8 turas: "Inter" ir "Palermo" atitrūko nuo persekiotojų © Eurofootball.lt
Trečiadienį Italijos čempionate įvyko 8 turo susitikimai. Triuškinančią pergalę iškovojo „Inter“, tuo tarpu kitas lygos lyderis „Palermo“ laimėjo Sicilijos derbį. Pergalę po savaitgalio nesėkmės iškovojo „Milan“, „Roma“ pratęsė prastų rezultatų seriją namuose vos išsigelbėję nuo pralaimėjimo „Ascoli“ klubui. Tris taškus šiame ture taip pat iškovojo „Sampdoria“ bei „Fiorentina“.

„Inter“ pagaliau sugebėjo iškovoti užtikrintą pergalę. Milano klubas namie 4-1 sutriuškino Tomo Danilevičiaus „Livorno“ ekipą.

Jau pačioje susitikimo pradžioje „Inter“ klubui nusišypsojo sėkmė – Alvaro Recobos skersuotą kamuolį „Livorno“ gynėjas Marcas Pfertzel pasiuntė į savo vartus. Svečiai nesugebėjo atsigauti po šio šoko ir po 13 minučių Italijos čempionai pelnė dar vieną įvartį – A.Recoba pakėlė kampinį į baudos aikštelę, kur Marco Materazzi smūgiu galva padvigubino skirtumą.

Tomas Danilevičius vienintelis savo komandoje turėjo kelias progas pasižymėti pirmajame kėlinyje, tačiau jo smūgiai skriejo šalia vartų. Visgi Milano klubo žaidėjai antrajame kėlinyje kiek atsipalaidavo ir turėjo už tai sumokėti – 69 minutę Cristiano Lucarelli buvo paliktas laisvas baudos aikštelėje ir smūgiu galva sušvelnino rezultatą.

Visgi „Livorno“ viltys užgeso jau po dviejų minučių, kuomet po Dejano Stankovičiaus perdavimo „Inter“ legionierius iš Švedijos Zlatanas Ibrahimovičius pelnė trečiąjį savo komandos įvartį. Dar po septynių minučių „Inter“ galutinai pribaigė savo varžovus. Luišas Figo pakėlė kampinį ir baudos aikštelėję buvęs Julio Ricardo Cruzas smūgiu galva pelnė įvartį.

„Inter“ klubui džiaugtis vienvaldyste čempionate neleidžia „Palermo“, kuri po praeito savaitgalio pergalės prieš „Milan“ iškovojo dar vieną pergalę – Sicilijos derbyje 2-1 įveikė „Messina“ ekipą.

Visgi ne „Palermo“ futbolininkai pirmieji šiose rungtynėse džiaugėsi įvarčiu. 7 minutę Christianas Rigano po Salvatore Masiellos perdavimo pasiuntė kamuolį į vartus ir netikėtai išvedė „Messina“ ekipą į priekį. Visgi „Palermo“ nepalūžo ir jau 24 minutę išlygino rezultatą. Cristiano Zaccardo kampinio metu galva nuginklavo varžovų vartininką.

Prieš pirmojo kėlinio pabaigą aikštėje užvirė emocijos. „Messina“ gynėjas Angelo Rea atsitrenkė į „Palermo“ puolėją Davidą Di Michele ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus, nots pakartojime matosi kad susidūrimas įvyko už baudos aikštelės. „Messina“ žaidėjai aršiai ginčijosi su teisėju, tačiau baudinio mušti atsistojęs D. Di Michele šaltakraujiškai nuginklavo priešininkų vartininką.

„Milan“ klubo puolėjai dar sykį nesugebėjo įmušti, tačiau klubą išgelbėjo gynėjas Marekas Jankulovski ir „juodai-raudonieji“ sugebėjo svečiuose įveikti „Chievo“ klubą 1-0. Čekas savo komandos pergalę nulėmė 31 minutę, kuomet iš 20 metrų smūgiavo į vartus ir kamuolys įskriejo į vartų kampą.

„Roma“ dar sykį nesugebėjo įveikti savo varžovų. Šįsyk sostinės ekipa 2-2 namuose sužaidė su „Ascoli“ klubu.

22 minutę svečiai išsiveržė į priekį, kuomet „Roma“ gynėjų klaidos leido buvusiam Romos klubo žaidėjui Marco Delvecchio netrukdomam galva įmušti įvartį. Visgi antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai sugebėjo išlyginti rezultatą po fantastiško komandos kapitono Francesco Totti tolimo smūgio.

Tačiau „Roma“ fanai džiaugtis galėjo neilgai – po 14 minučių svečiai dar kartą išsiveržė į priekį. Sostinės klubo gynyba dar kartą sužaidė nepatikimai ir Saša Bjelanovičius galva pasiuntė kamuolį į vartus. Vos po kelių minučių „Ascoli“ gynėjas Mirko Cudini savo baudos aikštelėje pargriovė varžovą Francesco Totti ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį. Pats F.Totti stojo mušti baudinio, tačiau jo smūgį įspūdingai atsaugojo patyręs vartininkas Gianluca Pagliuca ir rezultatas išliko toks pats.

