Paaiškėjo Škotijos Lygos taurės finalininkai © Eurofootball.lt
Škotijos Lygos taurės turnyre susitiks Edinburgo “%c00192“ ir “%c00228“ komandos. Tai paaiškėjo po antradienį ir trečiadienį vykusių pusfinalio rungtynių.

Įdomu, kad pagrindiniai Lygos taurės turnyro favoritai iš kovos pasitraukė jau ketvirtfinalyje – “Rangers“ namie 0-2 pralaimėjo antros lygos “St. Johnstone“, “Celtic“ taip pat savo aikštėje, tik po 11 m. baudinių serijos nusileido “Falkirk“, o “lietuviškąjį“ “Hearts“ 1-0 parklupdė “Hibernian“.

“Kilmarnock“ 3 – 0 “Falkirk“
30‘ [1 – 0] Steven Naismith
71‘ [2 – 0] Steven Naismith
78‘ [3 – 0] Steven Naismith (iš 11 m.)

“Motherwell“ namų stadione vykusiose rungtynėse nugalėtojams pergalę lėmė puolėjo Steveno Naismitho “hat – trickas“.

Pirmąjį įvartį jis įmušė, kai gavo staigų Colino Nisho perdavimą ir pasiuntė kamuolį į vartus.

Po pertraukos “Falkirk“ galėjo išlyginti rezultatą, bet labai pavojingą Alano Gow tolimą smūgį atrėmė Alanas Combe. Netrukus varžovams suklydus darant dirbtinę nuošalę, S.Naismithas įmušė antrą įvartį, o po septynių minučių – ir trečiąjį, realizuodamas 11 m. baudinį.

Škotijos Lygos taurės finale “Kilmarnock“ žaidė keturis kartus, tačiau laimėti nepavyko nė karto.

“St. Johnstone“ 1 – 3 “Hibernian“ (po pratęsimo)
3‘ [0 – 1] Steven Fletcher
76‘ [0 – 2] Jason Scotland
92‘ [1 – 2] David Murphy
120‘ [1 – 3] Abdessalam Benjelloun

Rungtynės vyko bene aršiausių “Hibernian“ priešų – “Hearts“ stadione “Tynecastle“, tačiau tai nesutrukdė “Hibsams“ jau 3 min. išsiveržti į priekį po Steveno Fletcherio įvarčio.

Rungtynėms einant į pabaigą antroje lygoje rungtyniaujantys “St. Johnstone“ sugebėjo išlyginti rezultatą (galva įmušė Jasonas Scotlandas) ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jau 2 min. “Hibernian“ gynėjas Davidas Murphy įmušė puikų įvartį baudos smūgiu. “St. Johnstone“ bandydami išgelbėti rungtynes atakavo, tačiau paskutinę minutę praleido trečią įvartį, kai suklaidinęs vartininką pasižymėjo Abdessalamas Benjellounas.

“Hibernian“ Lygos Taurės finale rungtyniavo net 8 kartus, tačiau pergalę šventė vos du sykius.

Finalo rungtynės įvyks Glazgo “Hampden Park“ stadione.