Anglijos Lygos Taurės turnyre – "West Ham" nesėkmė © Eurofootball.lt
Antradienio vakarą Anglijoje įvyko dešimt Lygos Taurės (“Carling Cup“) šešioliktfinalio susitikimų. Kaip ir ankstesniame etape, taip ir šiame etape neapsieita be netikėtumų. Iš varžybų pasitraukė “Premier“ lygos klubai “West Ham“ ir “Sheffield United“, nemažai vargo turėjo “Aston Villa“.

Intriguojanti kova vyko 100 tūkst. gyventojų turinčiame Česterfilde, kur susitiko III diviziono autsaideriai “Chesterfield“ ir “Premier“ lygoje ne geriausius laikus išgyvenantys Londono “West Ham“.

Šeimininkai jau 3 min. galėjo pasižymėti, bet pavojingą Colino Larkino smūgį atrėmė vartininkas Robertas Greenas.“Neįmuši tu – įmuša tau“: jau po minutės, pasinaudojęs varžovų gynėjų klaida, iš 20 m. kamuolį stipriu smūgiu į vartus pasiuntė Marlonas Harewoodas. – 0-1.

Įmušę greitą įvartį “West Ham“ futbolininkai atidavė varžovams iniciatyvą. Nors patys neretai klydo gynyboje, “Chesterfield“ tuo nepasinaudodavo dėl meistriškumo stygiaus ir dažniausiai bandė laimę iš toli. 54 min. šeimininkų pastangas vainikavo įvartis. Po Calebo Folano smūgio kamuolys atsimušė į virpstą, o pirmas prie jo suskubęs Colinas Larkinas pasiuntė į vartus – 1-1.

Net praleidę įvartį “Plaktukai“ turėjo labiau rūpintis gynyba, kadangi sėkmės įkvėpti “Chesterfield“ futbolininkai vis ieškojo kelių link priešininkų vartų. Tiesa, jų pačių du kartus vos nenubaudė Bobby Zamora, pirmąkart smūgiavęs kiek virš skersinio, o antrąkart labai pavojingą jo smūgį kojomis atrėmė vartininkas Barry Rocha.

Vis dėl to sėkmė šypsojosi silpnesnei, bet itin kovingai žaidusiai komandai. 87 min. po baudos smūgio prie “West Ham“ vartų kilo sumaištis ir tuo pasinaudojęs Calebas Folanas įmušė pergalingą įvartį – 2-1. Padrikas svečių šturmas rezultatų nedavė ir “Chesterfield“, išsaugoję persvarą, sensacingai žengė į Lygos Taurės aštuntfinalį.

Turnyrą paliko dar viena “Premier“ lygos ekipa – “Sheffield United“, savo arenoje net 2-4 pralaimėjusi po praėjusio sezono iš aukščiausiojo diviziono iškritusiam “Birmingham“. Pastarieji per pastarąsias 6 “Championship“ turnyro rungtynes buvo iškovoję vos 5 tšk. Dėl to pastaruoju metu daug kritikuotas “Birmingham“ treneris Steve‘as Bruce‘as po šios įspūdingos pergalės kalbėjo :“Manau, kad tai puikus rezultatas. Nepamenu, kada išvykoje būtume įmušę 4 įvarčius. Tačiau, galbūt artimiausiu metu vėl pralaimėsime ir kritika vėl pasipils iš naujo.“

Tuo tarpu neblogai “Premier“ lygos sezoną pradėjusi kita Birmingemo komanda “Aston Villa“ svečiuose turėjo nemažai paplušėti su II diviziono vidutiniokais “Leicester“, įveikdami juos tik po pratęsimo. “Villa“ pirmavo beveik visą mačą, bet 85 min. rezultatą smūgiu iš 12 m. nuotolio išlygino Patrikas Kisnorbo – 2-2. Per teisėjo pridėtą laiką svečiai galėjo išplėšti pergalę, bet už pražangą prieš Chrisą Suttoną skirto 11 m. baudinio nerealizavo Garethas Barry, tai sėkmingai atlikęs I kėlinio pabaigoje.

Vis dėlto “Aston Villa“ išplėšė pergalę pačioje pratęsimo pabaigoje, 119 min., kai iš baudos aikštelės prieigų tiksliai smūgiavo Gabrielis Agbonlahoras.

Mažiausiai vargo turėjo Liverpulio “Everton“, gražiose, atakuojančio stiliaus rungtynėse 4-0 sutrypęs į “Premier“ lygą nusitaikiusius “Luton Town“. Nugalėtojų persvara galėjo būti dar didesni, bet Mikaelis Arteta neįmušė 11 m. baudinio.

Be didesnių pastangų šešioliktfinalį peržengė ir Londono “Arsenal“, antrąja sudėtimi 2-0 svečiuose įveikęs “West Bromvich Albion“. Abu kartus pasižymėjo 23 metų prancūzas Jeremie Aliadiere, priklausantis sostinės klubui nuo 16 metų. Pirmąkart J.Aliadiere įmušė realizuodamas 11 m. baudinį, skirtą už pražangą prieš jį patį; antrą kartą įmušė po jaunojo talento Theo Walcotto perdavimo.

Beje “Arsenal“ yra ir blogų žinių – pirmo kėlinio viduryje traumą patyrė puolėjas Emmanuelis Adebayoras, kuris iš karto buvo pakeistas.

Dviejų “Championship“ autsaiderių dvikovoje gilią krizę išgyvenantis “Leeds“ namuose 1-3 pralaimėjo “Southend“ ekipai. Šias rungtynes stebėjo naujasis “Leeds“ treneris Dennisas Wise‘as, kuris užims savo pareigas jau šiandien. Tačiau tai neišgelbėjo Lydso futbolininkų nuo penktojo iš eilės pralaimėjimo, nors jie ir kontroliavo kamuolį du trečdalius laiko.

Į aštunfinalį taip pat žengė “Watford“, III pagal pajėgumą diviziono “Port Vale“ ekipa, bei IV diviziono “Wycombe“ bei “Notts County“ klubai.

Trečiadienį įvyks dar šešios šešioliktfinalio rungtynės. Į kovą įsitrauks ir “Chelsea“, “Manchester United“ bei “Liverpool“.