"Inter" dar labiau atitolo nuo persekiotojų © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos lygoje įvyko likusios 20 turo rungtynės. Svarbią pergalę iškovojo „Inter“ ekipa, šios ekipos pagrindiniai varžovai dėl titulo „Roma“ antrą kartą iš eilės tesugebėjo iškovoto tašką, į ketvirtają vietą pakilo „Empoli“, „Lazio“ pasidalino taškais su „Milan“, o naujasis „Udinese“ strategas Alberto Malesani džiaugėsi pergale debiutinėse rungtynėse.

Lygos lyderis „Inter“ buvo atsidūręs besivejančių vaidmenyje, tačiau dėka trijų įvarčių sugebėjo namuose įveikti „Fiorentina“ ekipą rezultatu 3-1.

Susitikimas prasidėjo kiek netikėtai - penktają rungtynių minutę Fabio Liverani skersuotas kamuolys „Inter“ baudos aikštelėje surado niekieno neprižiūrimą Luca Toni ir italas smūgiu galva išvedė svečius į priekį. „Inter“ sugebėjo greit sureaguoti ir jau 19-ają minutę Adriano perdavė kamuolį į baudos aikštelę įbėgančiam Dejanui Stankovičius ir šis taikliu smūgiu išlygino rezultatą.

Dar po penkių minučių Adriano baudos smūgiu išvedė „Inter“ ekipą į priekį tuo parodydamas, kad brazilas įgijęs gerą sportinę formą. Milano klubas trečiajį įvartį pelnė dėka ginčytino teisėjo sprendimo. Zlatano Ibrahimovičiaus galva į vartus smūgiuotą kamuolį „Fiorentina“ vartininkas Sebastienas Freyus sugebėjo atmušti, tačiau kamuolys vėl atsidūrė pas švedą ir šis dar kartą smūgiavo, šįsyk su koja. Florencijos klubo vartų sargas dar kartą atmušė kamuolį, tačiau šį kartą teisėjas užskaitė įvartį, kadangi, jo manymu, kamuolys smūgio metu kirto liniją.

„Roma“ išvykoje sužaidė lygiosiomis 1-1 su „Livorno“ klubu ir leido dar labiau atitolti pirmoje vietoje esančiam „Inter“ klubui.

22-ają minutę sostinės ekipos gynėjas Matteo Ferrari savo komandos baudos aikštelėje pargriovė varžovą Cristiano Lucarelli ir teisėjas paskytė 11 metrų baudinį į svečių vartus. Jo mušti atsistojo pats pargriautasis žaidėjas ir jo smūgis buvo taiklus. „Roma“ išlygino 74-ają minutę. Šios komandos naujokas Christianas Wilhelmssonas perdavė komuolį ekipos kapitonui Francesco Totti ir rezultatyviausias „Serie A“ žaidėjas nuginklavo varžovų vartininką.

Tačiau F.Totti rungtynės baigėsi neigiamai. Žaidėjas kelis kartus susistumdė su varžovu Fabio Galante ir vienoje situacijoje pasikarščiavęs užsidirbo sau raudoną kortelę. Žaidėjas buvo toks supykęs, kad net pastūmė savo asmeninį trenerį Vito Scala išeidamas iš aikštės. Disciplinos komisija svarstys puolėjo elgesį ir jeigu žaidėjas bus diskvalifikuotas daugiau negu vienerioms rungtynėms, jis praleis labai svarbias rungtynes prieš „Inter“.

„Empoli“ ekipa, namuose iškovojusi pergalę prieš „Sampdoria“ 2-0, sugebėjo turnyrinėje lentelėje pakilti net į ketvirtają vietą.

55-ają minutę Ighli Vannucchi įbėgo į „Sampdoria“ baudos aikštelę, kur jį pargriovė varžovas Luigi Sala ir teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus. Jį sėkmingai realizavo Luca Saudati. Antrasis įvartis buvo įmuštas rungtynių pabaigoje. „Sampdoria“ visomis pajėgomis bandė išlyginti rezultatą, tačiau paliko per daug skylių gynyboje ir jomis pasinaudojęs Davide Matteini pelnė antrajį savo komandos įvartį.

Naujasis „Udinese“ treneris Alberto Malesani sėkmingai pradėjo karjerą naujajame klube – ekipa namuose 1-0 įveikė „Messina“ klubą. Pergalę klubui garantavo 76-ają minutę pelnytas Vincenzo Iaquinta įvartis. Italas po pakelto kampinio galva pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

„Siena“ namuose įveikė „Chievo“ ekipą 2-1. Nors svečiai pirmavo nuo 25-os minutės, kuomet įvartį pelnė Matteo Brighi, antrajame kėlinyje „Siena“ dėka Luca Antonini ir Daniele Portanova įvarčių persverė rezultatą ir iškovojo tris taškus.

„Parma“ namuose kiek netikėtai sugebėjo įveikti „Torino“ ekipą rezultatu 1-0. Rungtynių didvyriu tapo iš „Manchester United“ klubo pagal nuomos sutartį atvykęs Giuseppe Rossi. Žaidėjas 75-ają minutę apsivarė pro keturis gynėjus ir taikliu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką Massimo Taibi.

„Catania“ patyrė pirmajį pralaimėjima namų stadione šį sezoną, nusileidusi „Cagliari“ ekipai, kuri paprastai svečiuose žaidžia prastai. Rungtynės baigėsi rezultatu 1-0. Svečiams pergalę lėmė Davido Suazo taiklus smūgis nuo 11 metrų atžymos 8-ają rungtynių minutę.

Paskutinėse turo rungtynėse „Lazio“ Romoje priėmė „Milan“ klubą, tačiau daug intrigos žadėjusios rungtynės baigėsi be įvarčių, rezultatu 0-0.

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

„%c00037“ 3 – 1 „%c00143“
5` [0 – 1] Luca Toni
19` [1 – 1] Dejan Stankovic
24` [2 – 1] Adriano
71` [3 – 1] Zlatan Ibrahimovic

„%c00213“ 1 – 1 „%c00028“
20` [1 – 0] Cristiano Lucarelli (11m)
73` [1 – 1] Francesco Totti

90` iš aikštės išvarytas Francesco Totti („Roma“)

„%c00085“ 2 – 0 „%c00070“
55` [1 – 0] Luca Saudati (11m)
86` [2 – 0] Davide Matteini

„%c00063“ 1 – 0 „%c00214“
76` [1 – 0] Vincenzo Iaquinta

„%c00080“ 2 – 1 „%c00068“
25` [0 – 1] Matteo Brighi
62` [1 – 1] Luca Antonini
67` [2 – 1] Daniele Portanova

„%c00029“ 1 – 0 „%c00251“
75` [1 – 0] Giuseppe Rossi

„%c00318“ 0 – 1 „%c00216“
8` [0 – 1] David Suazo (11m)

„%c00019“ 0 – 0 „%c00062“