14 turas: "Barcelona" didina persvarą © Eurofootball.lt
Šeštadienį centrinėje Ispanijos čempionato 14-o turo dvikovoje pergalę namuose iškovojo "Sevilla", 2-1 įveikusi turnyrinės lentelės kaimynus Madrido "Real", ir taip leido lyderei "Barcelona", kuri šeštadienį minimalia persvara įveikė San Sebastiano "Real Sociedad", atitolti nuo persekiotojų.

"%c00107" 2 - 1 Madrido "%c00003"
13` [0 - 1] David Beckham
17` [1 - 1] Frederic Kanoute
77` [2 - 1] Ernesto Chevanton

Sevilijoje vykusiose atkakliose rungtynėse savo vietą Karališkojo klubo sudėtyje po įspūdingo pasirodymo prieš Kijevo "Dinamo" išsaugojo buvęs Anglijos rinktinės kapitonas Davidas Beckhamas, šiame sezone retai pasirodantis startinėje "Real" sudėtyje. Tačiau būtent jis išvedė svečius į priekį, kai 13 minutę baudos smūgiu pelnė savo antrąjį įvartį šiame sezone. Tiesa, šis įvartis tikrai nepateks į geriausių saugo įvarčių kolekciją, kadangi D.Beckhamas akivaizdžiai bandė perduoti kamuolį baudos aikštelėje buvusiems komandos draugams, tačiau niekam jo nepalietus kamuolys įskriejo į tolimąjį vartų kampą.

Vis tik "Real" persvara netruko ilgai, kadangi jau po keturių minučių iki tol ne vieną progą turėję "Sevilla" futbolininkai išlygino rezultatą - po Luiso Fabiano smūgio į vartus iš už baudos aikštelės ribų kamuolys atšoko nuo skersinio, o pirmas prie kamuolio suskubęs Malio rinktinės puolėjas Fredericas Kanoute nuginklavo Ikerą Casillasą.

Pirmajame kėlinyje abi ekipos turėjo progų išsiveržti į priekį. "Real" gretose kelis kartus į vartus labai pavojingai smūgiavo Roberto Carlosas, o geriausios pirmojo kėlinio progos neišnaudojo brazilas Ronaldo, nusprendęs ne smūgiuoti į vartus, o apsivaryti "Sevilla" vartininką Andresą Palopą.

Per rungtynių pertrauką "Real" strategas Fabio Capello nusprendė kiek pakeisti taktinę schemą ir vietoje Michelio Salgado į aikštę išleido Alvaro Mejia. Tačiau toks keitimas didesnę naudą atnešė "Sevilla", kurie perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Po traumos atsigavęs Jesus Navas sukūrė pirmą progą antrajame kėlinyje, tačiau smūgiavo netiksliai ir kamuolys praskriejo šalia Ikero Casillaso vartų. Vėliau progą turėjo F.Kanoute, atėmęs kamuolį iš Roberto Carloso, tačiau smūgiavęs virš vartų.

Tačiau "Real", kuriems smarkiai trūko jėgos aikštės viduryje, nesugebėjo išsaugoti net taško - po tolimo perdavimo iš krašto "Real" nepavyko sukurti dirbtinės nuošalės, kadangi stovėti liko Sergio Ramosas, o aukščiau visų iškilęs po keitimo aikštėje pasirodęs Ernesto Chevantonas įmušė pergalingą įvartį.

Šia pergale "Sevilla" išsaugojo šimtaprocentinę pergalių seriją namuose ir sugrįžo į antrą turnyrinės lentelės vietą, kurią buvo praradusi po to, kai praėjusiame ture 2-1 netikėtai pralaimėjo Barselonos "Espanyol".

"%c00006" 1 - 0 San Sebastiano "%c00091"
61` [1 - 0] Ronaldinho

85` iš aikštės pašalintas Sylvinho ("Barcelona")

Europos čempionai rungtynes pradėjo skirtinga sudėtimi nei ta, kuri antradienį 2-0 įveikė Brėmeno "Werder" ir peržengė UEFA Čempionų lygos grupių barjerą: F.Rijkaardas leido pailsėti Rafaeliui Marquezui, vietoje kurio aikštėje pasirodė prancūzas Lilianas Thuramas, o vietoje krašto gynėjų Gianluca Zambrotta ir Giovanni van Bronckhorsto startinėje sudėtyje pasirodė brazilai Juliano Belletti ir Sylvinho; aikštės viduryje vietoje Andreso Iniestos pasirodė Xavi.

