"Rangers" laimėjo dvikovą dėl antros vietos © Eurofootball.lt
Švenčių išvakarės šeštadienį buvo sėkmingos Glazgo ir Edinburgo klubams - eilinį kartą laimėjęs lyderis "Celtic" padidino savo pranašumą prieš persekiotojus iki 16 taškų, "Rangers" nugalėjo dvikovoje dėl antrosios vietos prieš "Aberdeen", į ketvirtą vietą pakilo tris taškus išvykoje iškovojęs "Hearts", o "Hibernian" pasinaudojo "Kilmarnock" nesėkme ir sutriuškinęs "St. Mirren" šoktelėjo į penktą poziciją.

Centriniame turo mače Aberdeene vietos klubas susikovė su Glazgo "Rangers". Abi komandos pradėjo rungtynes atakuodamos, o arčiau įvarčio pirmieji buvo šeimininkai, kai 10 minutę po Darreno Mackie smūgio iš toli kamuolys pataikė į virpstą. Netrukus progos neišnaudojo Nacho Novo, kuris 22 minutę ir išvedė "Rangers" į priekį - gavęs Liboro Sionko perdavimą puolėjas nesėkmingai pataikė į kamuolį, tačiau to vis tik užteko nuginkluoti vartininką Jamie Langfieldą.

Po poros minučių svečiai pasinaudojo nesėkmingu "Aberdeen" žaidimu gynyboje ir šį kartą jau po N.Novo perdavimo antrą "Rangers" įvartį pelnė L.Sionko. Šeimininkai bandė atsitiesti ir virš vartų smūgiavo Barry Nicholsonas, o kėlinio pabaigoje svečių vartų konstrukciją antrą kartą mače sudrebino "Aberdeen" puolėjas Lee Milleris, tuo tarpu L.Sionko smūgį atrėmė J.Langfieldas.

Antrajame kėlinyje dar vienos progos įmušti neišnaudojo L.Milleris, ir nors likus penkioms minutėms po nesėkmingo Gavino Rae žaidimo galva gavęs D.Mackie perdavimą pasižymėjo Steve'as Lovellas, "Aberdeen" nesugebėjo išplėšti lygiųjų ir "Rangers" šventė svarbią pergalę bei aplenkė varžovą vienu tašku.

Savo persvarą iki 16-os taškų prieš "Rangers" padidino "Celtic". Čempionato lyderis namuose turėjo pavargti su "Falkirk" ir nugalėjo tik dėka vienintelio Thomaso Graveseno įvarčio 23 minutę. Rungtynes "keltai" baigė dešimtyje, nes iš aikštės paskutinę minutę už grumtynes su varžovu buvo pašalintas kapitonas Neilas Lennonas, o pastarojo uždirbto 11 metrų baudinio nerealizavo Kenny Milleris.

Keturiais taškais nuo trečioje vietoje esančio "Aberdeen" atsilieka pozicija žemiau esantis Edinburgo "Hearts" klubas. Valdo Ivanausko treniruojamos komandos startinėje sudėtyje mačui su "Dundee Utd" išvykoje dėl ligos nebuvo pagrindinio vartininko Craigo Gordono, o iš lietuvių į aikštę nuo pradžių išbėgo Marius Žaliūkas, Saulius Mikoliūnas ir Andrius Velička.

Pirmą bandymą iš toli atliko šeimininkų žaidėjas Davidas Robertsonas, tačiau rungtynių pradžioje daugiau žaidimo vyko aikštės viduryje ir nei vienai ekipai nesisekė sukurti pavojingesnių progų. Bene pirmą realią galimybę turėjo M.Žaliūkas, tačiau lietuvio smūgį galva fantastiškai atrėmė vartininkas Derekas Stillie. Vėliau iš kelių metrų nepataikė prie artimojo virpsto laisvas likęs Craigas Conway, o "Hearts" gretose progomis nepasinaudojo Andrius Velička ir Bruno Aguiaras.

Iš karto po pertraukos A.Velička turėjo puikų šansą, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas. 51 minutę aikštėje pakeitęs S.Mikoliūną pasirodė Nerijus Barasa ir netrukus po Takio Fysso smūgio galva baudos aikštelėje ranka sužaidus Stuartui Duffui "Hearts" uždirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavo Paulas Hartley.

Įmuštas įvartis įkvėpė "Hearts" ir arti antrojo buvo pro šalį smūgiavę Andrew Driveris bei Michalas Pospišilas. 71 minutę aikštėje pasirodė ir Edgaras Jankauskas, kuris pakeitė A.Veličką, tačiau svečiams mačo pabaigoje siekiant išsaugoti savo persvarą teko daugiau gintis - Barry Robsonas baudos smūgiu pataikė į virpstą, o Christophe'as Berra galva atmušė kamuolį nuo vartų linijos.

Po šios pergalės "Hearts" su 30 taškų žengia ketvirtoje pozicijoje, o viena vieta žemiau atsidūrė kitas Edinburgo klubas "Hibernian". Sostinės komanda namuose 5-1 sumušė vieną autsaiderių "St. Mirren" - nugalėtojų gretose pasižymėjo Guillaume Beuzelinas, Chrisas Killenas, Jay Shieldsas, Merouane'as Zemmama, Abdessalamas Ben Jellounas, o pralaimėjusiams paguodos įvartį pelnė Johnas Suttonas.

Iš priešpaskutinės pozicijos pakilo "Motherwell" futbolininkai kurie išvykoje gana netikėtai privertė pasiduoti "Kilmarnock" nepaisant to, kad baigė mačą devyniese, tuo tarpu absoliutus autsaideris "Dunfermline" rungtynes su "Inverness" savo aikštėje baigė taikiai.

20 turo rezultatai

"%c00224" 1 - 2 "%c00121"
22' [0 - 1] Nacho Novo
24' [0 - 2] Libor Sionko
85' [1 - 2] Steve Lovell

"%c00119" 1 - 0 "%c00259"
24' [1 - 0] Thomas Gravesen

90' Neil Lennon ("Celtic") pašalintas iš aikštės

90' Kenny Miller ("Celtic") nerealizavo 11 metrų baudinio

"%c00226" 0 - 1 "%c00219"
55' [0 - 1] Paul Hartley (11m.)

"%c00192" 5 - 1 "%c00298"
21' [1 - 0] Guillaume Beuzelin
32' [2 - 0] Christopher Killen
41' [2 - 1] John Sutton
58' [3 - 1] Jay Shields
65' [4 - 1] Merouane Zemmama
74' [5 - 1] Abdessalam Ben Jelloun

"%c00228" 1 - 2 "%c00230"
15' [0 - 1] Richie Foran
20' [0 - 2] Jim Paterson
38' [1 - 2] Steven Naismith

56' Jim Paterson ("Motherwell"), 90' David Clarkson ("Motherwell"), Garry Hay ("Kilmarnock") pašalinti iš aikštės

"%c00151" 0 - 0 "%c00227"