11 turas: Dar viena "Marseille" nesėkmė © Eurofootball.lt
Savaitgalį Prancūzijos "Ligue 1" pirmenybėse buvo žaidžiami 11-ojo turo susitikimai. Pastaruoju metu klubą užklupusią nesėkmių seriją pratęsė "Marseille" ekipa, sekmadienį netikėtai rezultatu 2-1 pralaimėjusi autsaiderei "Nice", o čempionato lyderis "Lyon" iškovojo dar vieną pergalę ir dar labiau padidino savo pranašumą.

Šeštadienį didžiausia sensacija buvo užfiksuota Troyes mieste, kur vietos "Troyes" susitiko su vienu čempionato lyderių "St Etienne" klubu. Rungtynių lūžis įvyko tada, kai už antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas svečių žaidėjas Fredericas Piquionne.

Vis dėlto "St Etienne" net nesiruošė sėdėti gynyboje ir 39-ąją minutę sugebėjo įsiveržti į priekį, o "Troyes" vartų sargą Quentiną Westbergą nuginklavo Pascalis Feindouno. Tačiau aikštės šeimininkai negalėjo leisti sau tokios prabangos neišnaudoti kiekybinės persvaros, ir antrojo kėlinio pradžioje Gaelis Danicas išlygino rezultatą, o įpusėjus rungtynėms šeimininkų komandą į priekį 74-ąją minutę išvedė Gharibas Amzine`as. Likus žaisti penkioms minutėms tašką varžybose padėjo "Troyes" žaidėjas Davidas Gigliotti.

Nicoje vykusiose runtynėse aikštės šeimininkai pirmieji išsiveržė į priekį, kai sužaidus 25 minutes "Marseille" vartininką nuginklavo Cyrilas Roolas. "Nice" įgytą persvarą išlaikė iki 62-osios minutės, kuomet varžovų gynybą pagaliau pralaužė svečių puolėjas Mickaelis Pagis. Vis tik tai buvo viskas, ką "Marseille" pavyko sukurti šiose rungtynėse. Negana to, paskutinę mačo minutę už taisyklių pažeidimą baudos aikštelėje rungtynių arbitras į Marselio klubo vartus paskyrė 11-os metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo ir svarbią pergalę savo ekipai išplėšė Edersonas.

Skirtingai nei "Marseille" klubas, sėkmingai čempionatą pradėjęs "Lyon" ir toliau nemažina apsukų bei skina vieną pergalę po kitos. Šį kartą čempionų kelyje stojo kiek netikėtai aukštoje 3-ioje pozicijoje iki šio turo buvusi "Nancy" ekipa. Vis tik, "Lyon" ir šiose rungtynėse neturėjo didesnio vargo ir 13-ąją minutę po ilgokos pertraukos pasižymėjus norvegui Johnui Carew iškovojo pergalę minimaliu rezultatu 1-0.

Ir toliau sezonas tragiškai klostosi dar visai neseniai UEFA Čempionų Lygos finale žaidusiam "Monaco" klubui. Nepaisant trenerių kaitos, kunigaikštystės ekipa ir toliau žaidžia labai nesėkmingai, o šį savaitgalį autsaiderių dvikovoje 1-0 nusileido ir "Nantes" ekipai bei nukrito į paskutinę turnyrinės lentelės poziciją. Vienintelį mačo įvartį 27-ąją minutę pelnė Julio Hernanas Rossi, o "Monaco" klubas rungtynes turėjo baigti mažumoje, nes iš aikštės pašalintas buvo Jaroslavas Plašilas.

Nesėkmę šiame ture patyrė ir iki šios aukštoje 4-oje vietoje žengusi "Toulouse" ekipa, namuose 1-2 turėjusi pripažinti vis sėkmingiau žaidžiančio "Sochaux" klubo pranašumą. "Toulouse" šiose runtynėse pirmavo po 21-ąją minutę pelnyto Laurento Batlleso įvarčio, tačiau vėliau "Sochaux" pelnė du įvarčius be atsako - į "Toulouse" vartus skirtą 11 metrų baudinį be problemų realizavo puolėjas Alvaro dos Santosas, o kai atrodė, kad kad abi ekipos turės tenkintis vienu tašku, 88-ąją minutę 5-ąją pergalę šiame sezone "Sochaux" komandai atnešė Karimas Ziani.