Tuo tarpu "Real Sociedad" žaidė taktine schema su vieninteliu serbu Darko Kovačevičiumi atakos smaigalyje.

Nors svečiai rungtynes pradėjo labai aktyviai, "Barcelona" greitai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir jau pirmajame kėlinyje įmušė du įvarčius, tačiau abu buvo neįskaityti dėl nuošalės: 18-ą minutę iš nuošalės pasižymėjo islandas Eiduras Gudjohnsenas, o po trijų minučių puolėjas perdavė kamuolį brazilui Ronaldinho, kurio smūgį atrėmė vartininkas Claudio Bravo. Nors prie atšokusio kamuolio pirmas suskubo ir jį į vartus pasiuntė Xavi, šoninis teisėjas nusprendė, kad ispanas buvo nuošalėje.

Nors aikštėje dominavo šeimininkai, "Real Sociedad" vos neišsiveržė į priekį 27 minutę, kai Katalonijos klubo žaidėjai baudos aikštelėje neišmušė kamuolio ir šis atsidūrė pas laisvą maždaug 14 metrų nuo vartų buvusį Mikelį Aranburu. Saugas smūgiavo į vartus, tačiau jau pro Victorą Valdesą praskriejusį kamuolį paskutinę akimirką išmušė Julianas Bellettis.

Kitoje aikštės pusėje įspūdingo įvarčio vos neįmušė Ronaldinho, o galva pasižymėti galėjo portugalas Deco. Tačiau "Real Sociedad" pavyko išlaikyti "sausą" rezultatą iki rungtynių pertraukos, per kurią sirgaliai švilpimu iš aikštės išlydėjo teisėjus, neįskaičiusius dviejų įvarčių.

Antrą kėlinį "Barcelona" pradėjo vangokai ir tuo vos nepasinaudojo svečiai: 52-ą minutę galva iš arti į vartus smūgiavo Gari Uranga, tačiau jam pritrūko tikslumo.

Po šešių minučių savo galimybes demonstruoti turėjo C.Bravo, išmušęs link E.Gudjohnseno Ludovico Giuly skersuotą kamuolį. Tačiau vartininkas negalėjo padaryti nieko jau kitos atakos metu: L.Giuly pastebėjo nedengiamą Ronaldinho ir pastaruoju metu puikią formą demonstruojantis brazilas iš baudos aikštelės krašto įmušė, kaip vėliau paaiškėjo, pergalingą įvartį.

Po kelių minučių Ispanijos čempionato lyderiai galėjo padvigubinti persvarą, tačiau po Deco perdavimo Xavi smūgiavo tiesiai į svečių vartininką. Likus žaisti dešimt minučių tas pats Xavi dar kartą smūgiavo netiksliai, šįkart jau po Ronaldinho perdavimo. Po kelių akimirkų iš daugiau nei 25 metrų vos nepasižymėjo J.Bellettis.

Tačiau progą išlyginti rezultatą turėjo ir "Real Sociedad" - 82 minutę D.Kovačevičiaus smūgį atrėmė V.Valdesas.

"Barcelona" rungtynes baigė dešimtyje - likus žaisti penkias minutes Sylvinho per kelias minutes Sylvinho gavo dvi geltonas korteles: pirma buvo skirta už laiko tempimą, o antra - už pražangą aikštės viduryje.

Turėdami kiekybinę persvarą "Real Sociedad" vos neišlygino rezultato jau per pridėtinį laiką, tačiau įspūdingu šuoliu V.Valdesas atrėmė Mikelio Gonzalezo smūgį galva.

Šia pergale "Barcelona" užsitikrino, kad į Japonijoje vyksiantį Pasaulio Klubų Čempionatą sekmadienį išvyks būdama Ispanijos čempionato lydere. Tuo tarpu "Real Sociedad" liko vienintele Ispanijos čempionato ekipa, šiemet dar neiškovojusia pergalės.