29 turas: "Inter" dar labiau nutolo nuo "Roma" © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos stipriausioje lygoje buvo sužaistos likusios 29 turo rungtynės. Dar labiau nuo persekiotojų atsiplėšė lyderis „Inter“, pasinaudojęs „Roma“ lygiosiomis. „Lazio“ iškovojo svarbią pergalę, įveikęs „Empoli“, „Udinese“ atsigavo po nesėkmių, sutriuškindama „Livorno“ ekipą. Svarbias pergales kovoje dėl išlikimo iškovojo „Chievo“, „Reggina“, „Torino“ bei „Parma“, tuo tarpu M.Ambrosini pastūmėjo „Milan“ link pirmojo ketvertuko.

Čempionato lyderis „Inter“ svečiuose rungtyniavo prieš paskutinę vietą užimantį „Ascoli“ ir sugebėjo įveikti varžovus rezultatu 2-1.

Šeimininkai atsilaikė iki pat 65 minutės, tačiau tuomet Adriano ir Zlatano Ibrahimovičiaus meistriškumas pakeitė rungtynių eigą. Adriano skersavo kamuolį iš dešinės pusės ir baudos aikštelėje buvęs Z.Ibrahimovičius puikiai pasiuntė šį į vartus.

Vos po aštuonių minučių skirtumas tarp komandų padvigubėjo. Dar kartą suveikė dviejų „Inter“ puolėjų tandemas. Adriano perdavimas išvedė Z.Ibrahimovičių vieną prieš vartininką ir švedas smūgiu vartininkui tarp kojų nukreipė kamuolį į vartus. Nors „Ascoli“ gynėjai pakėlė rankas teigdami, kad perdavimo metu „Inter“ puolėjas buvo nuošalėje, vaizdo pakartojime aiškiai matosi kad švedas nebuvo nuošalėje.

Pačioje rungtynių pabaigoje „Ascoli“ dar sugebėjo pelnyti paguodos įvartį. „Inter“ gynėjas Walteris Samuelis, bandydamas išmušti kamuolį, iškėlė koją labai aukštai ir vos nepataikė varžovui Sašai Bjelanovičiui į veidą. Teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus ir jį sėkmingai realizavo Massimo Bonnani.

Artimiausias čempionato lyderių persekiotojas „Roma“ klubas nesugebėjo pasinaudoti kiekybine persvara, turėta didžiają rungtynių dalį, ir svečiuose sužaidė lygiosiomis 0-0 su „Fiorentina“ ekipa.

34 minutę „Fiorentina“ gynėjas Dario Dainelli pargriovė iš galo pargriovė svečių kapitoną Francesco Totti ir teisėjas parodė D.Dainelli antrają geltoną kortelę, tad italas turėjo palikti aikštę. Visgi šeimininkai turėjo šansą išplėšti pergalę, tačiau Manuelio Pasqualio smūgiuotas kamuolys atsimušė į vartų virpstą.

Tuo tarpu dėl vietos Čempionų lygoje kovojantis „Milan“ išplėšė pergalę namuose rezultatu 1-0 prieš „Atalanta“. Pergalingą įvartį milaniečiams pelnė ne pirmą kartą savo komandą šį sezoną išgelbėjęs Massimo Ambrosini. Italas 40 minutę smūgiu galva pasiuntė kampinio metu Kaka skersuotą kamuolį į varžovų vartus ir pelnė vienintelį rungtynių įvartį.

„Udinese“ nutraukė šešių iš eilės nelaimėtų rungtynių seriją, namuose 4-0 sutriuškindama „Livorno“ ekipą, kuri vis labiau praranda viltis iškovoti vietą kito sezono Europos turnyruose. Šeimininkus į pergalę vedė puikus vieno iš komandos lyderių Antonio Di Natale žaidimas. Italas rungtynėse pasižymėjo dvejais įvarčiais.

