"Man Utd" ir "Milan" nesėkmės Čempionų lygoje © Eurofootball.lt
Antradienį UEFA Čempionų lygoje prasidėjo grupių etapo 5 turo dvikovos. Netikėtas nesėkmės išvykose patyrė F ir H grupių lyderiai "Man Utd" ir "Milan", kuris kartu su "Celtic" vis tiek užsitikrino patekimą į kitą etapą, atsilaikęs Madride prieš "Real" pirmą vietą E grupėje laimėjo "Lyon", G grupėje į priekį išsiveržė varžovus nugalėję "Arsenal" ir "Porto", tris taškus taip pat iškovojo "Benfica", o dar du mačai tarp E ir H grupių autsaiderių baigėsi lygiosiomis.

Centriniame E grupės mače Madrido “Santiago Bernabeu“ stadione susitiko Madrido “Real“ ir “Lyon“. Pirmajame kėlinyje atrodė, kad pasikartos pirmųjų šių komandų rungtynių Lijone scenarijus, kai rugsėjo mėnesį “Lyon“ nugalėjo 2-0.

11 min. Prancūzijos komandos puolėjas Johnas Carew suklaidino Fabio Cannavaro ir tiksliu smūgiu nuo baudos aikštelės linijos įmušė pirmąjį įvartį, o 31 min. vos iš kelių metrų po Juninho perdavimo pasižymėjo Florentas Malouda – 0-2.

Vis tik “Real“ gana greitai atsigavo ir likus šešioms minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos buvęs “Lyon“ futbolininkas Mahamadou Diarra, gavęs galva perdavimą iš Ruudo van Nistelrooy‘aus, tokiu pačiu būdu pasiuntė kamuolį į vartus.

Po pertraukos šeimininkai stengėsi daug atakuoti ir išlyginti rezultatą. Po daugelio nesėkmingų bandymų, sėkmė jiems šyptelėjo 83 min. Po Raulio smūgio kamuolys atsimušė į virpstą ir riedėjo skersai vartų, kol pirmas pribėgęs Ruudas van Nistelrooy‘us įgrūdo jį į vartų tinklą – 2-2. Tai buvo 47 – asis olando įvartis Čempionų lygoje per visą karjerą.

“Real“ dar galėjo išplėšti ir pergalę bei paaštrinti kovą dėl pirmos vietos grupėje. 89 min., blokuodamas to paties R.Van Nistelrooy‘aus smūgį, baudos aikštelėje prasižengė Crisas. 11 m. baudinio stojo mušti pats olandas, tačiau ne itin sėkmingą jo smūgį atrėmė “Lyon“ vartų sargas Gregory Coupet. Praėjusiame ture R.van Nistelrooy‘us nerealizavo 11 m. baudinio į “Steaua“ vartus. Susitikimas pasibaigė lygiosiomis, kurios garantavo Prancūzijos komandai pirmąją vietą grupėje.

Rungtynėse Bukarešte tarp vietos “Steaua“ ir Kijevo “Dinamo“ svečiai stengėsi daug atakuoti, ir pirmi pelnė įvartį. 29 min. fantastišku baudos smūgiu iš daugiau nei 30 m. atstumo Kijevo klubą į priekį išvedė būtent rumunas Florinas Cernatas.

69 min. rezultatą tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų išlygino Nicolae Dica. Paskutinę minutę puikios progos neišnaudojo “Dinamo“ gynėjas Goranas Gavrančičius, kai iš kelių metrų galva mušė greta virpsto. Po šių rungtynių “Steaua“ užsitikrino galimybę žaisti UEFA taurės turnyre.

F grupėje antrąjį pralaimėjimą iš eilės minimaliu rezultatu 0-1 patyrė “Manchester United“, svečiuose suklupę prieš principinius varžovus Glazgo “Celtic“. Nepaisant žaidybinės persvaros, “velniams“ nepavyko pralaužti škotų gynybos, o susitikimo pabaigoje jie patys praleido įvartį, kai baudos smūgį realizavo “Celtic“ legionierius iš Japonijos Shunsuke Nakamura.