Galimybe pakilti net į 2-ąją vietą nepasinaudojo "Lille" klubas, šeštadienio mačą su "Le Mans" baigęs lygiosiomis 1-1 ir praradęs du svarbius taškus. Jau 5-ąją minutę teisėjas į "Le Mans" vartus skyrė 11-os metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo ir savo ekipą į priekį išvedė Kaderas Keita, tačiau nepraėjus nei 10 minučių rezultatą išlygino "Le Mans" žaidėjas Grafite.

Vis geresnę formą pastaruoju metu įgauna praėjusių metų vicečempionas "Bordeaux" klubas. Šį kartą Bordo ekipa įveikė naujoką "Sedan". Pirmąjį įvartį 18-ąją minutę pelnė svečiai, o įvarčio autoriumi tapo Nadiras Belhadjis, bet pirmojo kėlinio pabaigoje "Bordeaux" žaidėjas Silva Wendellis išlygino rezultatą. Antrojo kėlinio pradžioje buvęs Brėmeno "Werder" žaidėjas Johanas Micoud išvedė komandą į priekį, o 52-ąją minutę "Sedan" vartus skirtą 11 metrų baudinį į realizavo Jeanas-Claude`as Darcheville`as. Po šios pergalės "Bordeaux pakilo į 8-ąją poziciją, tačiau nuo 2-oje vietoje vis dar esančio "Marseille" atsilieka jau tik dviem taškais.

Dar vienose varžybose ginklus surėmė pirmenybių naujokės: "Lorient" ir "Valenciennes" ekipos. Čia abidvi komandos baigė rungtynes 10-yje, o vienintelį rungtynių įvartį 43-iąją minutę įmušė "Lorient" saugas Rafikas Saifi. Tuo tarpu "Lens" namuose įveikė "Auxerre" futbolininkus. Pergalę šeimininkams nulėmė 62-ąją minutę kamuolį į tinklą pasiuntęs Yohanas Demontas.

11-ojo turo rezultatai:

"%c00093" 1 - 0 "%c00025"
61` [1 - 0] Yohan Demont

"%c00023" 1 - 0 "%c00067"
44` [1 - 0] Amara Diane

90` Pedro Pauleta ("P.S.G") pašalintas iš aikštės

"%c00092" 1 - 2 "%c00065"
21` [1 - 0] Laurent Batlles
32` [1 - 1] Alvaro Santos (iš 11m.)
87` [1 - 2] Karim Ziani

"%c00255" 3 - 1 "%c00146"
40` [0 - 1] Pascal Feindouno
56` [1 - 1] Gael Danic
75` [2 - 1] Gharib Amzine
86` [3 - 1] David Gigliotti

29` Frederic Piquionne ("Saint-Etienne") pašalintas iš aikštės

"%c00066" 1 - 0 "%c00036"
27` [1 - 0] Julio Hernan Rossi

43‘ Jaroslav Plasil ("Monaco") pašalintas iš aikštės

"%c00293" 1 - 0 "%c00306"
42` [1 - 0] Saifi

24` Lionel Cappone ("Lorient"), 67‘ Eric Chelle ("Valenciennes") pašalinti iš aikštės

"%c00098" 1 - 1 "%c00094"
5` [0 - 1] Kader Keita (iš 11m.)
13` [1 - 1] Grafite

"%c00064" 3 - 1 "%c00307"
18` [0 - 1] Nadir Belhadj
45` [1 - 1] Geraldo Mauricio Wendel
48` [2 - 1] Johan Micoud
53` [3 - 1] Jean-Claude Darcheville

"%c00090" 2 - 1 "%c00071"
25` [1 - 0] Cyril Rool
62` [1 - 1] Mickael Pagis
90` [2 - 1] Ederson (iš 11m.)

"%c00055" 1 - 0 "%c00254"
13` [1 - 0] John Carew