Škotijoje taškus prarado lyderių ketvertas © Eurofootball.lt
Priešpaskutinę metų dieną tęsėsi kovos Škotijos stadionuose - sužaisti 22-ojo "Premier" lygos turo mačai. Taškus prarado visas pirmenybių lyderių ketvertas - lyderis "Celtic" išleido pergalę iš rankų, "Rangers" ir "Hearts" taikiai baigė mačus atitinkamai su "St. Mirren" ir "Kilmarnock", o "Aberdeen" patyrė nesėkmę svečiuose.

Edinburgo "Hearts" treneris Valdas Ivanauskas po pergalės prieš "Hibernian" miesto derbyje sudėtyje rungtynėms su "Kilmarnock" padarė šešis pakeitimus, ir po jų ant atsarginių suolelio atsidūrė Nerijus Barasa, Andrius Velička startinėje vienuolikėje pakeitė traumuotą Edgarą Jankauską, o Saulius Mikoliūnas ir Marius Žaliūkas išsaugojo savo vietas.

Pirmajame kėlinyje išvykoje rungtyniavusi "Hearts" ekipa dominavo aikštėje ir turėjo keletą progų pasižymėti, bet Marius Žaliūkas galva smūgiavo pro šalį, Paulas Hartley baudos smūgiu pataikė į virpstą, o čeko Michalo Pospišilo smūgius atmušė gynėjas ir vartininkas Graeme Smithas.

Po pertraukos svečiai išlaikė iniciatyvą ir arti tikslo buvo S.Mikoliūnas, kuris iš baudos aikštelės prieigų mušė kiek netaikliai, o šeimininkų atsakomajame išpuolyje "Hearts" vartų virpstą sudrebino Stevenas Naismithas. Susitikimo pabaigoje puikių galimybių neišnaudojo savo tėvynainį M.Pospišilą pakeitęs R.Bednaras, o buvęs "Hearts" žaidėjas Gary Walesas taip pat nepataikė į vartus iš dėkingos pozicijos - rungtynės baigėsi be įvarčių.

Ne ką geriau sekėsi ir abiem Glazgo klubams - "Rangers" namuose turėjo atsitiesti po "St. Mirren" įvarčio ir iškovojo sunkias lygiąsias tik dėl Kriso Boydo taiklaus smūgio, tuo tarpu nugalėtojų titulą ginantis "Celtic" nepaisant neužtikrinto žaidimo pirmavo prieš "Motherwell" svečiuose, bet paskutinėmis rungtynių akimirkomis praleido įvartį ir leido šeimininkams išplėšti pelnytą tašką.

Nesėkmingiausiai iš keturių lyderių sužaidė antrą vietą užimanti "Aberdeen" ekipa, kuri pralaimėjo prieš "Dundee Utd". Nors šį sezoną sėkmingą žaidimą demonstruojanti Aberdyno ekipa pirmavo po Scotto Severino įvarčio, namuose žaidęs "Dundee Utd" netruko išlyginti rezultatą, o svečiams likus dešimtyje mačo pabaigoje pelnė dar du įvarčius ir gana netikėtai nugalėjo.

Dar vienu "hat-tricku" pasižymėjo 18-metis "Falkirk" puolėjas Anthony Stokesas, kurio per pirmąjį kėlinį pelnyti trys įvarčiai leido jo komanda įveikti "Inverness", o "Hibernian" po dviejų Chriso Killeno taiklių smūgių laimėjo prieš absoliutų autsaiderį "Dunfermline" ir sumažino atsilikimą nuo pirmojo ketverto.

22 turo rezultatai

"Falkirk" 3 - 1 "Inverness"
33' [1 - 0] Anthony Stokes
37' [2 - 0] Anthony Stokes
45' [3 - 0] Anthony Stokes
90' [3 - 1] John Rankin

"Hibernian" 2 - 0 "Dunfermline"
63' [1 - 0] Christopher Killen
72' [2 - 0] Christopher Killen (11m.)

"Kilmarnock" 0 - 0 "Hearts"

"Motherwell" 1 - 1 "Celtic"
37' [0 - 1] Derek Riordan
90' [1 - 1] Darren Lee Smith

"Rangers" 1 - 1 "St. Mirren"
14' [0 - 1] Richard Brittain
19' [1 - 1] Kris Boy

"Dundee Utd" 3 - 1 "Aberdeen"
56' [0 - 1] Scott Severin
62' [1 - 1] Collin Samuel
81' [2 - 1] Barry Robson (11m.)
90' [3 - 1] Collin Samuel

66' Michael Hart ("Aberdeen") pašalintas iš aikštės