Olandijoje pergales šventė visi lyderiai © Eurofootball.lt
Trečiadienį ir ketvirtadienį buvo sužaisti Olandijos „Eredivisie“ čempionato 9-ojo turo varžybos. Pergales iškovojo „PSV“, „Groningen“, „Ajax“, „AZ“, „Feyenoord“ ir „NAC“, o „Heracles“, „RKC“, NEC“ ir „Roda“ pasidalijo po tašką.

Trečiadienį daugiausia įvarčių buvo pelnyta mače tarp Eindhoveno „PSV“ ir Roterdamo „Sparta“. Čempionų titulą ginantis klubas namuose absoliučius lygos autsaiderius „Sparta“ sutriuškino rezultatu netgi 7-0.

Pirmasis įvartis krito 4-ąją minutę, kai pasižymėjo Dramblio Kaulo Kranto rinktinės puolėjas Arouna Kone. 20-ąją minutę į svečių vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo Jeffersonas Farfanas. Dar po aštuonių minučių tas pats J.Farfanas pridėjo ir antrąjį savo įvartį, bei trečią kartą nuginklavo Joostą Terolą. Artėjant prie pabaigos pirmajam kėliniui dar vienu įvarčiu pasižymėjo A.Kone.

Antrame kėlinyje šeimininkai kiek aprimo, bet rungtynių pabaigoje vėl pabudo. 78-ąją minutę komandos veteranas, gynėjas Michaelis Reizigeris „įsūdė“ į „Sparta“ vartus dar vieną įvartį. Po 3 minučių „hat-tricku“ pasižymėjo J.Farfanas, o per teisėjo pridėtą laiką 11 metrų baudinį įmušė saugas Timmy Simonsas, kuris ir padėjo tašką šiose varžybose.

Kitose, kiek atkaklesnėse rungtynėse susitiko čempionato vidutiniokai „Groningen“ ir naujokas „Excelsior“. Čia įvartis buvo pelnytas 23-iąją minutę, o jį į savo sąskaitą įsirašė „Groningen“ saugas Erikas Nevlandas. Bet pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatas tapo lygus. Tiksliu smūgiu pasižymėjo svečių puolėjas Guilliano Grotas. Vis dėlto šeimininkai išplėšė pergalę 67-ąją minutę, o įvarčio autoriumi tapo tas pats E.Nevlandas.

Dar viename mače ginklus surėmė Amsterdamo „Ajax“ ir „Den Haag“. Įvarčio prireikė laukti viso pusvalandžio. 29-ąją minutę šią vasarą iš „Barcelona“ klubo įsigytas saugas Gabri tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į „Den Haag“ Robberto Zwinkelso vartų tinklą, o po dviejų minučių rezultatą padvigubino „Ajax“ žvaigždė Wesley Sneijderis.

Almelo mieste vietos „Heracles“ priėmė svečius iš Valvijko „RKC“. Pirmieji pasižymėti sugebėjo svečiai, kai jau 9-ąją minutę po Ruudo Bergerio smūgio kamuolys atsidūrė „Heracles“ vartų tinkle. Tačiau šeimininkai net nesiruošė pulti į neviltį ir 22-ąją minutę pelnė išlyginamąjį įvartį. Pasižymėjo Robbertas Schilderis.

Paskutiniame mače tarp Nijmegeno „NEC“ ir Kerkrades „Roda“ įvarčių pelnyta nebuvo – galutinis rezultatas 0-0.

Ketvirtadienį buvo sužaisti paskutiniai 9-ojo turo susitikimai. Gražų futbolą pademonstravo praeitų metų vicečempionas Alkmaaro „AZ“, kuris šį kartą 4-0 „sumindė“ „Willem“ vienuolikę iš Tilburgo.

Sužaidus vos kelias minutes šansą į priekį įsiveržti turėjo svečiai, kai arbitras paskyrė 11metrų baudinį į „AZ“ vartus. Bet nervų neišlaikęs Geertas den Oudenas nesugebėjo nuginkluoti „AZ“ vartininko Joey Didulicos. „Neįmuši tu – įmuša tau“. Šią auksinę futbolo taisyklę svečiams priminė Demy de Zeeuwas, kuris 13-tą minutę pelnė pirmąjį šių varžybų įvartį.

Visą grožį „AZ“ komanda parodė antrame kėlinyje. 53-iąją minutę pasižymėjo Maartenas Martensas, dar po dešimties minučių įvartį pelnė Moussa Dembele. Likus žaisti 5 minutėms iki rungtynių pabaigos „vinį“ į „Willem“ „karstą“ įkalė Danny Koevermansas.

Po skaudaus antausio nuo „Ajax“, Roterdamo „Feyenoord“ šį kartą labiau susiėmė ir sugebėjo nugalėti „Twente“. Bet pirmąjį mačo įvartį 30-ąją minutę pelnė svečių žaidėjas Sharbelis Touma. Tik po pertraukos roterdamiečiai atsigavo ir įmušė du įvarčius be atsako. 47-ąją minutę tiksliai smūgiavo Steinas Huysegemsas, o 85-ąją minutę pergalę tiksliu baudos smūgiu išplėšė Jonathanas de Guzmanas.

Ketvirtadienio paskutinėse rungtynėse susikovė Bredos „NAC“ ir „Utrecht“. 9-ąją minutę Patrickas Zwaanswijkas šeimininkus išvedė į priekį, bet antrojo kėlinio pradžioje persvarą atstatė Marcas-Antoine`as Fortune`as. Bet 90-ąją minutę „NAC“ pasiekė savo ir dėka tikslaus Arne Sloti smūgio iškovojo svarbią pergalę.