29 turas: "Ajax" išvykoje nokautavo "PSV" © Eurofootball.lt
Savaitgalį Olandijoje vyko devynerios 29 šalies "Eredevisie" čempionato rungtynės, kuriose be gausybės įmuštų įvarčių užfiksuota ir keletas netikėtų rezultatų.

Šalies čempionai ir dabartiniai lyderiai Eindhiveno "PSV" patyrė gėdingą pralaimęjimą namie, kur juos netikėtai lengvai nokautavo Amsterdamo "Ajax", taip vėl atkurdami intrigą.

Svečiai į priekį įsiveržė jau 18 minutę, pasižymėjus "Ajax" atakų lyderiui Klaasui Janui Huntelaarui, pačioje kėlinio pabaigoje antrą pridėjo Wesley Sneijderis. Po pertraukos "PSV", pasižymėjus Patrickui Kluivertui, pavyko intrigą atkurti, tačiau vėliau įvarčius pelnė tik svečiai - 72 minutę vėl pasižymėjo K.J.Huntelaaras, po minutės įvartį pridėjo Gabri, o mačo pabaigoje šeimininkų triuškinimą užbaigė Kennethas Perezas.

Po šio gėdingo pralaimėjimo "PSV" ir toliau išliko vienvaldžiais lyderiais, tačiau antroje vietoje žengiantis "Ajax" atsilikimą iki jų sumažino iki 5 taškų.

Netikėtas rezuktatas užfiksuotas Almelo mieste, kur vietos "Heracles" sugebėjo atsilaikyti prieš Alkmaro "AZ". Čia užfiksuotos nulinės lygiosios.

"AZ" kluptelėjimu nesugebėjo pasinaudoti "Twente" ekipa, išvykoje taip pat lygiosiomis sužaidusi su "Groningen", nors po Sharbelo Taumos įvarčio pirmavo. "Groningen" antrajame kėlinyje santykį išlygino Luisas Suarezas.

Gana netikėtas 29 turo rezultatas užfiksuotas Waalwijke, kur priešpaskutinėje vietos esantis "RKC" 3-2 nugalėjo "Roda" ekipą.

Mače tarp tarp "Heerenveen" bei "NAC", kurias 4-2 laimėjo pirmieji, "hat-triką" pelnė Afonso Alvesas, svečiams du įvarčius pelnė Glenas Salmonas.

Šis turas, kaip įprasta Olandijoje, pasižymėjo įvarčių gausa. Per devynerias rungtynes iš viso įmušti 28 įvarčiai - kiek daugiau nei po 3 per vienerias varžybas. Iš viso per 29 varžybas "Eredevisie" čempionate jau įmušti net 767 įvarčiai, arba daugiau nei 26 per vieną turą (beveik po tris per vieną mačą).

29 turo rezultatai

"PSV" 1 - 5 "Ajax"
18' [0 - 1] K.J. Huntelaar
44' [0 - 2] W.Sneider
68' [1 - 2] P. Kluivert
72' [1 - 3] K.J. Huntelaar
73' [1 - 4] Gabri
89' [1 - 5] K. Perez

"Heracles" 0 - 0 "AZ"

"RKC" 3 - 2 "Roda"
16' [1 - 0] D.d. Fauw (į savo vartus)
31' [1 - 1] A. Ramzi
34' [2 - 1] R. Berger
61' [2 - 2] J. Vandamme
71' [3 - 2] R.v.d. Bergh

"Den Haag" 2 - 4 "Sparta"
36' [0 - 1[ S. Polak (iš 11 m. baudinio)
43' [0 - 2] S. Polak
56' [0 - 3] C. Lopes
60' [1 - 3] A. Rankovic
77' [1 - 4] M. Krohn-Dehli
80' [2 - 4] M.d. Vries

"Heerenveen" 4 - 2 "NAC"
9' [1 - 0] A. Alves
29' [1 - 1] G. Salmon
39' [2 - 1] A. Alves
64' [3 - 1] L. Nilsson
68' [4 - 1] A. Alves
82' [4 - 2] G. Salmon

"NEC" 0 - 1 "Excelsior"
40' [0 - 1] A. Slory

"Groningen" 1 - 1 "Twente"
26' [0 - 1] S. Touma
70' [1 - 1] L. Suarez

"Utrecht" 2 - 0 "Vitesse"
20' [1 - 0] F. Dickoh
51' [2 - 0] T. Caluwe

"Feyenoord" 0 - 0 "Willem II"