"Arsenal" išnešė sveiką kailį Londono derbyje © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygos centrinėse turo rungtynėse susikovė dvi Londono ekipos - čempionų titulą ginantis "Chelsea" bei ambicijų niekada nestokojantis "Arsenal". Atkaklus ir nervingas mačas baigėsi lygiosiomis, kuriomis labiau turėtų džiaugtis "kanonieriai" - 1-1.

"%c00042" 1 - 1 "%c00041"
78' [0 - 1] Mattheu Flamini
84' [1 - 1] Michael Essien

Principinė dvikova "Stamford Bridge" stadione prasidėjo gana ramiai - nei viena iš komandų stačia galva nepuolė atakuoti ir pirmąsias minutes skyrė žvalgybai. Visgi, nors žaidimas buvo apylygis, pavojingiau atakavo šeimininkai - iš pradžių Andrėjaus Ševčenkos tolimą smūgį pagavo vartininkas Jensas Lehmanas, o dar po kelių akimirkų bejėgį vokietį nuo Franko Lampardo smūgio iš 15 metrų išgelbėjo vartų virpstas.

Didelis dėmesys teko ir šią vasarą skandalingai "Arsenal" į "Chelsea" iškeitusiam kairiojo krašto gynėjui Ashley Cole'ui, kuris, gaudavęs kamuolį, neretai susilaukdavo varžovų sirgalių švilpimo ir nepasitenkinimo šūksnių. 24-ąją minutę emocijų audrą tiek aikštėje, tiek tribūnuose sukėlė grubi anglo pražanga prieš Aleksandrą Hlebą, už kurią nepasitenkinimo neslėpęs futbolininkas buvo nubaustas geltona kortele.

Daugiau itin pavojingų situacijų nei prie vienų, nei prie kitų vartų nebuvo ir abi komandos išėjo ilsėtis rezultatui tebesant 0-0.

Antrojo kėlinio pradžioje žaidimas klostėsi panašiai, tačiau, nors Cescas Fabregasas po puikios atakos pavojingai smūgiavo iš toli, pradėjo ryškėti šeimininkų pranašumas.

63-ąją minutę įvyko incidentas, kuomet baudos aikštelėje po grumtinių su Phillipe'u Sanderos griuvo Didier Drogba, nesėkmingai apeliuodamas teisėjams ir prašydamas jų 11 metrų baudinio. Nesulaukęs teigiamo sprendimo "Chelsea" puolėjas neskubėjo palikti baudos aikštelės, o tai padaryti jį paskatino varžovų vartų sargas J.Lehmanas, iš nugaros stumtelėjęs varžovą ir taip jį pargriovęs. Galingai sudėtas Dramblio Kaulo Kranto rinktinės lyderis neliko skolingas bei vokiečiui atsakė tuo pačiu. Po kelias minutes trukusių ginčų, susitaikymų ir teisėjo Alano Wiley konsultacijų su šoniniais padėjėjais abu futbolininkai buvo nubausti geltonomis kortelėmis.

Šeimininkų atakas labai pagyvino 67-ąją minutę aikštėje vietoje ir vėl pernelyg niekuo neišsiskyrusio A.Ševčenkos pasirodęs olandas Arjenas Robbenas. Jau po kelių minučių kairiojo krašto puolėjas turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau pasinaudojęs grubia P.Sanderos klaida nei jis, nei D.Drogba nesugebėjo pasiųsti kamuolio į vartus.

"Chelsea" ir toliau ieškojo spragų varžovų gynyboje, tačiau 78-ąją minutę gavo smūgį į paširdžius - dešiniajame krašte buvęs A.Hlebas pamatė į baudos aikštelę įkertantį M.Flamini ir šis tiksliu smūgiu iš 13 metrų nuginklavo Hilario, taip išvesdamas svečius į priekį.

Bet čempionai nesutriko ir tuoj pat surengė sėkmingai pasibaigusį lemiamą šturmą. Iš pradžių per kelias minutes dvi puikias progas tuščiai iššvaistė D.Drogba - abu jo smūgiai, iš pradžių koja, vėliau galva, praskriejo šalia vartų. Tuomet atėjo M.Essieno šlovės akimirka - Ganos rinktinės saugas, sulaukęs eilinio Franko Lampardo perdavimo, nieko nelaukdamas ir nestabdydamas kamuolio iš beveik 30 metrų paleido neatremiamą šūvį į viršutinį "Arsenal" vartų kampą, taip sukeldamas šeimininkų sirgaliams nepakartojamą ekstazę.

86-ąją minutę gaisras paskutinį kartą rungtynėse kilo prie Hilario ginamų vartų, kuomet po Freddie Ljumbergo reido dešiniuoju kraštu baudos aikštelėje laisvas paliktas A.Hlebas iš 12 metrų smūgiavo "Dievui į langus".

Nepaisant to, "Chelsea" futbolininkams lygiųjų aiškiai nepakako - visiškai perėmę iniciatyvą šeimininkai toliau atakavo, visomis išgalėmis siekdami laimėti. Teisėjui pridėjus 4 minutes, "mėlynieji" uždirbo kampinį ir M.Essienas galėjo kaltinti tik save, kad nepelnė dublio - visiškai vienas prieš vartus likęs afrikietis iš kelių metrų smūgiavo labai stipriai, tačiau kamuolys sudrebino vartų skersinį.

94-ąją minutę dar vienos šimtaprocentinės progos neišnaudojo Frankas Lampardas - J.Lehmanas nesugraibė iš toli pažeme smūgiuoto kamuolio ir šis atšoko "Chelsea" saugui, tačiau, suklaidinęs vokietį, talentingas futbolininkas pataikė į vartų virpstą.

Iškart po to sekė finalinis teisėjo švilpukas ir sarkastiška Jose Mourinho šypsena nepasinaudojus proga priartėti prie dabar 8 taškais lygoje pirmaujančio "Man Utd" klubo.