“Man Utd“ dar galėjo išsigelbėti, kai paskutinėmis minutėmis už Thomaso Graveseno žaidimą ranka baudos aikštelėje buvo skirtas 11 m. baudinys į “Celtic“ vartus. Tačiau Louis Saha smūgį atrėmė Arturas Borucas. Po netikėtos pergalės “Celtic“ sustiprino savo viltis pirmąkart klubo istorijoje patekti į Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas.

Tuo tarpu Lisabonoje “Benfica“ nesunkiai nugalėjo “Kobenhavn“ 3-1. Portugalai dominavo aikštėje nuo pirmos rungtynių minutės ir jau 14 min. gynėjas iš Brazilijos Leo tiksliai smūgiavo iš kairio krašto, o netrukus rezultatą padvigubino Fabrizio Miccoli. 37 min. rezultatas – tapo triuškinančiu – danų vartininkas Jesperas Christiansenas po Nuno Gomeso smūgio nesėkmingai atmušė kamuolį tiesiai prieš save ir tuo pasinaudojęs F.Miccoli pasižymėjo antrąkart – 3-0.

Antrajame kėlinyje šeimininkai nurimo ir sumažino tempą, o 89 min. tiksliu smūgiu galva rezultatą sušvelnino “Kobenhavn“ puolėjas Marcusas Allbackas – 3-1. Nepaisant šios pergalės, “Benfica“, norėdama patekti į kitą etapą, paskutiniojo turo mače svečiuose su “Man Utd“ privalo laimėti.

G grupėje Maskvos “CSKA“ su Deividu Šemberu namuose 0-2 nusileido “Porto“. Lietuvis žaidė visas rungtynes ir aikštėje užėmė traumuoto vidurio gynėjo Sergejaus Ignaševičiaus vietą.

Įdomu, kad armiečiai rungtynes pradėjo trimis gynėjais ir jau 2 min. buvo nubausti, kai greitos svečių kontratakos metu po Lisandro Lopezo perdavimo iš krašto be priežiūros atsidūręs Ricardo Quaresma iš kelių metrų įmušė įvartį, taip nutraukdamas keturių “sausų“ “CSKA“ gynybos rungtynių seriją.

Vėliau šeimininkai perėmė iniciatyvą ir vis ieškojo kelių link varžovų vartų, tačiau svečiai, pasinaudodami grubiomis varžovų klaidomis, galėjo ne kartą padidinti persvarą, kas įvyko 61 min. – po dar vieno rezultatyvaus Lisandro Lopezo perdavimo pasižymėjo Lucho Gonzalezas.

Susitikimo pabaigoje “CSKA“ pastangos įmušti įvartį liko bevaisės ir po 5 rungtynių įmuštų įvarčių grafoje ties Maskvos klubo vardu liko kuklus skaičius “2“. Be to, rusai kitame ture privalės įveikti “Hamburger“ ir laukti palankaus rezultato iš kitų rungtynių.

Rungtynėse tarp “Arsenal“ ir “Hamburger“ jau 4 min. tiksliu smūgiu į viršutinį vartų kampą svečius netikėtai į priekį išvedė Rafaelis van der Vaartas. Londono ekipai ilgą laiką nesisekė pralaužti grupės autsaiderių gynybos ir tik 52 min. po Francesco Fabregaso perdavimo Stefaną Wachterį iš kelių metrų nuginklavo Robinas van Persie.

Išlyginę įvartį “kanonieriai“ dar labiau ėmė spausti svečius ir jų pastangos buvo vainikuotos rungtynių pabaigoje. Savo pirmuosius įvarčius šį sezoną “Arsenal“ įmušė gynėjas Emmanuelis Eboe ir vasarą iš “Real“ atvykęs Julio Baptista – 3-1.

