"Ajax" ir "AZ" tarpusavyje sužaidė lygiosiomis © Eurofootball.lt
Savaitgalį vyko 16-ojo šalies "Eredevisie" čempionato rungtynės, kuriose, kaip jau tampa įprasta šį sezoną, įvarčių įmušta pakankamai nemažai.

Ko gero įdomiausias ir labiausiai susidomėjimą kėlęs mačas vyko sostinėje Amsterdame, kur susitiko vieni iš lyderių "Ajax" bei Alkmaro "AZ" klubai. Pirmieji šiame mače pasižymėjo šeimininkai - 35 rungtynių minutę pasižymėjo Johnny Heitinga. Antrajame kėlinyje "AZ" į tai atsakė dviem taikliais smūgiais - 51 minutę išlyginamąjį įvartį pelnė Shota Arveladze, o jau po 6 minučių svečius į priekį išvedė Davidas Mendesas da Silva. "Ajax" ekipai tašką šiose varžybose iškovoti padėjo neblogą formą pastaruoju metu demonstruojantis Klaasas Janas Huntelaaras, galva po puikaus George'o Ogararu perdavimo iš krašto išlyginęs rezultatą.

Atrodo, kad po truputį atsigauna Roterdamo "Sparta" vienuolikė. Ilgą laiką buvusi visiška autsaiderė, ši ekipa prieš kelias savaites sutriuškino "Ajax", o šįkart po atkaklios kovos nugalėjo Almelo "Heracles". "Sparta" pirmavo po dviejų Hario Medunjanino bei vieno Jeffrey Vlugo įvarčio, tačiau rungtynių pabaigoje "herakliai" sukūrė intrigą - pasižymėjo Diego Biseswaras bei Kwame Quansah, tačiau išlyginajam įvarčiui jau nebepakako laiko.

Ir toliau savo pozicijų neužleidžia šalies čempionai "Eindhoveno". Ilgą laiką turnyrinėje lentelėje stovėję už "Ajax" bei "AZ" nugarų dabar jau 739 minutes įvarčio nepralaidžiantis klubas antroje vietoje esančią Alkmaro komandą lenkia 7 taškais. Šįkart "PSV" 2-0 išvykoje nugalėjo "Groningen".

Tikrą nugalėtojų ir kovotojų charakterį parodė Bredos "NAC" ekipa, kuri mače su Roterdamo "Excelsior" praktiškai nuo pat pradžių rungtyniavo dešimtyje, mat jau 7 minutę už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas puolėjas Santiago. Tačiau tai ekipai iškovoti pergalės nesutrukdė.

Tilburge tarp vietos "Willem II" bei Enschede "Twente" svečių puolėjas Blaise N'Kufo pelnė "hat-triką" ir padėjo savo ekipai lamėti rezultatu 3-1.

Visi 16 turo rezultatai

"Heerenveen" 1 - 0 "Roda"
87' [1 - 0] N. Tarvajärvi

"NAC" 2 - 1 "Excelsior"
23' [0 - 1] A. Slory
36' [1 - 1] R. Stam
65' [2 - 1] M. Zonneveld

7' Santiago ("NAC") už antrą geltoną kortelę pašalintas iš aikštės.

"Groningen" 0 - 2 "PSV
62' [0 - 1] I. Afellay
88' [0 - 2] A. Kone

"Heracles" 2 - 3 "Sparta"
33' [0 - 1] H. Medunjanin
45' [0 - 2] H. Medunjanin
56' [0 - 3] J. Vlug
72' [1 - 3] D. Biseswar
90' [2 - 3] K. Quansah

"NEC" 2 - 0 "Utrecht"
6' [1 - 0] J. Olsson
46' [2 - 0] P. Wisgerhof

"Ajax" 2 - 2 "AZ"
35' [1 - 0] J. Heitinga
51' [1 - 1] S. Arveladze
57' [1 - 2] D. Mendes
75' [2 - 2] K.J. Huntelaar

"Feyenoord" 3 - 1 "Den Haag"
55' [1 - 0] N. Hofs
58' [2 - 0] J.D. Guzman
85' [3 - 0] A. Charisteas (iš 11 m.).
90' [3 - 1] S. Kolk

"Vitesse" 3 - 1 "RKC"
18' [0 - 1] J. Remacle
22' [1 - 1] D. Lazovic
24' [2 - 1] M. Junker
67' [3 - 1] Y. Hersi

70' T. Janssen ("Vitesse") pašalintas iš aikštės

"Willem II" 1 - 3 "Twente"
31' [0 - 1] B. NKufo
42' [0 - 2] B. NKufo
45' [1 - 2] K. Bobson
67' [1 - 3] B. NKufo