Į Anglijos Lygos taurės finalą pateko "Arsenal" © Eurofootball.lt
Trečiadienį įvyko atsakomosios Anglijos Lygos taurės turnyro (“Carling cup“) pusfinalio rungtynės tarp dviejų Londono komandų – “Arsenal“ ir “Tottenham“. Pergalę po pratęsimo iškovojo ir į finalą pateko "Arsenal".

“%c00041“ 3 – 1 “%c00052“
77‘ [1 – 0] Emmanuel Adebayor
84‘ [1 – 1] Mido
105' [2 - 1] Jeremie Aliadiere
112' [3 - 1] Pascal Chimbonda (į savo vartus)

Svečiuose žaidęs “Tottenham“ pirmasis surengė pavojingą ataką ir 10 min. po Michaelo Dawsono ilgo perdavimo pavojingai smūgiavo Robbie Keane‘as, tačiau jo smūgį atrėmė Manuelis Almunia.

Vėliau kanonieriai perėmė iniciatyvą. 13 min. po kampinio galva greta virpsto smūgiavo Kolo Toure, 22 min. po Justino Hoyte perdavimo iš krašto visai šalia vartų mušė Jeremie Aliadiere'as, o paskutinėmis kėlinio akimirkomis tolimas Emmanuelio Adebayoro smūgis skriejo šiek tiek virš skersinio. Tiesa, prieš tai galva labai pavojingai smūgiavo svečių puolėjas Robbie Keane‘as.

Po pertraukos “Arsenal“ visiškai į savo rankas perėmė žaidimo kontrolę ir užvaldę aikštės vidurį, rezgė grėsmingas atakas. 58 min. E.Adebayoras po kampinio galva smūgiavo kiek virš skersinio, o 69 min. Denilsono iš toli muštas kamuolys perskrodė vartų tinklą, tačiau iš išorinės pusės.

77 min. “Arsenal“ pagaliau realizavo savo pranašumą ir įmušė įvartį. Po pertraukos aikštėje pasirodęs Tomašas Rosicky smūgiavo iš 20 metrų, Paulas Robinsonas atrėmė smūgį, tačiau pirmas prie kamuolio suskubo čekas, perdavė jį Togo rinktinės puolėjui E.Adebayorui, kuris išnaudojo savo šansą.

Bet jau po septynių minučių rezultatas tapo lygus. Po Jermaine‘o Jenaso baudos smūgio puolėjas Mido kyštelėjo galvą, ir kamuolys įskriejo į vartus – 1-1. Egiptietis aikštėje pasirodė tik 80 min.

“Tottenham“, suprantama, pabandė išplėšti pergalę ir turėjo gerą galimybę, tačiau labai pavojingą Mido ataką blokavo “Arsenal“ gynėjas Philippe‘as Senderos, tuo tarpu šeimininkai kontratakuodami taip pat galėjo pasižymėti dar kartą.

Kadangi Lygos taurės turnyre svečiuose įmušto įvarčio taisyklė negalioja (pirmas susitikimas buvo pasibaigęs rezultatu 2-2), komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jo metu iniciatyva vėl priklausė "Arsenal", kurią jie įrodė įmušdami du įvarčius. 105 min. pasižymėjo J.Aliadiere'as, o 112 min. po T.Rosicky smūgio kamuolį į savo vartus nukreipė “Tottenham“ gynėjas Pascalis Chimbonda.

"Arsenal" nugalėjo 3-1 ir pateko į finalą, kuriame Kardifo "Millenium" stadione susitiks su kita Londono komanda "Chelsea".