16 turas: "Barcelona" ir "Atletico" lygiosios © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį rungtynėmis Barselonoje baigėsi kiek neįprastu laiku - savaitės viduryje - vykęs 16-as Ispanijos čempionato turas. Paskutinės rungtynės tarp Europos ir Ispanijos čempionų "Barcelona" ir ambicijų nestokojančių Madrido "Atletico" baigėsi lygiosiomis 1-1.

"Barcelona" 1 - 1 Madrido "Atletico"
41` [1 - 0] Ronaldinho
60` [1 - 1] Sergio Aguero.

Paskutinėse rungtynėse prieš šventinę dviejų savaičių Ispanijos čempionato pertrauką aikštėje aiškią teritorinę persvarą turėjo "Barcelona" (63-37).

Šeimininkai vos neišsiveržė į priekį jau pirmą rungtynių minutę, kai portugalo Deco smūgį sėkmingai atrėmė Leo Franco. Nors "Atletico" į tai atsakė kiek netiksliu Maniches smūgiu, "Barcelona" rungtynių pradžioje atrodė geresne komanda, o savo progų neišnaudojo Xavi ir Deco.

Nors "Barcelona" vartų sargas Victoras Valdesas pirmąsias 25 rungtynių minutes stebėjo beveik kaip žiūrovas, po Antonio Lopezo baudos smūgio šeimininkus nuo įvarčio gelbėjo tik jis.

Iki pertraukos likus žaisti šešias minutes visus savo sugebėjimus pademonstravo L.Franco, koja atrėmęs Xavi smūgį galvą iš arti po Ronaldinho perdavimo iš krašto. Tačiau argentinietis vartininkas nieko negalėjo padaryti po minutės, kai po Luciano Galletti pražangos prieš Andresą Iniestą buvo skirtas baudinys. Jį Ronaldinho smūgiavo stipriai ir tiksliai, taip išvesdamas šeimininkus į priekį.

Netrukus progos padvigubinti persvarą neišnaudojo Eiduras Gudjohnsenas - islandas nepataikė į Ronaldinho iš krašto perduotą kamuolį.

"Atletico" strategas Javieras Aguirre per pertrauką į aikštę įleido buvusį Ispanijos rinktinės puolėją Mistą ir tai atnešė lauktų rezultatų. 60-ą minutę puikus Peterio Luccino perdavimas "atkirto" šeimininkų gynybą ir kamuolį gavęs jaunasis Sergio Agueero atlaikė Liliano Thuramo spaudimą bei išlygino rezultatą.

Po kelių minučių "Atletico" galėjo išsiveržti į priekį, tačiau tolimą P.Luccino atrėmė V.Valdesas. Pajutę spaudimą "Barcelona" futbolininkai atsakė keliomis pavojingomis atakomis: E.Gudjohnsenas netiksliai smūgiavo iš toli, o po Deco pakelto kampinio Thiago Motta galva pasiuntė kamuolį virš vartų skersinio.

Nepatenkintas rezultatu "Barcelona" strategas Frankas Rijkaardas metė į aikštę veteraną Santiago Ezquerro, kuris po kelių minučių vos nesugrąžino šeimininkams persvaros.

Iki rungtynių pabaigos dar po vieną progą turėjo Fernando Torresas ir Ronaldinho, ir nors per pridėtinį laiką "Barcelona" smarkiai spaudė varžovus siekdami pergalės, "Atletico" atsilaikė ir iškovojo pelnytas lygiąsias.

Po šių lygiųjų "Barcelona" atsilikimas nuo lydere tapusios "Sevilla" sumažėjo iki trijų taškų, tačiau katalonai atsargoje dar turi rungtynes su įspūdingų rezultatų nedemonstruojančia Sevilijos "Betis".

Tuo tarpu "Atletico" iškovotas taškas leido jiems pakilti į ketvirtą turnyrinės lentelės vietą.