21 turas: "Man Utd" toliau tolsta © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijoje buvo žaidžiami 21-o turo "Premier" lygos susitikimai. Kiek netikėtai namuose du taškus prarado čempionų titulą ginantys "Chelsea", Londono derbyje sužaidę lygiosiomis 2-2 su "Fulham". Tuo netruko pasinaudoti lyderiai "Manchester United", namuose 3-2 įveikęs "Reading" vienuolikę ir padidinę atotrūkį nuo Londono klubo iki šešių taškų.

Šeštadienį užfiksuota ir daugiau netikėtų rezultatų: Londono "Arsenal" svečiuose turėjo pripažinti minimalų "Sheffield United" pranašumą, o Liverpulio "Everton" net 3-0 sutriuškino "Newcastle" futbolininkus.

Ir toliau nesiseka Londono "West Ham" - neseniai trenerį pakeitę ir su "Man Utd" pagirtinai sužaidę "plaktukai" šįkart namuose turėjo pripažinti minimalų "Man City" pranašumą.

Dvikova tarp "Watford" ir "Wigan" buvo nutraukta dėl liūties. Rezultatui esant 1-1 55-ą rungtynių minutę teisėjas sustabdė dvikovą, tačiau vėliau ji buvo visiškai nutraukta.

Vienos įdomiausių rungtynių vyko Mančesteryje „Old Trafford“ stadione, kur lyderiai „Man Utd“ ginklus surėmė su naujoku „Reading“ klubu. Pirmąją progą sukūrė aikštės šeimininkai, kai po gynėjo Weso Browno perdavimo Cristiano Ronaldo smūgį iš aštraus kampo atmušė svečių vartų sargas Marcusas Hahnemannas.

Kiek vėliau „Reading“ ekipos vartininkui iš JAV teko atlaikyti C.Ronaldo smūgį galvą bei veterano Ole Gunnaro Solskjaero bandymą. Vis dėlto „raudonieji velniai“ sugebėjo pramušti sieną 33-iąją minutę, kai po portugalo C.Ronaldo perdavimo iš arti smūgiu galva M.Hahnemanną sušaudė minėtasis norvegas O.G.Solskjaeras.

Bet aikštės šeimininkai pirmavo vos penkias minutes, kai 38-ąją minutę Edwinas van der Saras sugebėjo atmušti Nicky Shorey atliktą baudos smūgį, o prie kamuolio atsidūręs Ibrahima Sonko pelnė įvartį galva.Kiek supykę „Man Utd“ futbolininkai greitai pabandė vėl atstatyti pusiausvyrą savo naudai, bet C.Ronaldo po M.Carricko perdavimo sudrebino vartų skersinį.

Antrame kėlinyje sužaidus aštuonias minutes Anglijos vunderkindas Wayne`as Rooney turėjo puikų šansą, bet susitvarkęs su keliais gynėjais „šovė“ virš vartų. Po keitimo pasirodęs Ryanas Giggsas po C.Ronaldo perdavimo smūgiavo greta vartų.

Vis dėlto lyderiai pademonstravo kovotojo charakterį 59-ąją minutę, kai po W.Rooney paso O.G.Solskjaero smūgis į tolimąjį vartų kampą kliudė virpstą, tačiau prie jo pirmasis atsidūręs C.Ronaldo jį pasiuntė ten, kur kamuolys ir turėjo atsidurti.

77-ąją minutę „Man Utd“ rezultatą padvigubino, kai R.Giggsas išvedė C.Ronaldo vienas prieš vieną su M.hahnemannu, ir portugalų talentas išvengęs nuošalės antrą kartą šiose rungtynėse pasiuntė kamuolį į tinklą.Mačo pabaigoje šeimininkų ekipos saugai R.Giggsas ir M.Carrcikas nepasinaudojo progomis, o paskutinę varžybų minutę „Reading“ puolėjui Leroy`ui Litai pavyko rezultatą sušvelninti.

„Man Utd“ ekipa vyr. treneriui Serui Aleksui Fergusonui 65-ojo gimtadienio proga padovanojo puikią pergalę ir dar labiau tolsta nuo artimiausių persekiotojų „Chelsea“, o „Reading“ užima 9-ąją vietą.

Kitose varžybose Londono derbyje tarp vidutiniokų „Fulham“ ir čempionų buvo užfiksuotos gan netikėtos lygiosios 2-2. Aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 16-ąją minutę, kai gynėjas Moritzas Volzas pavogęs kamuolį nuginklavo Enrique Hilario. Vokiečio įvartis buvo 15000-asis per visą „Premier“ lygos istoriją.

Įpusėjus pirmajam kėliniui po galingo Franko Lampardo smūgį kamuolys kliudė „Fulham“ gynėją Liamą Roseniorą ir įskriejo į vartus. 62-ąją minutę po F.Lampardo perdavimo įvartį galva įmušė Didier Drogba, o likus žaisti šešias minutes šeimininkų gynėjas Carlosas Bocanegra sugebėjo išlyginti rezultatą ir iš čempionų atimti dar tu taškus.

Po šių rezultatyvių lygiųjų „Fulham“ užima 11-ąją vietą, o „Chelsea“ ir toliau barsto taškus ir nuo „Man Utd“ atsilieka jau šešiais taškais.

Statistika

"Blackburn" 2 - 1 "Middlesbrough"
9` [1 - 0] Shabani Nonda
61` [1 - 1] Yakubu Aiyegbeni (11 m.)
74` [2 - 1] Benny McCarthy

"Bolton" 3 - 2 "Portsmouth"
2` [0 - 1] Matthew Taylor
30` [1 - 1] Abdoulaye Diagne-Faye
40` [2 - 1] Ivan Campo
62` [3 - 1] Nicolas Anelka
89` [3 - 2] Andy Cole

"Charlton" 2 - 1 Birmingemo "Aston Villa"
39` [0 - 1] Gareth Barry (11 m.)
57` [1 - 1] Darren Bent
90` [2 - 1] Bryan Hughes

60` iš aikštės pašalintas Gareth Barry ("Aston Villa")

Londono "Chelsea" 2 - 2 Londono "Fulham"
17` [0 - 1] Moritz Volz
35` [1 - 1] Liam Rosenior (į savus vartus)
62` [2 - 1] Didier Drogba
84` [2 - 2] Carlos Bocanegra

Liverpulio "Everton" 3 - 0 "Newcastle"
9` [1 - 0] Victor Anichebe
58` [2 - 0] Victor Anichebe
62` [3 - 0] Phil Neville

"Manchester United" 3 - 2 "Reading"
33` [1 - 0] Ole Gunnar Solskjaer
38` [1 - 1] Ibrahima Sonko
58` [2 - 1] Cristiano Ronaldo
77` [3 - 1] Cristiano Ronaldo
90` [3 - 2] Leroy Lita

69` iš aikštės pašalintas Sam Sodje ("Reading")

"Sheffield United" 1 - 0 "Arsenal"
41` [1 - 0] Christian Nade

"Tottenham" 0 - 1 "Liverpool"
45` [0 - 1] Luis Garcia

Londono "West Ham" 0 - 1 "Manchester City"
83` [0 - 1] Da Marcus Beasley