"Kaunas" nusileido Vokietijos trečios lygos klubui © Eurofootball.lt
Tęsdami pasiruošimą naujam Lietuvos čempionato sezonui draugiškas rungtynes ketvirtadienį žaidė du "A lygos" klubai - "Kaunas" nusileido Vokietijos trečiojo diviziono Emdeno "Kickers" ekipai, o Šiauliai sužaidė be įvarčių su Latvijos jaunimo rinktine.

Penktadienį 13 valandą Palangoje jėgas išmegins Klaipėdos "Atlantas" ir Panevėžio "Ekranas", o šeštadienį Vilniaus "Sportimos" manieže 11:30 susitiks du sostinės klubai - "Vėtra" ir "Vilnius".

"Kickers" 1 - 0 "Kaunas"

"Kaunas": Stonys; Mrowiec, Bagužis, Kunevičius, M.Fridrikas (46' Brezina); Činikas, Kvaratskhelia, Bartkus (73' Birškys), Kšanavičius (60' Vyšniauskas); Ledesma (46' Zubavičius), Grigalevičius.

Kaip praneša oficiali Lietuvos čempionų svetainė, "Kaunas" pasirengimą naujajam sezonui tęsė geru oru nelepinančiame Vokietijos Šneverdingene.

Vladimiro Kurnevo auklėtiniai ketvirtadienio vakarą 19 valandą vietos laiku žaidė pirmąsias draugiškas rungtynes. Kauniečių varžovais buvo Emdeno "Kickers" futbolininkai, kuie šiuo metu rungtyniauja trečiojoje pagal stiprumą Vokietijos lygoje ir turi puikių galimybių iškopti į antrąją "Bundesligą".

"Kauno" stovykloje nuotaikos kol kas nėra labai pakilios, nes dėl įvairių traumų ir negalavimų draugiškose rungtynėse žaisti negalėjo Nerijus Radžius, Andrius Sanajevas, Nukri Manchkava, Giedrius Barevičius ir Artūras Rimkevičius. Į stovyklą taip pat neatvyko į savo šalių rinktinių stovyklas iškeliavę bosnis Edinas Pehličius, baltarusiai Viačeslavas Hlebas ir Olegas Strachanovičius, taip pat lietuviai Mindaugas Malinauskas bei Ričardas Beniušis ir senegalietis Pascalis Mendy.

Nepaisant to, rungtynes kauniečiai pradėjo aktyviai ir 14 minutę turėjo įmušti įvartį, bet Mindaugas Grigalevičius neišnaudojo puikios progos. Vokietijos ekipa greitai nubaudė į priekį neišsiveržusių kauniečių ir 19 minutę po standartinės padėties buvo įmuštas vienintelis rungtynių įvartis.

29 min. raudona kortelė buvo parodyta Mantui Fridrikui ir iki pertraukos FBK "Kaunas" rungtyniavo mažumoje. Dar vienos šimtaprocentinės progos prieš pertrauką neišnaudojo tas pats M.Grigalevičius.

Šiose draugiškose rungtynėse po pertraukos teisėjai vėl leido kauniečiams rungtyniauti pilnos sudėties. Vietoj M.Fridriko aikštėje pasirodė komandos peržiūroje dalyvaujantis slovakas Ivanas Brezina, bet Lietuvos čempionai neišsigelbėjo.

Nors antrajame kėlinyje "Kickers" nebuvo ypač aktyvūs ir susikūrė vienintelę progą po klube bandančio įsitvirtinti buvusio "Vilniaus" gynėjo Adriano Mrowieco klaidos, "Kaunui" rezultato išlyginti nepavyko ir pirmąsias draugiškas rungtynes Vokietijoje "geltonai-žali" pralaimėjo 0-1.

Latvija U-21 0 - 0 "Šiauliai"

"Šiauliai": Lukovičs (Arlauskis); Juodeikis, Lunskis, Žukauskas, Kirchners; Butavičius, Lukoševičius, Oriol, Šilėnas (Garuckas), Timinskas (Strockis); Viktoravičius (Olišauskas).

Ketvirtadienį Rygoje vyko rungtynės tarp "Šiaulių" ir Latvijos jaunimo rinktinės. Apylygi kova baigėsi be įvarčių 0-0. Antrame kėlinyje latviai neįmušė 11 metrų baudinio į puikiai sužaidusio svečių vartininko Giedriaus Arlauskio vartus

"Šiaulių" komandos treneris Darius Magdišauskas sakė, kad liko patenkinas rungtynėmis: "Futbolininkai žaidė beveik taip, kaip norėčiau juos matyti rungtyniaujančius čempionate. Gaila negalėjo, dėl vizų, į Latviją vykti trys legionieriai, kurie šią savaitę treniruojasi su komanda."

Rygoje "Šiaulių" treneris susitiko seną pažystamą Marį Verpakovskį. Žinomiausias Latvijos žaidėjas ir dabartinis "Šiaulių" treneris kartu prieš dešimt metų žaidė Liepojos "Metalurgs". Šiuo metu Maris Verpakovskis rungtyniauja Ispanijos "Getafe" klube.

"Maris papasakojo apie treniruočių procesą Ispanijos klube, kaip atsistato po varžybų. Įdomu buvo sužinoti jų darbo metodus iš pirmų lūpų", - teigė D.Magdišauskas.