H grupėje netikėtą nesėkmę patyrė “Milan“, svečiuose 0-1 pralaimėjęs Atėnų “AEK“. Atidavę galingiems varžovams iniciatyvą, graikai pasirinko gynybinį futbolą, daugiau paremtą kontratakomis.

Vienos jų metu “Milan“ saugas Clarence‘as Seedorfas maždaug 20 m. atstumu nuo savo vartų pargriovė varžovą Nikolaosą Liberopoulosą. Netrukus “AEK“ šėlo iš džiaugsmo – Julio Cesaras puikiu smūgiu įsuko kamuolį į vartus. Nepaisant gausių varžovų atakų, Atėnų klubas apsigynė ir išsaugojo pergalingą rezultatą, teikiantį vilčių žaisti aštuntfinalyje.

Kitame mače “Lille“ ir Briuselio “Anderlecht“ sužaidė rezultatyviomis lygiosiomis 2-2, kurios užkirto belgų klubui kelią į kitą etapą. Prancūzai dominavo visas rungtynes, tačiau nesugebėjo įmušti pergalingo įvarčio.

Antradienio rungtynių statistika

E grupė

"Real" 2 - 2 "Lyon"
11' [0 - 1] John Carew
31' [0 - 2] Florent Malouda
39' [1 - 2] Mahamadou Diarra
83' [2 - 2] Ruud van Nistelrooy

89' Ruud van Nistelrooy ("Real") nerealizavo 11 metrų baudinio

"Steaua" 1 - 1 "Dinamo"
29' [0 - 1] Florin Cernat
69' [1 - 1] Nicolae Dica

1. “Lyon“ 5 4 1 0 11-2 13
2. “Real“ 5 3 1 1 12-4 10
3. “Steaua“ 5 1 1 3 6-10 4
4. “Dinamo“ 5 0 1 4 3-14 1

F grupė

"Benfica" 3 - 1 "Kobenhavn"
14' [1 - 0] Leo
16' [2 - 0] Fabrizio Miccoli
37' [3 - 0] Fabrizio Miccoli
89' [3 - 1] Marcus Allback

"Celtic" 1 - 0 "Man Utd"
81' [1 - 0] Shunsuke Nakamura

88' Louis Saha ("Man Utd") nerealizavo 11 metrų baudinio

1. “Man Utd“ 5 3 0 2 7-4 9
2. “Celtic“ 5 3 0 2 7-6 9
3. “Benfica“ 5 2 1 2 6-5 7
4. “Kobenhavn“ 5 1 1 3 2-7 4

G grupė

"CSKA" 0 - 2 "Porto"
2' [0 - 1] Ricardo Quaresma
61' [0 - 2] Lucho Gonzalez

"Arsenal" 3 - 1 "Hamburger"
4' [0 - 1] Rafael van der Vaart
52' [1 - 1] Robin van Persie
83' [2 - 1] Emmanuel Eboue
88' [3 - 1] Julio Baptista

1. “Porto“ 5 3 1 1 9-4 10
2. “Arsenal“ 5 3 1 1 7-3 10
3. “CSKA“ 5 2 2 1 2-2 8
4. “Hamburger“ 5 0 0 5 4-13 0

H grupė

"AEK" 1 - 0 "Milan"
32' [1 - 0] Julio Cesar

"Lille" 2 - 2 "Anderlecht"
28' [1 - 0] Peter Odemwingie
38' [1 - 1] Mbo Mpenza
47' [2 - 1] Nicolas Fauvergue
48' [2 - 2] Mbo Mpenza

88' iš aikštės pašalintas Jelle van Damme (“Anderlecht“)

1. “Milan“ 5 3 1 1 8-2 10
2. “AEK“ 5 2 1 2 4-7 7
3. “Lille“ 5 1 3 1 6-5 6
4. “Anderlecht“ 5 0 3 2 5-9 3