"Ligue 1" baigėsi pirmojo rato kovos © Eurofootball.lt
Kai visi su nekantrumu laukė artėjančių Kalėdų, Prancūzijos futbolo stadionuose savaitgalį virė kovos - 19-ojo turo rungtynėmis pasibaigė pirmasis "Ligue 1" pirmenybių ratas.

Penktadienį pirmieji savo jėgas išbandė dėl vietų Europoje kovojantys "Marseille" ir "Saint-Etienne" klubai. Nepaisant to, kad pastaruoju metu demonstravo nekokią formą, šį kartą pranašesnė buvo namuose žaidusi "Marseille" ekipa, įveikusi savo priešininkus rezultatu 2-1. Pirmąjį įvartį "Marseille" pelnė jau 9-ąją minutę, kuomet savo pirmąjį įvartį šio sezono pirmenybėse pelnė po sunkios traumos atsigavęs Prancūzijos nacionalinės rinktinės puolėjas Djibrilas Cisse. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje "Saint-Etienne" legionierius iš Čekijos Marekas Heinze sugebėjo išlyginti rezultatą, bet 64-ąją minutę Mickaelis Pagis taikliu smūgių vėl išvedė "Marseille" į priekį.

Šeštadienį du taškus prarado tvirtai pirmenybėse pirmaujantis "Lyon", namuose sužaidęs nulinėmis lygiosiomis su atgimimo ženklus pastaruoju metu po truputi rodančiu "Monaco" klubu. Toks rezultatas "Lyon" ekipai turnyrinėje lentelėje didelės reikšmės neturi, kadangi klubas artimiausius savo persekiotojus lenkia net 15 taškų, tačiau vos 15-oje vietoje šiuo metu esančiam "Monaco" taškas iškovotas žaidžiant su pirmenybių lyderiais vėliau gali būti labai svarbus.

Idomus mačas šeštadienį vyko Nicoje, kur vietos "Nice" turėdama aikštėje vienu žaidėju daugiau nesugebėjo išlaikyti turėto pranašumo ir nusileido "Lens" klubui rezultatu 1-2. "Nice" į priekį išsiveržė 26-ąją minutę, kai įvartį pelnė Bakary Kone. 64-ąją minutę "Lens" padėtis tapo dar sunkesnė, kadangi už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Nenadas Kovačevičius. Vis tik, kaip paaiškėjo vėliau, tai tik pabudino "Lens" futbolininkus ir Jussie Ferreira bei Aruna Dindane 75-ąją ir 79-ąją minutėmis vieną po kito pelnė du įvarčius ir išplėšė savo ekipai pergalę.

Panašiai rungtynių scenarijus susiklostė ir 3-oje vietoje pirmąjį ratą baigusiam "Sochaux" klubas. Mače su "Nancy" ekipa "Sochaux" atsilikinėjo po 12-ąją minutę pelnyto Sebastieno Puygrenier įvarčio, tačiau antrajame kėlinyje Karimas Ziani 62-ąją ir 66-ąją minutėmis pelnė du įvarčius ir "Socaux" šventė pergalę.

Eilinėmis lygiosiomis pirmąjį ratą užbaigė Paryžiaus "P.S.G" ekipa, taip puikiai iliustruodama nesėkmingą savo pasirodymą šio sezono pirmenybėse. Šio turo mače su autsaideriu "Troyes" Paryžiaus klubas pirmas išsiveržė į priekį, kai 47-ąją minutę pasižymėjo Amara Diane. Vis tik "P.S.G" nesugebėjo išlaikyti savo pranašumo ir 74-ąją minutę Sylvainas Armandas pasiuntė kamuolį į savo vartus, taip padovanodamas varžovams lygiasias.

Iš iškritimo zonos po šio turo pagaliau pakilo triuškinamą pergalę 4-0 prieš "Toulouse" iškovojęs "Nantes" klubas. Verta paminėti, kad visus keturis įvarčius "Nantes" pelnė per paskutiniasias 25 rungtynių minutes, kuomet pasižymėjo Julio Hernanas Rossi, Mauro Cetto, Dennisas Oliechas ir Mamadou Diallo.

19-ojo turo rezultatai:

"%c00071" 2 - 1 "%c00146"
9` [1 - 0] Djibril Cisse
44` [1 - 1] Marek Heinz
64` [2 - 1] Mickael Pagis

"%c00065" 2 - 1 "%c00254"
12` [0 - 1] Sebastien Puygrenier
62` [1 - 1] Karim Ziani
66` [2 - 1] Karim Ziani (iš 11m.)

"%c00255" 1 - 1 "%c00023"
47` [0 - 1] Amara Diane
74` [1 - 1] Sylvain Armand (į savo vartus)

"%c00055" 0 - 0 "%c00036"

"%c00293" 0 - 0 "%c00067"

"%c00090" 1 - 2 "%c00093"
26` [1 - 0] Bakary Kone
75` [1 - 1] Jussie Ferreira (iš 11m.)
79` [1 - 2] Aruna Dindane

64` Nenad Kovačevič ("Lens") parodyta raudona kortelė

"%c00092" 0 - 4 "%c00066"
66` [0 - 1] Julio Hernan Rossi
71` [0 - 2] Mauro Cetto
77` [0 - 3] Dennis Oliech
87` [0 - 4] Mamadou Diallo

"%c00064" 1 - 0 "%c00098"
62` [1 - 0] Gerald Cid

"%c00094" 1 - 1 "%c00025"
51` [1 - 0] Souleymane Youla
55` [1 - 1] Kanga Akale

"%c00306" 2 - 1 "%c00307"
14` [1 - 0] Steve Savidan (iš 11m.)
19` [2 - 0] Rudy Mater
71` [2 - 1] Joseph-Desire Job