Visgi sostinės ekipa sugebėjo išsigelbėti paskutinėmis rungtynių minutėmis. G.Pagliuca atsaugojo F.Totti baudos smūgį, tačiau pirmasis prie kamuolio atsidūrė „Roma“ gynėjas Philippe Mexes ir išlygino rezultatą.

„Sampdoria“ namie užtikrintai rezultatu 2-0 įveikė „Lazio“ klubą, kuris rungtynes baigė devyniese.

Pirmasis Genujos klubo įvartis buvo įmuštas dėl „Lazio“ gynėjo klaidos. Manuele Belleri suklydo ir tai leido „Sampdoria“ žaidėjui Fabio Quagliarella atsidurti vienam prieš varžovų vartininką ir italas nuginklavo savo varžovą.

Romos ekipa padėti sau galutinai susigadino kuomet dėl grubios pražangos prieš varžovą iš aikštės buvo išvarytas Guillermo Stendardo, o po kelių minučių Sebastianas Siviglia prasižengė savo klubo baudos aikštelėje ir vartininkas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Sergio Volpi.

Besibaigiant rungtynėms antrąją geltoną kortelę gavo „Lazio“ legionierius Goranas Pandevas šitaip priversdamas savo komandą užbaigti rungtynes devyniese.

„Fiorentina“ pratesė pergalių seriją išvykoje 1-0 įveikdama „Torino“ ekipą. Florencijos ekipai pergalę 7 minutę atnešė Martinas Jorgensenas. Danas, niekieno nesaugomas baudos aikštelėje, gavo kamuolį iš Marco Donadel ir pasiuntė jį į vartus.

„Reggina“ iškovojo svarbią pergalę namuose 3-2 įveikusi „Parma“ klubą ir sumažino savo taškų deficitą iki keturių. Dabar klubą nuo artimiausio klubo, kuris nebuvo nubaustas taškų atėmimu dėl teisėjų korupcijos skandalo, skiria vos 6 taškai.

„Udinese“ išlaikė 4 vietą čempionate, išvykoje sužaidusi lygiosiomis 1-1 su „Empoli“ ekipa, kuri atsigauna po dviejų iš eilės pralaimėjimų lygoje 5 ir 6 turuose.

„Atalanta“ dar kartą sužaidė neįtikėtinas rungtynes. Praeitame savaitę Bergamo klubas pralaiminėjo „Sampdoria“ ekipai 0-2, tačiau sugebėjo išplėšti pergalę, o šį sykį „Atalanta“ rungtynėse su „Cagliari“ atsilikinėjo 1-3, tačiau sugebėjo įmušti du įvarčius ir iškovoti tašką.

„Catania“ paskutinėmis rungtynių akimirkomis sugebėjo išplėšti tašką rungtynėse svečiuose su „Siena“, kurios baigėsi 1-1. Šeimininkai pirmavo nuo 47 minutės, tačiau 93 susitikimo minutę svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą.

8 turo rezultatai:

“%c00037“ 4 – 1 „%c00213”
2` [1 – 0] Marc Pfertzel (į savo vartus)
13` [2 – 0] Marco Materazzi
69` [2 – 1] Cristiano Lucarelli
71` [3 – 1] Zlatan Ibrahimovic
78` [4 – 1] Julio Ricardo Cruz

„%c00200” 2 – 1 “%c00214”
7` [0 – 1] Christian Rigano
25` [1 – 1] Cristian Zaccardo
41` [2 – 1] David Di Michele (11m)

“%c00068” 0 – 1 “%c00062”
31` [0 – 1] Marek Jankulovski

“%c00028” 2 – 2 “%c00262”
22` [0 – 1] Marco Delvecchio
50` [1 – 1] Francesco Totti
64` [1 – 2] Sasa Bjelanovic
90` [2 – 2] Philippe Mexes

“%c00070” 2 – 0 “%c00019”
53` [1 – 0] Fabio Quagliarella
75` [2 – 0] Sergio Volpi (11m)

71` iš aikštės išvarytas Guillermo Stendardo (“Lazio”)
90` iš aikštės išvarytas Goran Pandev (“Lazio”)

“%c00251” 0 – 1 “%c00143”
13` [0 – 1] Martin Jorgensen

„%c00081” 3 – 2 “%c00029”
33` [1 – 0] Nicola Amoruso
39` [1 – 1] Igor Budan
74` [1 – 2] Andrea Gasbarroni
76` [2 – 2] Rolando Bianchi
77` [3 – 2] Nicola Amoruso

73` iš aikštės pašalintas Matteo Contini (“Parma”)
90` iš aikštės pašalintas Giacomo Tedesco (“Reggina”)

“%c00085” 1 – 1 “%c00063”
57` [0 – 1] Christian Obodo
60` [1 – 1] Davide Matteini

“%c00215” 3 – 3 “%c00216”
4` [1 – 0] Simone Loria
6` [1 – 1] Paolo Bianco
30` [1 – 2] Antonino D`Agostino
54` [1 – 3] David Suazo (11m)
58` [2 – 3] Nicola Ventola
69` [3 – 3] Cristiano Doni

“%c00080” 1 – 1 “%c00318”
47` [1 – 0] Mario Frick
90` [1 – 1] Giorgio Corona