33 turas: Intrigos tarp lyderių beveik nebeliko (Papildyta) © Eurofootball.lt
Trečiadienį Lietuvos čempionate sužaisti penki 33-ojo turo mačai. Pasinaudojęs tuo, kad "Ekranas" svečiuose nusileido į septintą poziciją šoktelėjusiam "Vilniui", pergalę svečiuose iškovojo ir Lietuvos "A Lygos" čempionų titulą iki čempionato pabaigos likus keturiems turams užsitikrino "FBK Kaunas". Iš turnyrinės lentelės dugno pakilo netikėtai "Šiaulius" įveikusi "Šilutė", "Sūduvai" pasinaudojus "Atlanto" ir "Žalgirio" lygiosiomis bei nugalėjus "Nevėžį" suintensyvėjo kova dėl ketvirtosios vietos.

Viena turo staigmenų užfiksuota Šilutėje, kur absoliuti čempionato autsaiderė vietos ekipa priemė nepastovų žaidimą demonstruojantį "Šiaulių" klubą. Šilutiškiai jau penktą minutę išsiveržė į priekį, kai pasižymėjo legionierius iš Rusijos Ilgizas Fattakhovas. Įkvėpti įvarčio šeimininkai vėliau turėjo dar nemažai progų padidinti savo persvarą, bet jų neišnaudojo, o svečiams po nokdauno rungtynių pradžioje atsitiesti taip ir nepavyko.

Tai buvo ketvirtoji "Šilutės" pergalė lygoje šį sezoną ir ji leido pakilti iš turnyrinės lentelė dugno į jį nustumiant kitą autsaiderį Kėdainių "Nevėžį", kuris Marijampolėje turėjo pripažinti naujų LFF taurės savininkų "Sūduvos" pranašumą. Marijampoliečiai dominavo rungtynėse ir 42 minutę pasižymėjo latvis Aleksandras Abramenka, o 72 minutę antrą įvartį pridėjo praėjusio savaitgalio "Sūduvos" didvyris veteranas Darius Maciulevičius.

Po šio laimėjimo "Sūduva" susilygino taškais su ketvirtoje vietoje esančiu Vilniaus "Žalgiriu", kuris svečiuose sužaidė lygiosiomis su šeštą poziciją užimančiu Klaipėdos "Atlantu". Uostamiesčio komanda pirmavo po ekipos atakų lyderio saugo Maksimo Morozovo tikslių smūgių 38 ir 53 minutėmis, bet dviejų įvarčių persvara truko labai neilgai ir 54 minutę žalgiriečių atsilikimą sumažino Raimondas Vilėniškis, o 79 minutę įmušdamas smūgiu iš arti nuo skersinio lygiąsias sostinės klubui padėjo iškovoti po keitimo aikštėje pasirodęs Valerijus Mižigurskis, kuriam tai buvo jau ketvirtasis įvartis per paskutines penkerias rungtynes.

Įdomus mačas vyko Vilniaus "Žalgirio" stadione, kur pastaruoju metu įspūdingą formą demonstruojantis ir taškus sparčiai renkantis "Vilnius" priemė po nusivylimo LFF taurėje bandantį atsigauti Panevėžio "Ekraną". Vilniečiai pademonstravo didesnį pergalės troškimą ir 21 minutę juos į priekį realizavęs 11 metrų baudinį išvedė brazilas Mulleris.

Atsimušę nuo varžovų atakų bandant išlyginti rezultatą šeimininkai pačioje rungtynių pabaigoje įmušė ir antrą kartą, kai po Tomo Ražanausko prasiveržimo ir perdavimo Adilsonui kamuolį į savo vartus nukreipė Aurimas Kučys. Pirmą kartą istorijoje už "Ekraną" buvęs pranašesnis "Vilnius" iškovojo penktą pergalę per paskutinius septynis mačus ir po ilgos pertraukos turnyrinėje lentelėje aplenkęs "Šiaulius" pakilo į septintą vietą bei įgavo vilčių kovoti dėl aukštesnių pozicijų, tuo tarpu "Ekranas" suteikė "Kaunui" šansą užsitikrinti čempionų titulą.

