau ir 50 minutę Paulinho pabėgo laisvas dešiniame baudos aikštelės krašte bei tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą nuginklavo V.Žutautą. Sužaidus valandą progą turėjo "Vėtros" puolėjas E.Juška, bet prasiveržus link vartų jis smūgiavo pro šalį.

Per paskutines 20 minučių "Vėtra" dažniau bandė atakuoti iš toli, ir kelis kartus pavojingai smūgiavo B.Božinovskis, bet jam pritrūko tikslumo, o "Vilnius" pasinaudojo spragomis varžovų gynyboje ir dar galėjo padidinti rezultatą, bet vartininkas V.Žutautas sužaidė patikimai.

Bene geriausią galimybę pelnyti 88 minutę turėjo Mulleris, tačiau greitoje kontratakoje išbėgus trims prieš vieną gynėją "Vilniaus" brazilas sudelsė ir galų gale mušė virš vartų. Įtemptas susitikimas taip ir baigėsi "Vilniaus" ekipos pergale rezultatu 1-0.