Iš iškritimo zonos pagaliau sugebėjęs išlipti „Reggina“ klubas svečiuose užtikrintai 4-1 sutriuškino krizės kamuojamą „Catania“. Tai buvo jau devintosios iš eilės Sicilijos klubo rungtynės, kuriose ekipa nesugebėjo iškovoti pergalės. Visgi įvarčiai rungtynėse buvo įmušti antrajame kėlinyje.

Antrasis „Reggina“ įvartis buvo įmuštas po kurioziškos šeiminkų vartininko klaidos. Armando Pantanelli bandė sugauti nepavojingai link jo skriejantį kamuolį, tačiau šis praskriejo pro žaidėjo kojas į vartus.

„Torino“ klubas iškovojo retą pergalę išvykoje prieš „Messina“ klubą rezultatu 3-0, pasiųsdamas siciliečius į iškritimo zoną. Tai buvo trečioji naujojo Turino klubo trenerio Gianni De Biasi pergalė iš ketverių rungtynių, kuomet jis vadovavo klubui.

„Chievo“ klubas, kuris taip pat pradėjo skinti pergales po trenerių kaitos, 2-0 išvykoje nugalėjo vienus iš savo turnyrinės lentelės varžovų „Cagliari“. Veronos ekipai įvarčius pelnė Erjondas Bogani bei Matteo Brighi.

Tuo tarpu Claudio Ranieri iškovojo pirmą pergalę, vadovaudamas „Parma“ ekipai. Dėl išlikimo lygoje kovojantis klubas namuose 1-0 nugalėjo „Siena“ komandą. Vienintelį rungtynių įvartį 19 minutę smūgiu iš 20 metrų pelnė Andrea Gasbarroni.

Paskutinėse turo rungtynėse „Lazio“ pratęsė savo pergalių seriją ir namuose įveikė buvusią turnyrinės lentelės kaimynę „Empoli“ rezultatu 3-1. Romos ekipa kontroliavo situaciją rungtynėse ir po truputi taikliais smūgiais paskandino savo varžovus. „Empoli“ tesugebėjo atsakyti garbės įvarčiu rungtynių pabaigoje.

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

„%c00262“ 1 – 2 “ %c00037“
65` [0 – 1] Zlatan Ibrahimovic
73` [0 – 2] Zlatan Ibrahimovic
90` [1 – 2] Massimo Bonnani (11m)

„%c00143“ 0 – 0 „%c00028“

33` iš aikštės išvarytas Dario Dainelli („Fiorentina“)

„%c00062“ 1 – 0 „%c00215“
40` [1 – 0] Massimo Ambrosini

„%c00063“ 4 – 0 „%c00213“
34` [1 – 0] Antonio Di Natale
37` [2 – 0] Gyan Asamoah
69` [3 – 0] Antonio Di Natale
83` [4 – 0] Paulo Barreto (11m)

„%c00318“ 1 – 4 „%c00081“
58` [0 – 1] Nicola Amoruso
62` [0 – 2] Pasquale Foggia
85` [0 – 3] Rolando Bianchi
88` [0 – 4] Ricardo Esteves
90` [1 – 4] Fausto Rossini

„%c00214“ 0 – 3 „%c00251“
26` [0 – 1] Roberto Muzzi
77` [0 – 2] Alessandro Rosina (11m)
85` [1 – 2] Roberto Stellone

„%c00216“ 0 – 2 „%c00068“
50` [0 – 1] Matteo Brighi
55` [0 – 2] Erjon Bogdani

„%c00029“ 1 – 0 „%c00080“
19` [1 – 0] Andrea Gasbarroni

76` iš aikštės išvarytas Paul Constantin Codrea („Siena“)

„%c00019“ 3 – 1 „%c00085“
8` [1 – 0] Goran Pandev
27` [2 – 0] Tommaso Rocchi
74` [3 – 0] Christian Jose Manfredini
89` [3 – 1] Sergio Almiron

Luca Saudati („Empoli“) – 7.

Pastaba: dėl korupcijos skandalo iš "Fiorentina" atimta 15, iš "Reggina" - 11, iš "Milan" - 8, iš "Lazio" - 3 taškai. Dėl finansinių priežasčių iš "Siena" atimtas 1 taškas.