17 turas: "Lens" toliau žygiuoja pergalingai © Eurofootball.lt
Šeštadienį Prancūzijos "Ligue 1" pirmenybėse vyko aštuoneri 17-ojo turo susitikimai, kurių metų dvi pergales iškovojo aikščių šeimininkai, du mačus laimėjo svečiai, o likusios keturios rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Dar vieną pergalę šiame ture iškovojo pergalingą žygį pratęsęs "Lens" klubas. Šį kartą Lano futbolininkai išvykoje minimaliu rezultatu 0-1 įveikė "Toulouse" ekipą ir iškovojo 9-ąją pergalę. Vienintelį rungtynių įvartį paskutinę rungtynių minutę pelnė ir praėjusiame ture pasižymėjęs Issamas Jemaa. Po šios pergalės "Lens" dar labiau sustiprino savo pozicijas kovoje dėl antros vietos, kadangi už jo žengiantys "Sochaux", "Nancy" ir "Bordeaux" klubai šiame ture prarado taškus.

Pastaruoju metu sėkmingai žaidęs "Sochaux" šį kartą išvykoje per 90 runtynių minučių nesugebėjo įveikti "Valenciannes". Rezultatu 0-0 baigėsi ir rungtynės Nicoje tarp vietos "NIce" ir šio sezono išsišokėlės "Nancy". Tuo tarpu šią savaitę iš UEFA Čempionų Lygos turnyro pasitraukęs praėjusio sezono vicečempionas "Bordeaux" klubas namuose 1-2 turėjo pripažinti "Rennes" pranašumą. "Rennes" į priekį išsiveržė jau 11-ąją minutę, kuomet pasižymėjo Sylvainas Marveaux. Sužaidus kiek daugiau nei trečdalį antrojo kėlinio "Rennes" pranašumą padvigubino Johnas Utaka ir nors jau po 7 minučių Jeanas-Claude Darcheville rezultatą sušvelnino, tai buvo viskas, ką šiose rungtynėse sugebėjo pasiekti "Bordeaux".

Pergalę šiame ture iškovojo ir nelabai sėkmingai pastaruoju metu žaidęs "Marseille" klubas, namuose po atkaklios kovos 2-1 įveikęs po truputi atsigaunantį "Monaco". "Marseille" šiose rungtynėse po 38-ąją minutę pelnyto Mickaelio Pagio įvarčio išsiveržė į priekį, tačiau 58-ąją minutę italas Marco Di Vaio rezultatą išlygino. Vis tik 76-ąją minutę Mamadou Niangas atstatė "Marseille" pranašumą , kurį ekipa išlaikė iki pat runtynių pabaigos. Negana to, 90-ąją minutę raudoną kortelę prieš save išvydo ir aikštę turėjo palikti "Monaco" žaidėjas Lucas Bernardi.

Iškovoti pergalės ir toliau niekaip nesugeba absoliučiu turnyro autsaideriu jau kurį laiką esantis "Ligue 1" naujokas "Sedan" klubas. Šį kartą "Sedan" išvykoje turėjo pripažinti kito naujoko "Lorient" pranašumą ir dar labiau susikomplikavo savo padėti turnyrinės lentelės apačioje. Įvarčius "Lorient" 23-ąją ir 28-ąją minutėmis atitinkamai pelnė Pierre-Andre Gignacas ir Rafikas Saifi.

17-ojo turo rezultatai:

"%c00071" 2 - 1 "%c00036"
38` [1 - 0] Mickael Pagis
58` [1 - 1] Marco Di Vaio
76` [2 - 1] Mamadou Niang

90` Lucas Bernardi ("Monaco") pašalintas iš aikštės

"%c00293" 2 - 0 "%c00307"
23` [1 - 0] Pierre-Andre Gignac
28` [2 - 0] Rafik Saifi

"%c00092" 0 - 1 "%c00093"
90` [0 - 1] Issam Jemaa

"%c00064" 1 - 2 "%c00067"
11` [0 - 1] Sylvain Marveaux
62` [0 - 2] John Utaka
69` [1 - 2] Jean-Claude Darcheville

"%c00306" 0 - 0 "%c00065"

"%c00066" 0 - 0 "%c00098"

"%c00255" 3 - 3 "%c00025"
18` [1 - 0] Yann Lachuer
44` [2 - 0] David Gigliotti
52` [2 - 1] Ireneusz Jelen
70` [3 - 1] David Gigliotti
83` [3 - 2] Ireneusz Jelen
90` [3 - 3] Kanga Akale