"Vėtra" su "Chernomorets" išsiskyrė taikiai © Eurofootball.lt
Artėjančiam sezonui Turkijoje besiruošianti Vilniaus „%c00123“ antrosiose draugiškose rungtynėse susitiko Ukrainos čempionate devintą vietą užimančiu Odesos „Chernomorets“ klubu ir, kaip praneša oficiali klubo svetainė, mačą baigė taikiai rezultatu 0-0.

“Vėtros” sudėtis: V.Žutautas; A.Jankauskas, Budimir (46' Božinovski), Sasnauskas, Sulejmanovič; Raliukonis, Panka, Milošeski, Azizi (64' E.Juška), Severino, V.Stankevičius.

Lyginant su praėjusiu maču su Maskvos „Spartak“ komanda, Vilniaus klubo startinėje sudėtyje buvo du pasikeitimai – vietoje susirgusio Davito Čigladzės žaidė Nerijus Sasnauskas, o vietoje Bobio Božinovskio į aikštę išbėgo Maksutas Azizi.

„Vėtros“ futbolininkai labai aktyviai pradėjo susitikimą ir pirmo kėlinio pradžioje sukūrė nemažai pavojingų atakų. 12 minutę po tikslaus Vitalio Stankevičiaus perdavimo į baudos aikštelę, progą pasižymėti turėjo Lima Severino, tačiau brazilas sudelsė ir gynėjai išmušė kamuolį toliau nuo vartų. 14 minutę jau pats V.Stankevičius pavojingai smūgiavo nuo baudos aikštelės linijos, bet kamuolys praskriejo šalia vartų.

Geriausią progą išsiveržti į priekį „Vėtra“ turėjo 25 minutę. Varžovai darė „dirbtinę“ nuošalę, bet vilniečiams pavyko jos išvengti ir keletas „Vėtros“ žaidėjų iššoko prieš vartininką. Vis dėlto M.Azizi perdavimas iš krašto į centrą nebuvo tikslus ir slovėno ketinimus atspėjęs „Chernomorets“ vartininkas pavojų neutralizavo.

Po šio momento iniciatyvą perėmė ir pavojingai atakuoti pradėjo „Chernomorets“ vienuolikė. Pavojingiausias epizodas prie „Vėtros“ vartų kilo 43 minutę, kai po tolimo smūgio Vilniaus ekipą išgelbėjo virpstas.

Antrajame kėlinyje žaidimas aprimo ir vyko daugiausia aikštės viduryje. Išsiskyrė dvi „Vėtros“ atakos: 70 minutę po tolimo V.Stankevičiaus smūgio kamuolys pralėkė visiškai greta virpsto, o 76 minutę puikios progos neišnaudojo L.Severino. Po Dejano Milošeskio smūgio kamuolį atmušus vartininkui, šis atšoko brazilui, tačiau jo smūgis iš arti tikslo nepasiekė - varžovus išgelbėjo vartininkas.

Susitikimas taip ir baigėsi be įvarčių rezultatu 0-0. Šeštadienį „Vėtra“ draugiškų mačų ciklą Turkijoje baigs susitikimu su Maskvos „Dinamo“, o dar po savaitės, vasario 3 dieną, kontrolinėse rungtynėse Vilniaus derbyje žais prieš „Vilniaus“ ekipą.

„Buvo įdomios rungtynės – abi komandos daug atakavo, sukūrė gražių momentų ir pavojingų progų. Pirmąsias 25 minutes turėjome akivaizdžią persvarą, deja jos nepavyko paversti įvarčiu. Vėliau iniciatyvą perėmė varžovai, mums reikėjo daugiau gintis – gynyboje kaip visada patikimai žaidė A.Jankauskas, gerai rungtyniavo N.Sasnauskas, aikštės viduryje daug darbo atliko M.Panka. Per pertrauką pavyko sustyguoti mūsų žaidimą ir antrajame kėlinyje vyko lygi kova“, – susitikimą komentavo vyriausiasis “Vėtros” treneris Aleksandras Tarchanovas.

Paklaustas, kuo vienos nuo kitų skyrėsi pirmosios dvejos draugiškos rungtynės su „Spartak“ ir „Chernomorets“, treneris atsakė: „Tai buvo du skirtingi mačai. „Chernomorets“ labai mobili ekipa, po visą aikštę daug judėjo visa komanda. „Spartak“ buvo labiau įsispraudę į tam tikrus rėmus – stengėsi išnaudoti kontraatakas, o gynybai skyrė didžiules pajėgas. Rungtynės su skirtingą žaidimą propaguojančiai varžovais yra labai naudingos pasiruošimo etape“.