Tai visą sezoną "A lygoje" lyderiavę kauniečiai padarė kitame sostinėje vykusiame mače. "Kaunas" atkaklioje dvikovoje Vilniuje [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=7593"]nugalėjo[/link] trečią vietą čempionate užimančią "Vėtrą", o vienintelį rungtynių įvartį po kampinio 32 rungtynių minutę įmušė legionierius iš Lenkijos Arkadiušas Klimekas. Likus trims turams iki sezono pabaigos "Kaunas" padidino pranašumą prieš "Ekraną" jau iki 15-os taškų ir liko nebepavejamas, o tuo pačiu panevėžiečiams praktiškai užtikrino ir antrą vietą, nes trečioje žengiančiai "Vėtrai" norint pakilti aukščiau reikia ne tik du kartus įveikti "Ekraną" artėjančiose dvikovose ir iškovoti dar bent pergalę, bet ir tikėtis varžovų suklupimo kituose mačuose.

33 turo statistika

Marijampolės "Sūduvos" stadionas, 650 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
"%c00125" 2 - 0 "%c00231"
42' [1 - 0] Aleksandr Abramenko
72' [2 - 0] Darius Maciulevičius

"Sūduva": S.Klevinskas; Mikuckis, G.Grigas, G.Klevinskas, D.Čigladze; G.Slavickas (69' V.Adomaitis), Miklinevičius, Mačiulis, Maciulevičius (81' V.Slavickas), Urbšys; Abramenko

"Nevėžis": Jazokas; Dobilas (51' Slepakovas), Rimavičius, Valančius, Juknevičius; Činikas, Macianskis, Bezykornovas, Kestenis, Mykolaitis (85' D.Adomaitis); V.Stankevičius

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 320 žiūrovų
Teisėjas - Vitalijus Kazlauskas
"%c00140" 2 - 0 "%c00033"
21' [1 - 0] Muller Silva (11m.)
90' [2 - 0] Aurimas Kučys (į savo vartus)

"Vilnius": Semež; Grudzinskas, Khubutia, Rodnei; Lukša, Everton, Paulinho (80' Panka), Radavičius; Muller (62' Ražanauskas), Laurišas (66' Adilson), Wasiu

"Ekranas": Skrupskis; Paulauskas, Klimavičius, Banevičius (69' Saulėnas), Skroblas; Petrauskas, Tomkevičius (46' Kučys), Savėnas, Michalčuks (46' Pogreban); Kavaliauskas, Lukšys

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 250 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika
"%c00124" 2 - 2 "%c00032"
38' [1 - 0] Maksim Morozov
53' [2 - 0] Maksim Morozov
54' [2 - 1] Raimondas Vilėniškis
79' [2 - 2] Valerijus Mižigurskis

"Atlantas": Valius; D.Žutautas, E.Žukauskas, Ramonas, Lukoševičius; Gedgaudas (82' Petreikis), Begič (87' Mirauskas), Morozov, Navikas; Žvingilas, Karalius (66' Žernys)

"Žalgiris": Šetkus; Miliškevičius, Ngapunu, I.Steško, Krukovski; Vilėniškis, Ostap, Poderis (75' Lemežis), Bursuc; Morinas, Labukas (72' Mižigurskis)

Šilutės miesto stadionas, 100 žiūrovų
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
"%c00141" 1 - 0 "%c00222"
4' [1 - 0] Ilgiz Fattakhov

"Šilutė": L.Vertelis; Deveika, Nesterenko, Šulkevičius, Zubavičius (55' Vyšniauskas); Fattakhov (67' Streleckas), Kižys (89' H.Grigas), Gražys, Papečkys; Podelis

"Šiauliai": G.Arlauskis; Oriol, Lunskis, Milevski, Strockis; Afanasenka, Atigbiolaye, I.Galyuza, Šidlauskas; Monakov (30' Viktoravičius), Butavičius

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 900 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
32` [0 - 1] Arkadiusz Klimek

“Vėtra“: Žutautas; Sasnauskas, Raliukonis. Žudys, Barmoš; Šernas, Miloševski, Juška, Vėževičius (46‘ Talancev); M. Azizi, G. Lovčev (57‘ Preikšaitis)

“Kaunas“: Kurskis; Bartkus, Kančelskis, Kunevičius, Bagužis, Radžius, Kvaratskhelia, Pehlic (55‘ Pilibaitis), Kšanavičius (75' Manchkava); Klimek (89‘ Beniušis), Rafael