Lygiosios ir latvių pergalė Baltijos lygoje © Eurofootball.lt
Antradienį savo pirmąsias naujai startavusios Baltijos Futbolo Lygos rungtynes žaidę Latvijos klubai turėjo pagrindo džiaugtis: vicečempionai Liepojos "Metalurgs" namuose sužaidė lygiosiomis 1-1 su Estijos čempionais Talino "Levadia", o čempionai "Ventspils" Taline 0-1 įveikė vietos "TVMK".

Itin "lietuviškas" mačas vyko Liepojoje, kur dvikovoje tarp "Metalurgs" ir "Levadia" aikštėje pasirodė net penki lietuviai: Vadimas Petrenka, Darius Miceika, Tomas Tamošauskas ir Mindaugas Kalonas žaidė Latvijos klubo, kuriam vadovauja Benjaminas Zelkevičius, sudėtyje, o gynėjas Vitoldas Čepauskas gynė Estijos klubo garbę. Negana to, rungtynėms teisėjavo teisėjų brigada iš Lietuvos, vadovaujama Vijūno Vasiliausko.

Aikštės šeimininkai į priekį išsiveržė 32-ą minutę, kai vienuolikos metrų baudinį sėkmingai realizavo gynėjas Oskaras Klava, tačiau jau po penkių minučių rezultatą išlygino talentingasis estas Tarmo Kinkas, nemažai galvos skausmo sukėlęs ir "Žalgirio" gynėjams 1-1 pasibaigusiose pirmosiose rungtynėse Taline prieš savaitę.

Tuo tarpu Taline vykusiose rungtynėse pergalę rungtynių pabaigoje išplėšė Latvijos čempionai "Ventspils", kai 83-ią minutę vienintelį įvartį įmušė puolėjas Aleksėjus Soleičuks, galva nukreipęs įvartus Mihailo Žižilevso po kampinio pakeltą kamuolį. Tačiau aikštėje pranašesni atrodė "TVMK".

Estijos klubas daug aktyviau pradėjo rungtynes, tačiau pirmajam kėliniui įpusėjus žaidimas išsilygino. Tiesa, Estijos klubas daugiau dėmesio skyrė puolimui, o "Ventspils" stengėsi sulėtinti rungtynių tempą ir ilgiau laikyti kamuolį aikštės viduryje.

Pirmajame kėlinyje geriausią progą "TVMK" gretose turėjo jaunasis Oliveris Konsa, nepasižymėjęs tik puikaus Andrio Vanino žaidimo dėka, o pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą lietuvių kilmės latvių puolėjo Vito Rimkaus smūgis iš maždaug 16 metrų praskriejo virš skersinio.

Antrajame kėlinyje pergalės ir toliau aktyviau siekė Estijos klubas, tuo tarpu "Ventspils", atrodė, siekė lygiųjų. "TVMK" gretose dar kelių gerų progų neišnaudojo Oliveris Konsa, prieš savaitę neišnaudojęs šimtaprocentinės progos ir rungtynėse su "Ekranu", tačiau įvartis krito į šeimininkų vartus.

Po praleisto įvarčio "TVMK" stengėsi dar labiau atakuoti, tačiau jų atakos klimpo patikimoje "Ventspils" gynyboje.

Trečiadienį vyks dar dvejos BFL rungtynės: "Skonto" Rygoje priims Talino "Flora", o Narvos "Trans" Estijoje kausis su "Dinaburg". Tuo tarpu savaitgalį savo pirmuosius tarpusavio susitikimus žais Latvijos ir Lietuvos klubai.

Statistika

Talinas, 150 žiūrovų
Talino "TVMK" 0 - 1 "Ventspils"
83` [0 - 1] Aleksejs Soleičuks

Tomas Rimas ("TVMK") rungtynėms registruotas nebuvo

B grupės turnyrinė lentelė
Pozicija, komanda, rungtynių, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčių santykis, taškai
1. Ekranas 1 1 0 0 2-1 3
2. Ventspils 1 1 0 0 1-0 3
3. TVMK 2 0 0 2 1-3 0

Liepoja, 1200 žiūrovų
Liepojos "Metalurgs" 1 - 1 Talino "Levadia"
32` [1 - 0] Oskars Klava (11 m.)
37` [1 - 1] Tarmo Kink

Darius Miceika, Tomas Tamošauskas, Mindaugas Kalonas (visi - "Metalurgs") žaidė visas rungtynes, Vadimas Petrenka ("Metalurgs") žaidė pirmą kėlinį, Nerijus Astrauskas ("Metalurgs") aikštėje nepasirodė, Vitoldas Čepauskas ("Levadia") žaidė visas rungtynes, Marius Dovydėnas ("Levadia") rungtynėms registruotas nebuvo